1 юли -ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО (продължение 3)

  • 20 510
  • 342
# 195
Коала, говорят колкото да не заспят, в това отношение няма никаква промяна - взима се осигурителния доход за 6 месеца назад и честно казано не виждам как ще накараш работодателя да ти надуе заплатата като това означава да плаща по-високи осигуровки
Виж целия пост
# 196
Днес Георги става на цели 2 години Tada newsm59  ura и по този повод ви пращаме една виртуална почерпка    party023beer Wine Glass cheers Наздраве!

Лелееееееееее да ви пропусна така
Честито на патерици.....
Да е здрав, щастлив и мноооооооого палав. .... е може и не чак толкова.....само колкото е необходимо Simple Smile
И благодарим за почерпката Simple Smile
Виж целия пост
# 197
Коала, говорят колкото да не заспят, в това отношение няма никаква промяна - взима се осигурителния доход за 6 месеца назад и честно казано не виждам как ще накараш работодателя да ти надуе заплатата като това означава да плаща по-високи осигуровки

Ами много лесно може да стане......Като си поеме бъдещата майка разликата в осигуровките......ще си призная......аз така направих с Габи...... като разбрах че съм бременна се разбрах с предишния ми работодател..... понеже там ме осигуряваха на минималната,а взимах 4 пъти повече.......и той ми удържаше от заплатата разликата
Да ....няма да се навият работодателите, ако ще им бъркаш в джоба......, но ако си ги плащаш ти....почти никой няма да ти откаже
Виж целия пост
# 198
zdraveite, sorry, che na latinica,ama sum v nqkakuv zabutan klub v Ahtopol i nqma kirilica. Na Sinemorec sme i e mnogo priqtno i spokoino tuk, samo deto Qna produljava da driska,a na plaja burzo i stava edno takova omotano, ta hodim sutrin do kum 10-11 i sledobed sled 5-6. Chestit Rojden den na Georgi na paterici!!! Radi, mnogo da vi radva i da e zdrav i vesel!!! Az tk totalno se prenesoh v drug svqt i zabravih ejednevieto v Pleven i Sofiq i mi e mnogo dobre,samo Qnito da beshe po-dobre i po-jiznena,sega e kato parcalche...Vkliuchvam se i az s pozdravleniq za postignatoto, mnogo e hubavo da znaesh, che pone malko ot teb e zaviselo neshtata da potrugnat v po-dobra nasoka..i to za mnogo hora...Haide mac/i/ki mili, otivam da si dopochivam i se izvinqvam, che za oshte nqkolko dni shte vi izkliucha ot glavata si Wink Ama mnogo mi doide vsi4ko gradsko naposleduk. Celuvki!!! Pazetesi decata!!!
Виж целия пост
# 199
Здравейте и благодарим за пожеланията, рождения ден мина много добре (направо неочаквано добре) само дето покрай бурята нямахме интернет и вчера, и днес до преди малко.
 Дес, блазя ти, след 10 дена живот и здраве и аз ще съм на море!

Момичета, преди малко в новините на bTV цитираха изказване на Христина Христова, според която скоро ще бъде гласуван на второ четене КСО. Вече официално признаха, че платеното майчинство ще бъде 315 дни заради протестите на майкитеsmile3525
Е крайно време беше да си признаят!
Виж целия пост
# 200
Здравейте, момичета. Искам да ви кажа, че днес разговарях със сътрудничката на Христина Христова - обадих й се за да питам за завареното положение. Както и предполагах, тя каза, че това не може да се уреди законово и е въпрос на тълкувание на НОИ, така че много ми е кофти наистина за тези, които ще изпуснат за няколко дни 9-те месеца Confused
Вики - ако има такива работодатели става наистина, ама явно твоите са разбрани все пак Peace
Деси я почивай активно, какво форумстваш Mr. Green
Виж целия пост
# 201
Значи, със "завареното полоение" ситуацията е следната: Това задължително се урежда в преходните разпоредби, когато става въпрос за срокове, за да се избегне лошата практика да се съди държавата. Мисля, че ще помислят за това и едва ли ще го пуснат недоизкусурено- споко Wink
Виж целия пост
# 202
В допълнителниет разпоредби се пише само от кога влиза в сила, а това е ясно - 1.01.2007г.
Виж целия пост
# 203
    За завареното положение, ако все пак пише само от кога влиза в сила тоест 01.01.2007 г , не трябва ли ако бебетата са под 9 месеца да имаш право на такова заплащане?
    Въпреки че вече се успокоих и не се ядосвам, надявам се бебетата да са добре пък това че ще взимам само 160-170 лв за двете вместо доста повече още поне 6 месеца ще го преживея. Поне за новите мами ще е вече в сила  Simple Smile
Виж целия пост
# 204
Здравейте, искам да попитам нещо за майчинството. Ако досега съм се осигурявала на 220 лв но 5 месеца преди да родя започна да се осигурявам на цялата си заплата пр. 750 лв, мога ли да получавам после 90% от тези 750 лв и мога ли да платя със задна дата един месец осигуровки на високата заплата, за да станбат 6 месеца?

Благодаря предварително
Виж целия пост
# 205
И аз имам въпрос - дано не звуча егоистично, но се надявам да има и други  в моето положение, на които инфото да им е от полза.

Живот и здраве края на октомври ще имам бебче. Моят трудов договор обаче изтича на 31. декември 2006 и ще остана без работа. Ще бъде ли длъжен сегашният ми работодател да ми изплати тези 9 месеца болнични, както по сегашния закон е длъжен да ми изплати всичките 135 дни болнични, независимо, че трудовият ми договор изтича преди изтичането на 135-те дни?

Дано съм била горе-долу ясна.
Благодаря, ако някой може да ми отговори. Бих питала и НОИ, но предполагам, че при тях е пълна каша и никой няма да знае.
Виж целия пост
# 206
Здравейте, искам да попитам нещо за майчинството. Ако досега съм се осигурявала на 220 лв но 5 месеца преди да родя започна да се осигурявам на цялата си заплата пр. 750 лв, мога ли да получавам после 90% от тези 750 лв и мога ли да платя със задна дата един месец осигуровки на високата заплата, за да станбат 6 месеца?

Благодаря предварително

Привет, тези 90 % ще се изчисляват на база средния доход от последните 6 месеца,  които са преди раждането. Така че ако си увеличиш заплатата за следващите 5 месеца, ще се вземат предвид те, плюс 1 месец преди това и ще се усредни сумата. Така че го направи  bouquet

И аз имам въпрос - дано не звуча егоистично, но се надявам да има и други  в моето положение, на които инфото да им е от полза.

Живот и здраве края на октомври ще имам бебче. Моят трудов договор обаче изтича на 31. декември 2006 и ще остана без работа. Ще бъде ли длъжен сегашният ми работодател да ми изплати тези 9 месеца болнични, както по сегашния закон е длъжен да ми изплати всичките 135 дни болнични, независимо, че трудовият ми договор изтича преди изтичането на 135-те дни?

Дано съм била горе-долу ясна.
Благодаря, ако някой може да ми отговори. Бих питала и НОИ, но предполагам, че при тях е пълна каша и никой няма да знае.

На твоя въпрос не знам какво да отговоря, потърси съвет в клюкарника от мамите - юристки или счетоводителки. Или пък в някой юридически форум.
Виж целия пост
# 207
И аз имам въпрос - дано не звуча егоистично, но се надявам да има и други  в моето положение, на които инфото да им е от полза.

Живот и здраве края на октомври ще имам бебче. Моят трудов договор обаче изтича на 31. декември 2006 и ще остана без работа. Ще бъде ли длъжен сегашният ми работодател да ми изплати тези 9 месеца болнични, както по сегашния закон е длъжен да ми изплати всичките 135 дни болнични, независимо, че трудовият ми договор изтича преди изтичането на 135-те дни?

Дано съм била горе-долу ясна.
Благодаря, ако някой може да ми отговори. Бих питала и НОИ, но предполагам, че при тях е пълна каша и никой няма да знае.

Трудовият ти договор изтича, след като си излезла в майчинство, тоест ти вече ще си в болничен за раждане, когато ще ти свърши договорът. Следователно  ще ти се изплаща пълни две години майчинството. Освен това майчинството не се поема от работодателя, а от НОИ. Досега НОИ превеждаше сумата към работодателя, който я изплаща. От 2007 се надяваме това да се промени. В този смисъм не си ощетена по никакъв начин.
Не съм юрист или счетоводител, но мисля че горе-долу така стоят нещата за теб. Дано не греша, все пак

Виж целия пост
# 208
http://www.focus-news.net/?id=f5067
това е интервюто с ХХ от Тази сутрин по БТВ
Виж целия пост
# 209
Само не разбрах - тези 90% колко месеца ми ги плащат и колко месеца имам право (и колко пари) да получавам майчинство??
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия