СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 1

  • 26 206
  • 746
# 330
Ние сме на ваксина в петък. До колкото си спомням, трябва да няма болни в семейството, а не само детето. При нас не знам това как ще стане - в момента баткото е със сополи и разстройство. Преди 3 седмици каката беше с кашлица, а аз също се разболях. Усещам, че ще е голямо отлагане на ваксини този път ...
Виж целия пост
# 331
Здравейте, мами. Бебка е с млечница Sad и цял ден отказва да се храни , на своя глава днес купих дектарин орален гел и я мажа с него. Педи я видя два пъти миналата седмица и каза, че няма млечница. Днес се е храниша два пъти по 50 мл ... Sad Бяхме при един доцент, потвърди състоянието й и каза, че добре че сме го купили.
Д-р Мария Гигова - ВМА, жената, която не различава млечницата като състояние и заради която бебо спря да се храни.. Sad
Виж целия пост
# 332
И аз преди около месец се бях притеснила, че бебо е с млечница, защото езичето му е побеляло отзад. От Токуда казаха, че наистина са гъбички и изписаха фунгостатин. Аз обаче не го взех, защото след 3 дни бяхме на консултация при педиатъра ни.Тя го видя и огледа устичката и бузките отсътре и каза, че само езичето в основата е бяло и никъде другаде и за нея това не е млечница, а от кърмата и защото не давам водичка да си промие устичката след кърмене. Аз и сега пропускам да давам вода и пак е леко бяло езичето и ще видим в петък какво ще ми каже. Апетит не е губел.

А аз да се оплача, че бебо е със сополи и преди малко като му измерих температурата беше 37,8 в дупето. Sad Много се притеснявам. Сигурно батко му му е лепнал някой вирус, сега той е малко сополив и вчера си беше вкъщи.
Виж целия пост
# 333
И аз преди около месец се бях притеснила, че бебо е с млечница, защото езичето му е побеляло отзад. От Токуда казаха, че наистина са гъбички и изписаха фунгостатин. Аз обаче не го взех, защото след 3 дни бяхме на консултация при педиатъра ни.Тя го видя и огледа устичката и бузките отсътре и каза, че само езичето в основата е бяло и никъде другаде и за нея това не е млечница, а от кърмата и защото не давам водичка да си промие устичката след кърмене. Аз и сега пропускам да давам вода и пак е леко бяло езичето и ще видим в петък какво ще ми каже. Апетит не е губел.

А аз да се оплача, че бебо е със сополи и преди малко като му измерих температурата беше 37,8 в дупето. Sad Много се притеснявам. Сигурно батко му му е лепнал някой вирус, сега той е малко сополив и вчера си беше вкъщи.

Температурата като е измерена в дупето се вадят 5 десети, т. е. детето ти е с 37.3, което не е притеснително. До 37,4 е нормална температура при бебетата, спокойно.
Виж целия пост
# 334

Температурата като е измерена в дупето се вадят 5 десети, т. е. детето ти е с 37.3, което не е притеснително. До 37,4 е нормална температура при бебетата, спокойно.
Ами аз го усетих леко по-топъл и затова я измерих. Вече съм станала като термометър. Така е, 37,3 не евисока, но като цяло ми се вижда малко вял днес и като сложим и хъркащо носле и започнах да се подготвям психически за влошаване. Дано обаче само да се подобрява. Запасила съм се с панадол в случай на нужда, но за момента няма да му давам ако не вдигне над 38 реална температура.
Виж целия пост
# 335
Момичета, ще сменям АГ. Препоръчайте някой читав в София
Виж целия пост
# 336
Момичета, ще сменям АГ. Препоръчайте някой читав в София
Аз мога да препоръчам моята - д-р Рени Ковачева, но не работи с касата. Преглежда в АГ Кабинет Марица 10 (има страница във ФБ) и в Св. Петка.
И двете си деца родих при нея и съм страшно доволна, страхотен човек и професионалист е. Тя е от тези, дето не неглижират нищо. И най-малкото съмнение да има за нещо, ще те прати на допълнителни прегледи и изследвания. Не е много бюджетно, но аз предпочитам този подход. И помни като слон. Няколко години не бях ходила при нея (имам допълнително осигуряване от работата и ни организираха всякакви прегледи), като разбрах, че съм бременна й се обадих и тя ме намести за преглед още на следващия ден. Спомняше си всичките ми проблеми и реагира много адекватно. Благодарение на нея успях да износя и родя живо и здраво бебе. Единственият минус е, че има много пациенти и доста се чака. Дано да съм била полезна.
Виж целия пост
# 337
Благодаря. На мен ми трябва обаче обикновена гинеколожка. Не планирам нова бременност скоро. Даже не знам изобщо дали ще имам следващо дете
Виж целия пост
# 338
Ами тя си е АГ, бременните преглежда в Св. Петка, другите в частния кабинет. Не следи само мами, просто в това за мен е най-добрата.
Виж целия пост
# 339
Хей момичета, отдавна май не съм писала тук. Але стана на 2м и 1с. Вчера и сложиха първата ваксина, утре ще ни слагат БЦЖ. Нямаше температура до сега, казаха първите 24 часа да гледам, но май ще се разминем. Плака милото и после двете ядохме и дпахме цял ден. Което доведе до късна вечер и чак сега лягаме. Обмислям кои допълнителни ваксини да слагаме, но педиатъра нещо не ме кефи след вчерашния преглед, питах го въпроси, които ме интересуват и отговорите бяга много.. тъпи.Сякаш му досаждах. Също меренето на кг на Але се различава. На 18 той я измери 4,890, днес я измериха 5кг точно. Нямам никаква идея как става, но реално не знам колко тежи. Иначе в 60см висока вече 😅🙌
Лека от мен, утре се надявам да мине леко!

При вас как минават ваксините?
Виж целия пост
# 340
Здравейте мами.Искам да ви питам коликите при вас как протичит. При нас още като я нахраня моята бебка и почва да се превива и когато заспи се изпъва и почва да си драска лицето.
Виж целия пост
# 341
Моята все още има колики. На 2,5 месеца е. Мина през еспумизан, инфакол, лефакс, абоколикен и био гая. Нищо не помага. Драска се постоянно. Едвам и режа ноктите.
Виж целия пост
# 342
Петър вече е с малко по—леки коликии то в определени диапозони от деня.Вече давам само БиоАмика на.всяко хранене, а еднократно сутрин и БиоГая. Моя близка ми каза за чай от семена копър. Купих, мисля да му приготвя са видим ще поеме ли.
Отделно да ви питам за сироп от бъз, някоя от вас приема ли и ако да можем ли да приемаме по време на кърмене? И още нещо, налагало ли ви се е, да оставите бебоците за едно хране примерно с таткото,да пият от шише? Предстои ми един семинар в събота и не.зная ще успея ли навреме да дойда да накърмя и да се върна,а се притеснявамако веднъж яде от шише после ще суче ли пак :/. Глупаво, но все пак ще се радвам на мненията ви.
Виж целия пост
# 343
На мен ми се наложи веднъж да го оставя на майка ми за повече от 3 часа и понеже не цедя кърма, не само че трябваше да пие от шише, но и тя да му даде АМ, каквото не беше ял от първите два дни в родилното. Нямаше проблем, освен че от 120 мл беше изпил едва 70 и то на два пъти през кратък интетвал. Когато се прибрах го накърмих без проблем.

Ние колики още си имаме, но той днес става на два месеца. Надявам се докато стане на три да няма вече. Нищо не му давам, освен на 2-3 дни веднъж по едно впръскване Лефакс, когато положението стане доста зле. Иначе се въздържам да му давам всеки ден, защото все още се изхожда трудно - по веднъж на 1-2 дни, а два пъти ми се случи да ака чак на третия ден. Само на кърма е и както изглежда, това, че ям круши не помага особено. Явно трябва да го израсте и това.

Също още има Т- 37,8 в дупето, поддържа си я. И сополи си има и тази нощ беше доста зле с нослето. Днес го наблюдавам и ако не започне подобрение - утре го водя на лекар. Ако се влоши, ще го водя веднага.
Виж целия пост
# 344
На мен ми се наложи веднъж да го оставя на майка ми за повече от 3 часа и понеже не цедя кърма, не само че трябваше да пие от шише, но и тя да му даде АМ, каквото не беше ял от първите два дни в родилното. Нямаше проблем, освен че от 120 мл беше изпил едва 70 и то на два пъти през кратък интетвал. Когато се прибрах го накърмих без проблем.

Ние колики още си имаме, но той днес става на два месеца. Надявам се докато стане на три да няма вече. Нищо не му давам, освен на 2-3 дни веднъж по едно впръскване Лефакс, когато положението стане доста зле. Иначе се въздържам да му давам всеки ден, защото все още се изхожда трудно - по веднъж на 1-2 дни, а два пъти ми се случи да ака чак на третия ден. Само на кърма е и както изглежда, това, че ям круши не помага особено. Явно трябва да го израсте и това.

Също още има Т- 37,8 в дупето, поддържа си я. И сополи си има и тази нощ беше доста зле с нослето. Днес го наблюдавам и ако не започне подобрение - утре го водя на лекар. Ако се влоши, ще го водя веднага.
Промивай и изсмуквай редовно секретите. Аз слагах куикс бебе, когато ние бяхме болни и той имаше сополки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия