НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 131

  • 43 033
  • 760
# 735
Миоки...пилешките ясно, че не се киснат Simple Smile Питам за свинския дроб.
И свинския не кисна. Тук го продават нарязан на ленти, около половин см дебели. Направо ги нареждам в загрятата мазнина и ги запържвам от двете страни. Може да остане леко суров отвътре, на мен не ми пречи. При това положение е по-крехък, не става на дъвка.
Виж целия пост
# 736
Дробчета ям само аз и не си приготвям често.
За скъпо, да скъпо е, ако се храниш като мен основно навън. Само вечерно време приготвям храната вкъщи, но наобяд винаги навън вк. и уикенда. Не нося храна, защото не ям нищо студено. Обаче се чувствам добре и продължавам.
Хората около мен правят погнусени физиономии и ми се смеят, че ям мазно и основно месо. Трият ми сол на главата и всички познати неща. Не обръщам никакво внимание и не обяснявам нищо.
Жаки, страхотна си просто! Heart Eyes
Виж целия пост
# 737
Жаки е страхотна, за пример отвсякъде Hug Говорете си каквото щете, спорта така добре оформя тялото, че веднага се забелязва дали спортува човек или просто диетува.
За лекуването на ПКЯ и пиенето на противозачатъчни не ми се говори направо - и аз страдам от това, докараха ме до 20 кг + за 1 месец и много други ненужни страдания, които успях с диета и движение да изчистя. Не всичко разбира се - изчерпания яйчников резерв не вярвам да се оправи, водят ме в менопауза от години, която избягвам чрез лекарства (отново) и която ще избягвам още години... Въобще не е лесно да се оправят зорлем съсипани хормони от знанието/незнанието на лекари...
Забелязала съм, че когато консумирам въглехидрати (позволявам си шоколад от време на време, но при прием на хормон може да се случи да е в поредни дни) се появяват симптоми, които бяха отминали: притискане на нерв от миомата и изтръпване на горни крайници. Когато изчистя "лакомствата" тези болежки изчезват.
За бедността винаги съм давала един много прост пример:
кг свинско месо = 8 лв да речем
кг шоколадови вафли = 10 лв грубо
Откакто не купувам редовно сладки неща (винаги мъничко за децата вземам, но те са в рамките на 5 лв за седмица), бюджета за храна съвсем естествено се сви.
Единствения ми проблем е, че нямам желание да готвя и затова не умея, с изключение на сладкиши и печива - там съм цар, но пък не са режимни...
И една препоръка за отслабване, която наистина работи Wink :
Скрит текст:
Виж целия пост
# 738
Аз не мога да готвя дроб освен пилешки. Него с лук и мазнина във фурната. А свинският не ми е и вкусен. В Одрин ядем вкусен дроб, но е пържен с брашно. За това си струва да си наруша стриктното хранене. Но и аз имам проблеми вкъщи, само аз ям дроб и рядко го правя.

А на заведение режимът е скъп. Но колко пък често ходи на заведение един възрастен. А пък мотивът "скъпо е, вредно е" ми е любимото нещо, което съм чувала от мениджър пушач във фирмата ни Heart
Виж целия пост
# 739
А ходи се по заведения, но има начин да не е чак толкова скъпо. На мен проблем са ми събитията, на които има невероятен кетъринг и страшни вкуснотии, но вече почти не посягам.
Виж целия пост
# 740
И моите дроб не ядат...аз обичам, повече свински, ама с това пържене Head Band затова попитах. Мерси!

Беки,
Скрит текст:
тая препоръка със сигурност действа, ама все още чакам да ми скочи либидото Flushed Нали режима и затова помагал...та си чакам...
Виж целия пост
# 741
На мен ми идва зле откъм бюджет, поради факта, че съм лакомичка... Мога и 1кг месо да изям и да търся още, отделно за разлика от Жаки, не съм победила още емоционалното хранене, и нямам много надежда, че ще го победя... Но пък се старая да мина с 1 парче черен шоколад, мляко с кокосово масло и какао, или нещо др. режимно. А и само аз си спазвам режима у дома... И от там, все нещо друго трябва да сготвя за домашните и за себе си не ми остава желание, и понякога, бюджет да готвя отделно... Та карам честичко предимно на яйца... Като видя цена под 20ст/бр. купувам 3-4 десятки, да има...

Иначе относно бедността - да, въглехидратните храни, особено некачествените такива - вафли, шоколади, бисквити, колбаси и т.н. са по-евтини от хубави зеленчуци и плодове, качествено месо... Но и се нахранваш с по-малко, като обем месо със зеленчуци, и нормално количество мазнини, отколкото нужния за чувството на ситост обем от обезмаслени, въглехидратни, и непълноценни храни.
Виж целия пост
# 742
На мен ми идва зле откъм бюджет, поради факта, че съм лакомичка... Мога и 1кг месо да изям и да търся още, отделно за разлика от Жаки, не съм победила още емоционалното хранене, и нямам много надежда, че ще го победя... Но пък се старая да мина с 1 парче черен шоколад, мляко с кокосово масло и какао, или нещо др. режимно. А и само аз си спазвам режима у дома... И от там, все нещо друго трябва да сготвя за домашните и за себе си не ми остава желание, и понякога, бюджет да готвя отделно... Та карам честичко предимно на яйца... Като видя цена под 20ст/бр. купувам 3-4 десятки, да има...

Цвете, това се отнася изцяло и за мен. Flowers Hibiscus Емоционалното хранене ми е голяма слабост, уча се бавно и постепенно да не хапвам само за забавление. Когато изтрещя за нещо вкусно и нережимно си разбърквам лешников тахан с еритритол. Правя си и едни мини кроасани с моцарела и бадемово брашно (мисля, че Tania Dimi пусна рецептата). Кроасаните са особено вкусни и пухкави. Но пак не става да се ядат редовно, само за поглезване са.
Отделно от това много ми тежи, че трябва да готвя за семейството отделно и няма кой да ме отмени. А те си искат нормално хранене, спортуват и тримата и не върви да ги сложа на моя режим, особено децата.Sad
Помрънках малко, а на обяд ще ходя да купя дробчета, че ми се доядоха от вашите описания тук.
Виж целия пост
# 743
Препоръката на Беки не се отваря при мен.
Виж целия пост
# 744
Миоки...пилешките ясно, че не се киснат Simple Smile Питам за свинския дроб.
Най-добре става, като го поръсиш или слижиш в мазнината сода за хляб.
Проверено и одобрено.
Леки суров не е моето нещо, а добре изпържен ми е гумав. Със сода за хляб е крехък и добре изпържен. Това беше "тайната" на лелята на една съфорумка от групата.
Не готвеХ отделно. Месо за всички, гарнитура различна. И хич не ми пречи аз да ям пържола без нищо, а другите да си допълват стомаха с боб,ориз или картофи.
Виж целия пост
# 745
Опитах се да готвя с мас за децата, т.е. общата храна за всички, нещо ги заболя корема и имаха разстройство. Не знам дали е съвпадение или може маста да е причина.
Като цяло тъй като обядвам навън на обяд, съответно се готви с олио навсякъде, за салатите зехтин не се предлага, а и вкъщи също се случва, не съм съвсем по режима, но положителните ефекти са налице. Дори имам въглехидратен полуден - т.е. едно хранене в събота. Обаче забелязвам веднага подуване на пръстите. Наистина въглехидратите не ми влияят добре, но просто от съботното прегрешение не мога да се откажа засега.
За противозачатъчните - между двете бременности си ги ползвах по предназначение, т.е. като контрацептив, свършиха ми чудесна работа, оплаквания никакви не съм имала. Но вече над 35 години не се препоръчват.
Виж целия пост
# 746
Растителните олиа и в частност слънчогледовото олио е с високо съдържание на омега 6, която е тази предизвикваща системно възпаление. Не е хич добре за здравето в големи количества.
Виж целия пост
# 747
Растителните олиа и в частност слънчогледовото олио е с високо съдържание на омега 6, която е тази предизвикваща системно възпаление. Не е хич добре за здравето в големи количества.

Знам, и то точно от теб мисля, но ми е невъзможно да ги изключа напълно. Най-малкото навън в ресторантите и заведенията се готви така.
Виж целия пост
# 748
Това за готвенето отделно, за този режим, не ми е ясно защо се налага....
Мъжа ми и сина ми ядат картофи, ориз, боб....
Вчера пекох точно дроб на фурна, отделно правих ориз с гъби на котлона.Не го имам за "отделно готвене", аз ориза почти никога не съм го готвила заедно с протеин.
Правя например гювеч на фурна-месо, картофи, моркови, лук, те ядат всичко, аз си слагам само месо и моркови.
Като им правя спагети, обикновено са или болонезе, или със сметанов сос.Те ядат спагетите, аз си заливам 2-3 сварени яйца /винаги имам такива в хладилника/ със сос.+ салата.
Винен кебап, кюфтета със сос, руло стефани, да не изреждам, ама всичко може да се готви за всички, а ние да ядем основно мръвките.
Как пък да не съм заготвила за всеки....
Виж целия пост
# 749
Ами по-скъпо е, доста. Само рибата и телешкото погледнете на каква цена са!
Но си струва.
На НВД ВМ съм от 2005та, доста либерална, защото не целя отслабване.
И като бях вегетарианка преди 100 години и сега съм около 55 кг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия