Пети клас 2019/2020

  • 26 645
  • 776
# 645
ММ е на "ти" с историята  и той основно се занимава с децата по този предмет. Преди няколко дни ми заяви, че уроците на петокласничката са ужасно написани и  не знае как да ѝ ги обясни. Та детето е оставено на самотек. През почивните дни ще правим двете преговор от Уча.се, че другата седмица ще има контролно.
Виж целия пост
# 646
Аз не съм и никога не съм била на "ти" с всякакви разказвателни предмети. Обаче специално историята сега като чета на детето уроците са ми дори интересни и бих казала, че научавам разни неща. Опитвам и неговият интерес да събудя, даже донякъде успявам. Снощи за евреите четохме, е, накрая и аз се оплетох, но като цяло ако се отбере най-важното, ще стане работата.
Не мога да не го похваля - 5 по БЕ на устно изпитване и отзив Прогрес. Брех!
Виж целия пост
# 647
На нас пък ни е най-интересно по Човек и природа. Там нямам нищо какво да кажа към авторите на учебника. Много добре са се справили.

По История е интересно, също - О.К., обаче така набързо ги разказват нещата, че то просто не можеш да ги схванеш. Поне в нашия учебник.
Виж целия пост
# 648
Да, много зависи по кой учебник се учи. Някои са по-простичко и увлекателно разказани, други са сухарски и със сложен изказ за възрастта им. Миналата година си скъсах нервите с един учебник по ЧП, а съм химик. Тази година съм доволна (май сме на Анибус), но не помня. Конвекцията, чак ме впечатли колко хитроумно я бяха обяснили.
След час отивам на РС - Оммм!
Виж целия пост
# 649
да се включа и аз за историята - утре ще имат контролно, не ми се прибира вкъщи тази вечер
Виж целия пост
# 650
Аз помня много малко за Египет и Асирия и Вавилон и т.н. - то много фараоно, много царе, много години, направо ужас.
Да, спомените от Египет и Месопотамия доста са поизбледнели вече. А някои имена не само че ги чувам за пръв път, а даже и ударенията не зная къде да сложа. В нашия учебник се наблъскани дати и години, имена на царе, градове, божества и т.п. - нищо интересно. Учителят в клас им разказва, грабва ги. Ама аз вкъщи имам само учебника и нещо не мога да оценя приноса на тези уроци дори и за общата култура на децата.

И на мен ми хареса обяснението на конвекцията Simple Smile
Виж целия пост
# 651
На нас пък ни е най-интересно по Човек и природа. Там нямам нищо какво да кажа към авторите на учебника. Много добре са се справили.

По История е интересно, също - О.К., обаче така набързо ги разказват нещата, че то просто не можеш да ги схванеш. Поне в нашия учебник.

Може ли да кажеш на кое исдателство е вашия ЧиП? Нашият е на някое от Просветите и определено ми лази по нервите. Нищо не е обяснено като хората.
Виж целия пост
# 652
По Човек и природа ние сме на изд. Булвест и съм доволна.
Виж целия пост
# 653
Миналата година по ЧП и ние бяхме точно на Просвета и беше ужасен ужасон. Сега са на Булвест.
Виж целия пост
# 654
*PipiLota* На Анубис е нашия учебник по ЧП.
Има някои неща, които по малко по-различен начин са обяснени от това, което аз навремето съм учила /бях физическа паралелка/. Но като цяло учебникът е добър. Интересен и информацията е поднесена по достъпен начин.

Отново имаме 4-ка на трансформиращия преразказ. Писна ми вече. Някакъв гаден текст за Ян Бибиян. Неточно било преразказано на места...
Виж целия пост
# 655
Аз да се похваля, че щерката има 5,50 на контролното по математика. Направо не мога да повярвам. Значи като иска разбира задачите и ги решава вярно, просто няма желание.
Виж целия пост
# 656
*PipiLota* На Анубис е нашия учебник по ЧП.
Има някои неща, които по малко по-различен начин са обяснени от това, което аз навремето съм учила /бях физическа паралелка/. Но като цяло учебникът е добър. Интересен и информацията е поднесена по достъпен начин.

Отново имаме 4-ка на трансформиращия преразказ. Писна ми вече. Някакъв гаден текст за Ян Бибиян. Неточно било преразказано на места...

И аз не знам какво да очаквам. Видях черновата от класното, като цяло е спазил условието, пряката реч е преразказал. В началото е малко объркващ разказа за бълхата /не го знам кой е, тя беше главният герой/, защото е намесена друга бълха /бабата май беше/, но синът ми е съобразил кой кой е. Оттам насетне изпуснати букви, вероятно и цели думи, отделно "хубавия" краснопис ще отнемат от оценката. Ще видим.
По математика е твърдо 3. Не съм и очаквала друго, трудно му е.
Виж целия пост
# 657
По История в понеделник ще имат контролно. От темата разбирам и за класно по История, та сега не знам нашето контролно ли ще е или класно...

По БЕЛ нищо не казват  при нас кога ще правят класното.
Виж целия пост
# 658
Ние като гледам,вървим назад с материала по всичко.Някой,който е минал контролното по мат или има такова върху дроби,може ли да качи,да направя едно пробно тоя уикенд на щерката.?Ще съм благодарна.
Виж целия пост
# 659
PureLove, довечера като се прибера ще снимам контролното по математика и ще ти го изпратя на лични.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия