Нашите орхидеи – тема 27

  • 36 370
  • 741
# 615
Камбрия. Много е хубава, и аз имам такава Heart Eyes
Поздравления за добрите грижи.
Виж целия пост
# 616
Здравейте искам да ви попитам според вас тази орхидея ще цъфне ли скоро или е някакъв израстък който трябва да се премахне .


А това е на другата ми орхидея си нямам представа какво е ,вредно ли е ,трябва ли да направя нещо?
Виж целия пост
# 617
На първата снимка е разклонение на цветоноса от спяща пъпка.
На втората снимка ми изглежда като абсолютно изсъхна; стар цветонос, а върху него или е люспичка на спяща пъпка (суха) или е гадинка някаква, не мога да преценя Thinking
Този цветонос изглежда сух като тръстикова пръчка. Отрежи го, освен ако не искаш да го ползваш като опора за следващи цветоноси на това растение.
Виж целия пост
# 618
Благодаря за отговора Heart Eyes
Виж целия пост
# 619
Малко настроение
Виж целия пост
# 620
Пу пу добре тръгна Папагалчето ☺️
Виж целия пост
# 621
Чувала съм, че банани в близост до орхидеи предизвикват бързото прецъвтяване на орхидеите. По-запознати може би ще потвърдят или отрекат, но не пречи да отдалечите бананите, иначе орхидеите са страхотни!
Виж целия пост
# 622
Мериан,орхидеите ми не живеят на масата в кухнята,там са за снимката.Стана ми интересно това за бананите,може да е вярно кой знае.
Виж целия пост
# 623
Здравейте искам да ви попитам според вас тази орхидея ще цъфне ли скоро или е някакъв израстък който трябва да се премахне  .
Ох, извинявам се за отклонението, но тук си представих как всички скачаме ей така Joy
Скрит текст:
Виж целия пост
# 624
Здравейте искам да ви попитам според вас тази орхидея ще цъфне ли скоро или е някакъв израстък който трябва да се премахне  .
Ох, извинявам се за отклонението, но тук си представих как всички скачаме ей така Joy
Скрит текст:
Абсолютно! Smiling Imp Аз затова отговорих бързо-бързо, да не се пристъпи към "премахване" Scream

Да знаете, мноооого бъзлива съм станала относно пресаждане, местене и т.н. на орфидеи Rolling Eyes
Една колежка гледа онцидиум Twinkle от около 2 години, според нея "Брутално го отглеждам т'ва цвете, отчупвай си смело!", а то вече е с двойно повече булбички, саксия ф18 почти я е запълнило (беше във ф12 преди 2 години), цъфти нежно и обилно. На прозорец изток-югоизток. Полива го един път седмично обилно под чешмата... и ми казва "Изсипвай от саксията, отчупи си 1/3 или колкото искаш и връщай пак тук на перваза! Ти знаеш какво правиш, действай спокойно!". Спокойно, спокойно, ама аз го огледах и шубеливо й го върнах неизсипвано... ми не смея! Но много й го харесвам Thinking Ще взема да си подаря едно карамелен цвят и ако се справя с отглеждането му, ще си чупна и от нейното нежно жълто Smirk
Виж целия пост
# 625
peneva_a Това онцидиума е пълна загадка за мен....... Така да го харесвам, купих си един преди време - уникален аромат, изобилие от цветчета Heart Eyes
Еми........ сега го премествам все по-близо до кофата ....... Sad
Виж целия пост
# 626
Много обичам да пресаждам и да си правя експерименти със субстрата. Laughing Не смятам, че трябва да им треперим или робуваме на китките.
Онзи цимбо, който делих преди време и дадох едното на приятелка има развитие. Нейния е хванал фузариум. Взели да пожълтяват листата и да падат, вчера го вадила, останал бил без корени и като срязала стеблото на булбата червеният кръг ясно се виждал.
Не знам какво го е правила, защото моят, който е на полу-водно е съвсем наред. Днес го извадих да видя, отвсякъде са тръгнали нови корени, че и два нови растежа. Махнах една булба, няма знаци за гъбички. Чеша се по главата, дали да го отделям от другите....
Виж целия пост
# 627
Здравейте  има ли някоя от вас да гледа орхидея цимбидиум? Ако да може ли да ми кажете повече подробности около отглеждането на този вид .И също откъде мога да го закупя . Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 628
Здравейте  има ли някоя от вас да гледа орхидея цимбидиум? Ако да може ли да ми кажете повече подробности около отглеждането на този вид .И също откъде мога да го закупя . Благодаря предварително!
. По добре недей. Навремето градинарите на китайските императори били обучавани няколко години да го отглеждат. Въобще не е лесен. Няма абсолютно нищо общо с отглеждането при фаленопсисите.

Туинкълите са песен! Имах няколко саксии бял. Бяха купени на намаление по 2-3 лева. Подарих ги и оставих една. Цъфти без да й правя нищо особено. Мечтая за жълт, оранжев и червен. Но не съм виждала във Варна.
Виж целия пост
# 629
Здравейте  има ли някоя от вас да гледа орхидея цимбидиум? Ако да може ли да ми кажете повече подробности около отглеждането на този вид .И също откъде мога да го закупя . Благодаря предварително!
. По добре недей. Навремето градинарите на китайските императори били обучавани няколко години да го отглеждат. Въобще не е лесен. Няма абсолютно нищо общо с отглеждането при фаленопсисите.

Туинкълите са песен! Имах няколко саксии бял. Подарих ти и оставих една. Цъфти без да й правя нищо особено. Мечтая за жълт, оранжев и червен. Но не съм виждала във Варна.
Благодаря за съвета 😊
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия