Вторите семейства

  • 20 696
  • 686
# 345
Абсолютно подкрепям мнението на Шарки. Аз имам направено завещание в моя полза от роднини и са ми заръчали къде да ходя и какво да търся след смъртта им. Та искам да кажа, да, това е възможно и се прави.

Относно първи, втори брак, не мисля, че има релевантност относно романтичността.
Първата ми дълга връзка (не сключвам аз бракове с никого). Дълга, изтощителна, неромантична.
Втората дълга (в която съм в момента) – импулсивна, романтична, емоционална, лека.
И кой говореше за това, че след 30 били свършвали читавите мъже за "каките". Свършват за някои. Аз след 30 се събрах със сегашния си мъж, на когото първият не може да стъпи и на малкия пръст. Та така. Животът е интересен и шарен.
Виж целия пост
# 346
Ами точно затова инвестирам в образованието им, да не лежат децата на наследството, ами да работят и да печелят сами. Завещанието е само в случай, че на мен ми се случи нещо по-рано. Със същата цел имам и застраховка живот.

"По-имотното" дете наследява само тези свои роднини, които има право да наследява, така че няма какво да му броиш парите и имотите дали ще са повече някой ден, след като ги придобива по право. И деца/хора не се делят на имотни/неимотни, а на добри и лоши.

П.С. Аз докато си напиша фермана и Хепи написала същото...

Шарки, тя търси начин да обезнаследи детето на Муньо и да даде всичко на своето дете, което ще се роди някой ден от бащата Муньо.
Виж целия пост
# 347
Майката очевидно е добре ориентирана и вече е направила женитбата за състоятелен мъж,  който да й остави наследсво Grinning

Не ми е ясно защо хората развиват драми. Това, което бих препоръчала е да се направи това, което е по закон, но приживе, за да няма кой е по-по-най- след това.

Така, въпросът е как да се раздели между двете деца състоянието на мъжа. Майката по закон ще си остави 50/50 на двете деца каквото има като собственост след като си отиде. В този казус обаче тя няма какво да остави, и ще дели състоянието на мъжа между двете си деца.

Вторият баща ако си отиде пръв и има нещо за оставяне ще остави 50% на законната към момента и 50% на родното си дете. Тогава ако не се променят нещата преди да си тръгне и майката - едното дете ще наследи 3/4, а другото покрай майка си ще наследи 1/4. Законът е ясен и справедлив.
Виж целия пост
# 348
Скрит текст:
Майката очевидно е добре ориентирана и вече е направила женитбата за състоятелен мъж,  който да й остави наследсво Grinning

Не ми е ясно защо хората развиват драми. Това, което бих препоръчала е да се направи това, което е по закон, но приживе, за да няма кой е по-по-най- след това.

Така, въпросът е как да се раздели между двете деца състоянието на мъжа. Майката по закон ще си остави 50/50 на двете деца каквото има като собственост след като си отиде. В този казус обаче тя няма какво да остави, и ще дели състоянието на мъжа между двете си деца.

Вторият баща ако си отиде пръв и има нещо за оставяне ще остави 50% на законната към момента и 50% на родното си дете. Тогава ако не се променят нещата преди да си тръгне и майката - едното дете ще наследи 3/4, а другото покрай майка си ще наследи 1/4. Законът е ясен и справедлив.
Нямаш представа от настоящия казус.
Виж целия пост
# 349
Законът затова има дефиниция за запазена част и всеки наследник има право да оспорва сделки, в които има скрито лишаване от тази запазена част. Че Шериата в България е "жив" и масово се правят опити да се лишават дъщери от наследство.

Сметките на кой колко му е запазената част се правят лесно в Ексел. После само осъвременяваш въведените данни, че то и на имотите им се сменя цената и не винаги нагоре. Да не говорим, че да инвестираш само в имоти не е добро портфолио, правилото е ½ недвижимост, ⅓ капиталови инвестиции и ⅓ банкови депозити (високоликвиден ресурс). С последното може да изравняваш дялове до достигане на запазените по закон части. С подобно завещание избягваш дълги съдебни драми между наследниците някой ден.
Виж целия пост
# 350
Шарки, дефакто говорим за взимане от "по-имотното", за да се даде на другото. Хайде, ако са в брак и мъжът почине, става. Но ако не са в брак? Откъде ще компенсира разликата?

Какво значи да компенсира? Какви са тия жени на тоя всят бреее Astonished
Ако няма нищо нищо няма да им остави - ни на единия ни на другия наследник.
Ако на единия наследник бащата има значи наследника ще получи от баща си, не то нея.
Ако на другия наследник бащата няма, значи няма да получи нито от майка си нито от баща си.

Единственото компенсиране, за което се сещам е майката да се хване с трети заможен, ама без деца, и да го обработва, че децата й го обичат като татко заради наследството.
Виж целия пост
# 351
Елфичке, имах си такава мащеха, та повярвай ми, има ги (в Пловдив!).
Виж целия пост
# 352
Нямаш представа от настоящия казус.

Знам го казуса. Даскалка иска да забременее, ама всичко да остане за детето й, а до другото, което така и не го харесва по никакъв начин да не стигне нищо повече от паницата боб, която мъжът й му сготви. Просто нямам думи от неприкритата меркантилност и пълна липса на човещина.
Виж целия пост
# 353
Елфичке, имах си такава мащеха, та повярвай ми, има ги (в Пловдив!).

Мани, мани. Такива жени да се чудиш кой мъж с акъла си ще им се върже на "любовта".
Виж целия пост
# 354
Отчаян...
Виж целия пост
# 355
А-ха, викаш малкият да я мрази и в гърлото, но тя от човещина да му остави бизнеса си.
При условие, че детето (което не я понася) има живи майка и баща.
Имам чувството, че някои живеем (все още) на Земята, а други са вече на други планети.
Виж целия пост
# 356
Бизнес се продава, няма нужда някой да го унаследява. Ако е интересен бизнеса, де Simple Smile.
Виж целия пост
# 357
Това, че няма да му остави бизнес и имоти не трябва да диктува целия й живот. На нея й се свиди за кюфте, купено от бабата, и бензин до училище?!
Виж целия пост
# 358
А-ха, викаш малкият да я мрази и в гърлото, но тя от човещина да му остави бизнеса си.
При условие, че детето (което не я понася) има живи майка и баща.
Имам чувството, че някои живеем (все още) на Земята, а други са вече на други планети.


Ха, а ти какво би направила в случая? И какво ще ти пука, като вече потропваш с бастунчето?
Виж целия пост
# 359
Ами ако в нейния живот няма нищо друго? За "имелки" се тревожи...А другите хора през това време четат книги, ходят на театър, пътуват по света, ходят на следдипломни квалификации, забавляват се.  

Иначе казусът с наследството на  нероден Петко е забавен, не знам дали сте чели как се появяват музеите по Нешънъл мол във Вашингтон: https://www.si.edu/about/history? Натрупаното от незаконородения  Смитсон богатство е щяло да отиде в законородения му полубрат (който е получил всичко от баща им), та той затова го завещал на САЩ, под условие да се разходва само за разпространение на знания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия