Помощ! Конденз! Какъв обезвлажнител? - тема 2

  • 20 450
  • 159
# 150
От 10 дни съм с този влагоабсорбатор https://www.emag.bg/vlagoulovitel-star-light-12-l-24-chasa-100-m … ng_1025303356_1_1
В стая 14-15 квадрата тегли доста вода, но влажността не пада под 70%. Лятото боядисахме с латекс Vitex и сега по 2 от външните стени тече от тавана вода. Зад ъгловия диван стените са мокри. Никога не е било такова чудо.
Дали капацитетът му е достатъчен? Или да го връщам и да взема по-мощен?
И още нещо да попитам - нормално ли е през половин час да влиза в режим размразяване? Стаята се отоплява с климатик почти денонощно.
Виж целия пост
# 151
За 10 дни би трябвало да е изсушил всичко. По колко литра (приблизително) на 24 часа изливаш?
На тази влажност, ако не пълни един резервоар за 12 часа направо го връщай и виж по-горе кой модел използвам.
Виж целия пост
# 152
petiaivanov , по 3,6 л. за 24 часа изливам. И  нормално ли е през половин час да влиза в режим размразяване?
Виж целия пост
# 153
Честно казано, не знам дали е нормално. Явно не може да насмогне на влагата и затова прави така. Иначе 100 куб.м/час е добре. Моят е 95. На колко процента влажност си го настроила да поддържа?
В показателите му е посочено, че може да извлече 12л за 24 часа. ...странна работа защо вади само 3.6.

За да капе вода от таван и стени, явно стените са много студени, а стаята доста топлла. Толият въздух е по-наситен с водни пари от студения и кондензира върху студените стени. Предполагам, че няма изолация... Ако има начин, намалете за няколко дни климатика с един градус да видиш дали ще има ефект и проветрявайте по-често.
Това е моят и поддържа 40% относителна влажноист в целия апартамент без да се затруднява.
https://tweuropebg.com/3-obezvlazhniteli/59-obezvlazhnitel-twe-a … q13-1687988858008
Виж целия пост
# 154
При мен за около седмица беше изсушил всичко - 100 квадрата къща. Първите дни пълнеше контейнера за 2-3 часа. Сега влагата вече е по ниска и стои така. Пускам предимно през нощта и ако готвя. Влажността е около 50%. Сега сме на парно и мисля, че с него е по влажно, но когато вървяха климатиците падаше още повече влажността. Моите са чистак нови грий и един стар във всекидневната.
За да държите такава висока влажност от някъде идва тази вода. Да няма теч, готвене, сушене на дрехи в стаята.
Виж целия пост
# 155
Дори и да има дрехи за сушене, те трябва просто да изсъхват по-бързо и уредът да пълни бързо резервоара. Това размразяване не знам какво е. Моят няма такава функция и определено не ми се струва нормално да се включва в стая с включено отопление.
Виж целия пост
# 156
Тогава остава, че уреда не се справя поради някаква причина. 3,6 литра за 24 часа са 2 резервоара - при мен са така сега при 50% влага, ако роботи 24 часа. При 70% влага резервоара трябва да се пълни за 3-4 часа, което е 5-6 резервоара за 24 часа.
Виж целия пост
# 157
Дори и да има дрехи за сушене, те трябва просто да изсъхват по-бързо и уредът да пълни бързо резервоара. Това размразяване не знам какво е. Моят няма такава функция и определено не ми се струва нормално да се включва в стая с включено отопление.
И твоят се размразява Simple Smile Иначе как контейерът ще се напълни с вода? Представи си машина подобна на климатик.
Виж целия пост
# 158
Здравейте,търся обезвлажнител и се бях спряла на този :

https://www.technopolis.bg/bg/Obezvlazhniteli/OBEZVLAZhNITEL-ROH … 2?tab=featuresTab

Но във форума четох ,че много сте с модели на TWE и сега не знам..
Rohnson-а има и функция йонизация и се чудя дали ми е необходима.
Виж целия пост
# 159
Единствено не разбирам защо зорлем искате да се подлагате на разни йонизиращи лъчения, които при такива уреди не са много ясни дали са биполяни или униполярни и отгоре на всичкото, ако наистина ги има, то те са само на метър-два от уреда, а не в цялата къща.
Ако лъчението е биполярно, то файда от него няма, защото останалите работещи ел. уреди в дома го правят на "пух и прах". Тези неща едва ли са посочени от производител като Ронсън Simple Smile
С две думи-не си давайте парите за глупости и ако искате обезвлажнител, то си вземете уред, който прави това, а не уред-стръв за клиенти.
За информация TWE са сериозен български производител.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия