ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 9

  • 26 471
  • 787
# 120
Има ли някой вече с планирано секцио ? И колко време преди термин ви насрочиха датата ?
Виж целия пост
# 121
Аз. 13 дни преди термин.
Виж целия пост
# 122
Охх моето е 7-8 дни преди термина ... дали ще издържа много се притеснявам Sad казаха ми да си пия магнезия до последно ,но дали ще помогне :/


Виж целия пост
# 123
На мен пък отчасти ми се иска да тръгне по-рано и да родя нормално. Grinning
Виж целия пост
# 124
Има ли някой вече с планирано секцио ? И колко време преди термин ви насрочиха датата ?
Моя термин е за 22.10 и сега на 7.10 съм на преглед (доктора иска да чакаме до последно да видим дали ще се обърне) и тогава ще насрочи секцио. Каза че планираните се правили 10 -15 дни преди термин.
Виж целия пост
# 125
Като стигна до 9 месец ще питам (по-рано не се предлага, трябва да е доносено бебето). Но мисля, че в България въобще не го правят това.
Виж целия пост
# 126
Ти секцио ли ще раждаш ? В коя седмица си сега ? А колко тежат бебчетата ви ? Аз съм 36г.с -бебчо тежи 3-3.100кг


Като стигна до 9 месец ще питам (по-рано не се предлага, трябва да е доносено бебето). Но мисля, че в България въобще не го правят това.
Виж целия пост
# 127
При мен хем е главично,хем главата вече е наполовина в малкия таз,хем засега няма предпоставки да не родя нормално,хем упорито ме убеждават да раждам секцио,Незнам тук в бг каква е схемата на здравната каса със секциото но явно е масово явление...
Виж целия пост
# 128
Ти секцио ли ще раждаш ? В коя седмица си сега ? А колко тежат бебчетата ви ? Аз съм 36г.с -бебчо тежи 3-3.100кг


Като стигна до 9 месец ще питам (по-рано не се предлага, трябва да е доносено бебето). Но мисля, че в България въобще не го правят това.

37 - 3-3.200 приблизително
Виж целия пост
# 129
На мен ми дадоха дата 2 седмици преди термин. Заради високото кръвно и това че бебка върви по-дребна. В 36 седмица беше 2590 гр. Последните няколко дни ме гони страшен апетит. Буквално ям неща, които не ми се ядът ама нали съм ги видяла, изяждам ги. Дано поне бебето да порасне още малко. Миналата седмица полежах няколко дни в болница и се нагледах на страхотии - аз ли съм със слаба психика ама..... Голям страх, голяма паника. А като чуех плачещо бебе сълзите ми тръгваха. Затова и отлагах стягането на багажа, но днес вече и това свърших да не се окаже накрая ММ да го събира сам, че ще е страшно. Вече няма за кога.
Сега да ви кажа не знам какво им правят в болницата на момичетата след секцио обаче много добре изглеждаха - свежи подвижни. Дано и ние да сме така! Стискам палци на всички и най-вече бебетата да са здрави и пухкави!
Виж целия пост
# 130
А прави ли нещо, за да се завърти? Или усети ли самото въртене?
Аз съм обратния случай, искам си вагинално раждане, а бебето упорито е с краката надолу. И ако не се завърти скоро, трябва да почна да мисля за секцио

Аз съм от ноемврийките, но ще се включа с едно видео с няколко упражнения за обръщане на бебето. В 32 седмица бебо реши да се обърне с краката надолу и докторката ми каза че до седмица-две ако не се обърне ще трябва да раждам секцио. Правих упражненията всеки ден и след по-малко от седмица се обърна. Сега съм 35 г.с и е с главата надолу.
https://youtu.be/pteEYX8zwWc
Виж целия пост
# 131
Благодаря за видеото Simple Smile Ще пробвам и аз, дано стане.
Ако не се обърне бебето, ще съм секцио. В бг няма начин иначе (освен ако не почна да раждам наистина много бързо и преди датата за секцио, предполагам)
Виж целия пост
# 132
И аз си имам дата съвсем скоро 😍 20 дни преди термин(близнаци). Simple Smile
Виж целия пост
# 133
Май само моята дата е 8 дена преди термин .. ужас .. само се моля да дочакам ... ,че тогава доктора ми се връща от отпуск ... много ме е страх да не тръгнат нещата преди това , иска ми се да си е планирано и да съм подготвена (колкото може да си подготвен за такова нещо де ) Просто умирам от страх да не стане така да ми изтекат водите , да започнат контракции преди датата ... много се тревожа Sad
Виж целия пост
# 134
Правилото за химеопатията по принцип е без кофейн и мента.
 Но моята лекарка не ми ги е забранила тотално.
Аз кафе не пия, но ментови дъвки, бонбони и паста за зъби ползвам.
Не мисля, че оказва влияние върху хомеото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия