Грета - за или против

  • 65 839
  • 2 436
# 375
Децата и младите хора имат един дефект - друг ги храни и им изглажда средата. Ни най-малко не са усетили, че и те са крехки, че и те се борят за оцеляване. И затова си мислят, че тяхното оцеляване е гарантирано, но виж някакъв вид някъде там е ужасно важен.

Ако един вид е толкова важен, той си прави не крехка, а много яка екосистема. И ако има данни, се адаптира и оцелява. Ние като вид сме еволюирали от животинче колкото морско свинче, дето се е мотаело в краката на динозаврите, ама е било кораво и е дало начало на клас бозайници.

Освен това децата и младите всъщност още нямат цялостно, екологично мислене. Особено тия сега. Екологията не е да си зяпаш панди на телефона, а да се запиташ какво всъщност е панда (малко като биолога Ед Рикетс, който цял живот си задавал въпроса "какво е октопод" и открил, че това не е само октопод, а цяла система от рифови взаимовръзки). Та сама по себе си пандата вече е изчезнала, защото отдавна ги няма някои взаимовръзки. Оцелял е само един аспект - самите животни, без средата си. Това е тъжно, но понякога няма какво да се промени. Хабитати изчезват и по естествени причини. Панди не сме яли. Те просто са си тъпи. Ако не бяха с приятна за окото окраска, нямаше да ги има вече.
Виж целия пост
# 376
А някои не се питат за какво са крехките видове и им е важно да ги има... И обикновено това са децата и младите хора, преди да затъпеят и се оядат до степен да не могат да си вдигнат погледа от пъпа...

затова акцията bi била логична като>  Oтивам да се уча , за да мога да помогна; Моля за подходяща информация и предмети за изучаване в училище ; ... ; ...
 Не да съкратят учебния план като география и биология ги сложат от 2 часа седмично на един час седмично, а сега в 8 ми клас изобщо нямат биология …

Такъв глобален цирк. За какво се борят ако изобщо нямат идея от география и биология ?
ама имат религия. направо цирк.
Виж целия пост
# 377


затова акцията е логична като отивам да се уча , за да мога да помогна. Моля за подходяща информация и предмети за изучаване в училище . Не да съкратят учебния план като география и биология ги сложат от 2 часа седмично на един час седмично, а сега в 8 ми клас изобщо нямат биология …

Такъв глобален цирк. За какво се борят ако изобщо нямат идея от география и биология ?
ама имат религия. направо цирк.
Къде е това?
Виж целия пост
# 378
Между другото, пандите не са изчезнали от човешка дейност. Преди 2-3 десетилетия е имало напълно естествено събитие, наречено "цъфтеж на бамбука", в който бамбукът решава, че няма да се въди вегетативно, а ще произведе семена. Та включва си програмата и пандите остават без храна, щото не са се адаптирали към други видове. И пандите умират от глад.

На практика бамбукът е виновен - има си програма за оцеляване и не се е замислил за горките панди, ами тръгнал да цъфти. Лош бамбук. Да си следва собствената програма за размножаване, без да мисли за горкичките панди.
Виж целия пост
# 379
Всъщност животът на планетата  няма да изчезне скоро. Като загасне слънцето, може би. Под каква форма ще е този живот, няма значение. Докато има въздух и вода, ще има плесени, мъхове, червеи и нагоре.

Обаче Грета хем призовава да се информираме, хем към училищни стачки. Ей, как ги обичам такива номера!
Виж целия пост
# 380
Междувременно китайците могат да направят селекция на неагресивни домашни панди и да ги обучим да си правят селфита и да ги качват в мрежите направо за лайкове. Ще бъде яко. Да не забравяме, че пандите имат палци и могат да държат смартфон.

Виж гризлитата и ледените мечки по-добре се оправят. Ако стопим ледовете впрочем, белите мечки ще останат на брега на юг и ще се омешат пак с гризлитата, откъдето са тръгнали.
Виж целия пост
# 381


затова акцията е логична като отивам да се уча , за да мога да помогна. Моля за подходяща информация и предмети за изучаване в училище . Не да съкратят учебния план като география и биология ги сложат от 2 часа седмично на един час седмично, а сега в 8 ми клас изобщо нямат биология …

Такъв глобален цирк. За какво се борят ако изобщо нямат идея от география и биология ?
ама имат религия. направо цирк.
Къде е това?
BW
Виж целия пост
# 382
Спомена ли някой вече новия майтап - че ултразелената талибанщина щяла да получи име - гретенизъм?
Не съм чела вече доста страници и не знам.
Виж целия пост
# 383
...ултразелената талибанщина...

Тези климатични паникьори наистина са като талибани. Само на тях може да им хрумне безумната идея да разиграват подобни малоумни сцени с бесилки пред неукрепналите детски психики, където децата са свидетели на апокалиптичните истерии, предизвикани напоследък.

Трима души стоят на ледени блокове под бесилка, за да протестират срещу климатичната политика преди климатичния протест „Петък за бъдещето“ пред Бранденбургската врата в Берлин, Германия, петък, 20 септември 2019 г.







Виж целия пост
# 384
Спомена ли някой вече новия майтап - че ултразелената талибанщина щяла да получи име - гретенизъм?
...
Какво хубаво име. Laughing
И как звучи, когато се произнесе устно само с обезввучена първа съгласна...
Много подходящо и за последните фотоси.
Виж целия пост
# 385
Съвсем леко офтопик.
Скрит текст:
Може и да не съм права, но докато тя се опитва да спори с мен( колко много нашето поколение е унищожило планетата), пише на телефона, лаптопа, сега кара шофьорски курсове и трябва да си купи кола, за  да и по- лесно предвижването до университета.
Защо не почне с отказ от кола?
Майка ми живее до висше училище и дворът на кооперацията е редовно пълен с колите на разни учещи там млади келешчета, които, понеже водят динамичен живот, нали, явно не могат да ходят на лекции пеша или с автобуса. Ако тръгнат да спасяват планетата, поне един от поводите за мърморене на бабичките в родния ми блок може да отпадне. И аз ще се радвам, щото искам да мога аз да си паркирам свободно там.
Виж целия пост
# 386
PURE  Германиците започнаха много ненормалщини да позволяват и затова всякакви малоумници, не само тези са си наумили че могат да си правят каквото си искат и че няма закони за каквото и да вече.
Направо ми се повръща напоследък. Да не говорим , че поради тази причина съдилищата са претрупани и не могат да се справят с предизвиканите от подобни безумици и липса на контрол конфликти на частна основа.

Но пари не се инвестират в училищата , където може училетлака по немски да е болна 6 месеца и класовете масово да нямат нески през това време, като 2 от месеците да са накрая на учебната година , следва 6 седмици ваканция и сега още нямат немски ... и това е реномирана гимназия в реномиран университетски град ... децата нямат часове по немски.
Парите не се инвестират и в съда за да може конфликтите да се решават резонно и навреме.

Парите се инвестират в някакви ненормални акции и ненормални групировки, които поради числеността им и разнообразието на претенциите им ,  не е възможно да бъдат следени какво правят с парите и кой къде ги у или при своява.

И това не е майтап ами си е чистата истина и не е безобидна и смешна , защото ... Германия все пак е база в Европа , която не е добре да се разклаща особено. Доста нещо може да повлече. Не са малко примерите и са грандиозни .
Виж целия пост
# 387
Мен това ме порази. Че се разрешават такива неща. Ако беше даже преди 20 г, щяха да са ги отрязали до корен отдавна. Много се е лашнало махалото в посока свобода и скоро ще дойде някой да стегне положението, ама да видим кой ли ще е.
Виж целия пост
# 388
Free Agent няма да дойде. Там е проблема. Идеализма е убит и изкоренен . Има само бизнес и политика. А за тях е най-евтино и безопасно да оставят народа да се саморазправя и кой оцелее той.
Разправиите ще са на ниско ниво и няма да са в идеализирани революции. Погрижено е да няма идеи , вяра, стремеж и оптимизъм.
Погледни музиката на 70 те и сегашните . Погледни филмите, творчеството, идеите и ... изобщо лидерите на какво приличат. В крайна сметка се оказва че всеки е там за да краде, като се оказва че краденето е идеала вече ... а на ниско ниво се краде от съседа ли от някой в транспорта или по улицата ... Ще се превърнем в крадци на дребно, озлобени и отмъстителни хорица  ... кой ще ти инвестира във военни планове и водене на битки. Глупости. Достатъчно е да ни пуснат един срещу друг като хвърлят шепа стотинки посредата . Почти до там са докарани нещата по мое мнение.
Виж целия пост
# 389
Free Agent няма да дойде. Там е проблема. Идеализма е убит и изкоренен . Има само бизнес и политика. А за тях е най-евтино и безопасно да оставят народа да се саморазправя и кой оцелее той.
Разправиите ще са на ниско ниво и няма да са в идеализирани революции. Погрижено е да няма идеи , вяра, стремеж и оптимизъм. идеен стремеж, визионерски, който да ги вдъхнови и затова превръщат в такъв клетото дете
Погледни музиката на 70 те и сегашните . Погледни филмите, творчеството, идеите и ... изобщо лидерите на какво приличат......

Колко точно си го написала- в това е трагедията на Грета и останалите - нямат идейна основа, вдъхновение, дори враг си нямат..../затова си го търсят, измислят, привиждат в уж променилите климата възрастни./Няма и хора - визионери/ с малки изключения / , а и да ги има, не стават много популярни. Грета за децата е като своего рода Кардашиян за николетите и златките, като бекъмови за футболните и други съпруги и т.н.
И преди някой да е скочил гневно - бързам да кажа - не, краварка Дуся и многомашинна работничка също не са наши визионери, идеали, примери , но сякаш имаше по-мащабни идеи, имаше хора, на които да се възхищаваме / спомням си за гостуване на Радичков в нашето училище, спомням си професор Николай Генчев също като наш лектор в часа на класа.../и това за затворената под купола на ограниченията БГ, а как ли е било на Запад? От време навреме го усещахме леко чрез Всяка неделя....После, когато можехме, съвем леко закачихме от последните остатъци на истинските аристократи на науката и мисълта и тъкмо ни хареса - всичко се подмени - дойде ерата на Гретите - царевични лидери....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия