?Въпроси всякакви за СО?2019

  • 111 937
  • 12 732
# 345
Е, като говорим за лично пространство "в тоалетната", то, разбира се, включва времето за обезкосмяване, фризьор, маникюр, спа (на който се дореди) и други такикива. За фитнес в детската съм готова да направя изключение Joy.

ТафТаф, като толкова си браниш личното пространство, осигуряваш ли същото на партньора? Би ли ти било приятно, ако той ката вечер забива "с момчетата" и еври уикенд е "на риболов", а понеделник-сряда-петък е по 2 часа "на зала" и все се прибира след 10-11? Пък на масата не слиза от клавиатурата на телефона със загадъчна усмивчица...щото, нали, си има лично пространство.
Виж целия пост
# 346
_Bianka_, напълно в правото си си. Без да сме били там, шансът е точно 50/50 да си права. Генерално, ограниченията "Няма да говориш/ да се виждаш/ и т.н. с този и онзи" водят до точно обратния ефект- в това съм сигурна.
Ами, не е точно така.По този начин постъпват инфантилите, за да ти натрият носа в стил "Няма ти да ми казваш с кого мога или не мога да се виждам, ще правя каквото си искам!".
Когато си с точния човек, с когото се обичате и уважавате, покажеш ли, че определено нещо/ситуация/комуникация, са ти неприятни, най.нормалното нещо е другия да се съобрази с теб.От любов, от уважение, от зачитане на желанието и мнението ти....
Да правиш напук, за да си мерите инатите, е незряло, комплексарско и инфантилно.
И по никакъв начин не е проява на независимост или стабилност.
Виж целия пост
# 347
Примерът е съвсем реален. Моята приятелка не си е развалила семейството заради ситуацията.
Виж целия пост
# 348
И беееее, стрижена е. Щи загасне мотора. Joy


Не знам тия мъже в темата (2 броя), които декларират, че имат приятелки, какво точно имат предвид под тази дума. Знам един такъв роднина с много приятелки. С едната са любовници вече втора година. Ей така, от дума на дума. До ден днешен се кълне пред жена си, че били  само приятелчета по интереси.
Дон е казал максимално кратко, аз ще съм малко по-подробен. Simple Smile
Има се предвид точно това, приятел - за лаф, за помощ, ако и когато се наложи, за събиране, за купон, за споделяне на нещо си /не е задължително любовни терзания, но и това може, при нужда/. Ако някой е пич, лично за мен няма значение как пишка. Simple Smile И не е /не е и задължително да е/ всеки ден. От няколко пъти в годината, до всеки месец, понякога по-често или по рядко.
Пак казвам, не убеждавам никой, нито държа някой да е съгласен или да вярва. Споделих, защото има много фиксации с обратен знак. Simple Smile
Виж целия пост
# 349
Ключовото е "И не е /не е и задължително да е/ всеки ден."
Стане ли всеки ден или през ден, работата е
Скрит текст:
тръгнала на изуй гащи
.
Така че не е баш като да пийнеш по едно с момчетата след работа.
Виж целия пост
# 350
_Bianka_, напълно в правото си си. Без да сме били там, шансът е точно 50/50 да си права. Генерално, ограниченията "Няма да говориш/ да се виждаш/ и т.н. с този и онзи" водят до точно обратния ефект- в това съм сигурна.
Ами, не е точно така.По този начин постъпват инфантилите, за да ти натрият носа в стил "Няма ти да ми казваш с кого мога или не мога да се виждам, ще правя каквото си искам!".
Когато си с точния човек, с когото се обичате и уважавате, покажеш ли, че определено нещо/ситуация/комуникация, са ти неприятни, най.нормалното нещо е другия да се съобрази с теб.От любов, от уважение, от зачитане на желанието и мнението ти....
Да правиш напук, за да си мерите инатите, е незряло, комплексарско и инфантилно.
И по никакъв начин не е проява на независимост или стабилност.

Чакай сега.. има огромна разлика между:
"Скъпи ММ, бих искала да споделя с теб, че когато си чатиш със същество от женски пол (нищо, че е шефката ти и коментирате работния ти график), не се чувствам комфортно/ уверена/ обичана/ желана/ бля-бля."
И абсолютно съвсем друго е:
"Ей, бастун! Ти с никой без пишка няма да общуваш! Чу ли ме!? Заповядах!!!"

Второто определено събужда древното бунтарски у всеки (независимо мъж или жена) и го кара най-малкото да не се съобрази.
Виж целия пост
# 351
Как изобщо се стигна до идеята, че някой на някого нещо забранява?
Виж целия пост
# 352
Не си е развалила семейството, защото мъжът й вероятно е знаел за госта по гащи. И да, с мъжът ми имаме общи приятели мъже, които той, ако завари у нас по гащи, ще знае, че нищо не е ставало и няма и да стане, та няма да си развалим семейството. От мъж до мъж има разлика, аз не бих си легнала с всеки срещнат и мъжът ми много добре го знае.
Виж целия пост
# 353

"Ей, бастун! Ти с никой без пишка няма да общуваш! Чу ли ме!? Заповядах!!!"

Ъъъ...кво? Ако ни е такова нивото на общуване, май по-добре без него.
Виж целия пост
# 354
 
 Ако някой стане по-личен от личния партньор и пряко добруването му, пиши се бегал и това няма нищо общо с приятелството, дето така безумно го бутате в чатове, игрички и разни джиджи-биджита. Приятел не е оня, дето всеки ден го мислиш и се криеш да се чуете или попишете, да не би случайно партньорът да разбере...

 
Виж целия пост
# 355
Ееее, Онз, остъй ме ся да се позабавлявам малко и ти де!
Виж целия пост
# 356
Скрит текст:
_Bianka_, напълно в правото си си. Без да сме били там, шансът е точно 50/50 да си права. Генерално, ограниченията "Няма да говориш/ да се виждаш/ и т.н. с този и онзи" водят до точно обратния ефект- в това съм сигурна.
Ами, не е точно така.По този начин постъпват инфантилите, за да ти натрият носа в стил "Няма ти да ми казваш с кого мога или не мога да се виждам, ще правя каквото си искам!".
Когато си с точния човек, с когото се обичате и уважавате, покажеш ли, че определено нещо/ситуация/комуникация, са ти неприятни, най.нормалното нещо е другия да се съобрази с теб.От любов, от уважение, от зачитане на желанието и мнението ти....
Да правиш напук, за да си мерите инатите, е незряло, комплексарско и инфантилно.
И по никакъв начин не е проява на независимост или стабилност.

Чакай сега.. има огромна разлика между:
"Скъпи ММ, бих искала да споделя с теб, че когато си чатиш със същество от женски пол (нищо, че е шефката ти и коментирате работния ти график), не се чувствам комфортно/ уверена/ обичана/ желана/ бля-бля."
И абсолютно съвсем друго е:
"Ей, бастун! Ти с никой без пишка няма да общуваш! Чу ли ме!? Заповядах!!!"

Второто определено събужда древното бунтарски у всеки (независимо мъж или жена) и го кара най-малкото да не се съобрази.
Е, описаният проблем в темата е далеч от подобни ...изцепки.Момичето е показало, че й е неприятно мъжът да си чати, доколкото разбрах доста често, с бивше гадже.Не е забранявала, не е налагала терор....   Smiley
В крайна сметка зрялата, стабилна и изпълнена с уважение връзка е това:един път ти се съобразяваш с другия, после той с тебе...иначе, кой откъде е.
Както писах, меренето на инати и "с рогата напред" обикновено не води до нищо добро.

Апропо, и първия ти пример не е удачен.
Служебна комуникация -разнополова, е едно.И не вярвам да има разумен човек, който да прави проблем от това.
Да си губиш времето с разни от другия пол, е съвсем друго.
Виж целия пост
# 357
И какво се оказа? Имате си приятели от другия пол, но ги чувате и/или излизате заедно от дъжд на вятър или един път месечно? ПишЕте си всяка вечер, срещайте се всеки ден или през ден след работа, да видим дали половинките ви няма да се впечатлят? Ама казвайте ги навреме тия работи, де.
Виж целия пост
# 358
Всеки жив човек си пише понякога, инцидентно с познати от другия пол. Всички сме живи хора все пак. Съвсем за друго става дума.
Виж целия пост
# 359
То и от същия пол да са ти приятелите, ако им отделяш повече време, отколкото на семейството  - пак ще има проблем. И откога човек с деца и мъж, се вижда всяка вечер с приятели и си чати до нощите. Това са занимания за волни пеперуди, които се чудят къде и какво да правят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия