Кралски работи и клюки - октомври 2019

  • 165 355
  • 4 550
# 4 110
Защо на короната на баба се мъдри нацисткия кръст,след всички нацистки простотии и гафове?
https://www.google.com/search?q=nazzi+cross&sxsrf=ACYBGNQ04t … =1366&bih=657


Iron Cross


https://en.wikipedia.org/wiki/Iron_Cross

Не е нацистки. Нацистите си присвояват кръст. Короната й е короната на Джордж Четвърти. Тя е направена за коронацията през 1820 г. на Джордж Четвърти и включва национални символи, като рози, детелини. В нея има и 1333 диаманта и 169 перли
Виж целия пост
# 4 111
Показала съм какво е нацисткия кръст,или т.нар. железен кръст.В уикито пише от къде идва.Прусия и Германия.
Това на короната е именно железния кръст,равностранен,не както е при християнството(чийто символ би трябвало да се явява)
Ели,и на короните показани от теб,също го има.
Сега ще чекна и по-старите корони,но...Едва ли е недогледано,недомислено и т.н.Това нещо,на върха на главата на баба,само по-себе си говори много.

Короните на Елизабет
https://www.google.com/search?biw=1366&bih=657&tbm=isch& … rc=j8p3aSwH4H812M:


Нацисткия орел


Атрибутите на властта на баба и въобще,на монархията им



п.п.И един орел по случайност..Сигурно е отишъл вместо мармота да завива шоколадите..
Виж целия пост
# 4 112
Короните на Бабет са много по-стари от наци-тата.

Наци-тата по-скоро са го копирали това от символи на някакви ордени.

Ето хубав сайт за короните:

https://the-crown.fandom.com/wiki/The_Queen%27s_Crowns_and_Tiaras

Атрибутите на Бабет са стари.

Дори Тронът се води тронът на цар Давид ... едва ли не.
Виж целия пост
# 4 113
Да,бе,мноу ясно

Но защо са още там,при условие,че под тези символи,измря сума ти народ?
Кръста можеше да е префасониран,но не..Той продължава да е именно "железния"кръст,символ на Прусия,Германия и Нацистите..

За мен символите говорят много повече от думите и действията..
Само им гледам гербовете и ми призлява!
Виж целия пост
# 4 114
Отново:
Това, което съм споделила тук, са обществени / публични тайни.

В бг пресата просто не са писали за Маркус Андерсън, затова не се знае. А това, че това сервитьорче-сводник у частен клуб, й е най-добрият приятел, всеки може да провери, защото Маркъл го казва в прав текст.

Казваш, че това всеки може да го провери, а къде? Ето, аз искам да го проверя. 😉
Виж целия пост
# 4 115
Маркъс Андерсън и Маркъл - социалните мрежи на Маркъл и блога й The Tig.



Не е нацистки. Нацистите си присвояват кръст. Короната й е короната на Джордж Четвърти. Тя е направена за коронацията през 1820 г. на Джордж Четвърти и включва национални символи, като рози, детелини. В нея има и 1333 диаманта и 169 перли

Точно!



На английски е The George IV State Diadem.


А това нещо се води преден кръст (The front cross):

http://orderofsplendor.blogspot.com/2012/04/queens-top-10-diamon … -2-george-iv.html

Короната е от 1820 г.
Виж целия пост
# 4 116
Този кръст се води Cross pattée:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cross_patt%C3%A9e

и е по-стар от наци-тата.

Някои от ордените също го ползват.

На нацитата всичките им символи са откраднати от другаде.
Виж целия пост
# 4 117
.


И Джордж(особено като бебе) и Шарлот ми приличат на нея.

 





Виж целия пост
# 4 118
Виж ХаркУ и Кралицата Майка:



Копие.
Виж целия пост
# 4 119
Ели,мерси за линка,много,много полезен!И на Св.Георги(дето трепе дракона) е е същия кръст.



10 правила,които принцеса Шарлот трябва да спазва.

https://novini.rozali.com/zvezdi-na-pricel/10-pravila-koito-prin … va-da-spazva.html


А Даяна си е рециклирала роклите..

Виж целия пост
# 4 120
Какво - кръста е стилизиран и е използван стар кръст, за да се оформи нацисткия. Освен всичко друго, короните на Елизабет са доста по-стари от времето на Райха. Между другото подобна форма има кръста на Малтийския орден, както и кръстоносците са носили такъв. Предполагам е останал от времето на кръстоносните походи.
Виж целия пост
# 4 121
Пречупения кръст се нарича свастика.
Ето от къде идва и какво символизира:

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Свастика
Виж целия пост
# 4 122
Само да вметна - хората ги убиват ИДЕИТЕ, продажността на политиците и безразличието на масите. Символите нямат общо.
Хайде да не носим дрехи в кафяво, защото е бил цвета на униформите.
Някак си концентрирането върху първосигналното /цвят, вид, емблема/ отвлича вниманието от същността.
Ако трябва да сме справедливи - християнският кръст /разпятието/ е символа под който са загинали най-много хора - като се започне от Христос, мине се през вековете на покръстване, религиозни гонения, похристиянчване на континентите и се стигне до наши дни. Хайде да го свалим тогава от всички изображения.
Да не говорим, че и християнските символи са взаимствани от езичеството. Просто нищо ново няма под слънцето от хилядолетия насам.
Виж целия пост
# 4 123
Ами аз не съм казала,че символите убиват,освен това,не заставям никого да споделя мнението ми..
Носете си кафявите дрехи със здраве.
П.п.Християнството към момента е пълно със сатанински символи,ама тва е друга тема..
Виж целия пост
# 4 124
..пречупения кръст,свастика в Европа заради нацизма, е символ на благополучие в Азия,
примерно в Индия навсякъде рисуват с червена боя пречупен кръст
когато започват нещо ново или празнуват.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия