Пети клас 2019/2020

  • 26 645
  • 776
# 660
PureLlove, ако ползвате сборника на Архимед, отзад има доста тематични тестове. Такива има и в учебника им след всеки раздел, а pdf файлът му е свободно достъпен за сваляне на сайта на издателството.
Виж целия пост
# 661
Не сме с Архимед.Сега погледнах,трябва на Просвета да е.Ще чакам на лични Габи,благодаря 💓
Виж целия пост
# 662
Сега г-жата по математика писа, че на контролното имало 5 двойки,  6 четворки, 1 петица и 6 шестици - общ успех 4,17. На 13.12 пак щяла да им даде контролно на раздел Дроби TriumphWearyRolling Eyes, и се надявала резултатите да са по-добри. Ще загина вече. Точно си мислех, че до Коледа няма да се занимавам много с математиката, а то каво стана..... Сега остава щерката да се изложи и пак да има някоя тройка:stuck_out_tongue:Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 663
Ние като гледам,вървим назад с материала по всичко.Някой,който е минал контролното по мат или има такова върху дроби,може ли да качи,да направя едно пробно тоя уикенд на щерката.?Ще съм благодарна.

PureLove Flowers Hibiscus

Имаш поща Simple Smile
Виж целия пост
# 664
Няма по неразбираем и нелеп учебник от този по истотия на Просвета. Онзи ден - щяха да ги изпитват и аз казах на сина ми давай ще четем и ще отсяваме най-важното. Хора прочетох 3 урока и така и нищо не ми се наби в главата като важно. Как може да се пишат такива учебници и то за 5 кл. Ама как се помни това чудо: Саргон, Хамурапи, Навуходонасор, Ашурбанипал... това е изтезание.
Виж целия пост
# 665
Моят син взе че заобича математиката. Каза, че сравнено с другите предмети, почвала да му се вижда много лесна. 🙂 Наредил е пет шестици. Той всъщност за всичко казава, че било лесно, но после носи петици и четворки. Много е разсеян, ама много... Вечно нещо му липсва и вечно е забравил нещо да си вземе...
Падна му се да подарява подарък на момиче и мисля утре да търся нещо до 20-ина лева.
Виж целия пост
# 666
И аз ще помоля за контролното по мат.
По ЧП смес учебник на Просвета+,еми точно в двете крайности залитат уроците,или твърде елементарно написани или пък направо с някакви завъртяни обяснения.По истопия сме в пълен ступор:cry:
Виж целия пост
# 667
По история сме с "Булвест*. Големият беше по "Просвета". Ами отврат са и двата. Имаме три книжки за история на Стария свят, по учебната програма са и там е по-добре разказано.
По ЧП учебникът също не е кой знае какво, но учителката им е много добра , правят и лабораторни упражнения и му е лесно да учи.
Виж целия пост
# 668
Вчера видяха симпатична бандана за ски и спорт в HM за 15лв. За някое момиченце може да е добър подарък, като идея. Пък и за момче ставаха имаше с Пикачу и с други гейм герои.
Виж целия пост
# 669
Здравейте момичета,
влизам да видя как са наборчетат и да си сверя часовника.

Ние миналата седмица имахме родителска среща и всички преподаватели минаха да се представят и да си кажат впечатленията. Като цяло ми направиха приятно впечатление. Синът ми е спокоен и се чувства добре в класа. Засега се справя доста добре, но може и да защото, попадна в по-слаб клас отколкото беше.
Доколкото разбрах обаче, класът си върви меко казано "шумен" още от първи клас. Родителите си знаят това и не им направи впечатление. Не се притесняват за подготовката. По МАТ и БЕЛ е сравнително добре, но по АЕ госпожата трудно се справя с дисциплината.
По разказвателните предмети, госпожите диктуват подробни планове. После се учи от тетрадката. Моят е много доволен и разбира голяма част от урока още на училище. През следващите две седмици, им предстоят контролни по почти всички ппредмети, а на 16.12. е класната по БЕЛ.
На 12 ще имат Коледно парти в час на класа. Няма да си разменят подаръци, само почерпка...
Виж целия пост
# 670
Дъщеря ми има проект по АЕ да опише как се празнува Коледа в България и в др. страни.
Моля, ако в учебниците по АЕ на децата ви има подобен текст да ми го снимате и пратите на лични. Благодаря!
Виж целия пост
# 671
Дъщеря ми има проект по АЕ да опише как се празнува Коледа в България и в др. страни.
Моля, ако в учебниците по АЕ на децата ви има подобен текст да ми го снимате и пратите на лични. Благодаря!

По кой учебник сте вие? Нашият е този:

Ако не сте по същият, бих могла да погледна дали има нещо, но след малко, че тъкмо се лакирах.
Виж целия пост
# 672
И нашият е същия.
Виж целия пост
# 673
Не намерих такива текстове в нашия учебник, но ето от интернет
https://www.whychristmas.com/cultures/
Виж целия пост
# 674
Днес имаме контролно по История. Потресена съм от трудните и объркани уроци. То поне в тестовете да дават най-важното, а то толкова второстепенна информация търсят...

По Математика госпожата за пореден път дава освен домашното по ИУЧ и по обикновения час за днес, да се попълнят и празните страници в учебната тетрадка. Ами как се попълват 10 страници за една събота и неделя наред с другите домашни и подготовката за контролното по История? Не ги попълнихме до край и това е, не сме роботи все пак. Не съм съгласна детето да остане без никаква почивка, защото г-жата пропуснала да дава за домашно от УТ.

Най-накрая класната ни с гордост е заявила в групата ни във ФБ, че утре ще ни запознае с учителите по предметите. То голяма полза в края на срока!

Аз продължавам да негодувам срещу факта, че не се изпитва на текущите уроци устно в час, а се кара само на тестове. Едно е да те изпитат на два урока и съвсем друго - на 10...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия