Есента е тук, капят на дърветата листата, ококореното ЮНче в количка звучно смуче си ръката - Тема 5

  • 21 980
  • 754
# 255
Мисля скоро да приключвам с пюретата инаправо от общата храна да започваме ( пасиранА в началото). Поспомени, баткото към 8 месец вече дъвчеше и даже не съм пасирала.
Виж целия пост
# 256
Ами ние сме от Перник и от един местен магазин. Бебчо се казва. Честно казано не ми мирише на ванилия, само на гума ми мирише и то силно, дори след като я измих със сапун. Дано се махне тая миризма. Simple Smile Иначе я дъвче настървено 😁

Виж целия пост
# 257
Красива е Жулиета, но честно казано не знам колко ще я приеме бебка. Купих й какви ли не гризалки и имам и подарени еми не ги иска, ръцете са й по-сладки. Снощи да не повярваш й дадох една, която купих от Пепко и мирише ужасно и я мих няколко пъти и мирише, нея я захапа и си я гризка доста. Поръчала съм й от Алито една кърпа за гризане ама кога ли ще дойде...
Аз на мм няколко пъти докато баткото беше бебе съм му се заканвала, че си взимам детето и отивам при нашите и няма да ни види повече ако продължава да угажда на всички и да ни зарязва нас. Даже съм му правила номер като му се ядосам и знам кога се прибира ние преди това излизаме и той почва да звъни ама не му вдига и да видиш как бързо влиза в час.
Ние днес пак си хапнахме тиква. Аз в домашните пюрета не слагам мазнина. После в кус кус или в попарата слагам малко масло.Баткото на 8-9м вече си хапваше попара и супа само леко намачкани с вилицата, бебка я забавих с 1 месец, но ще видим как ще вървят нещата.
Виж целия пост
# 258
При подсечено дупе използвам ето това.

Гризаме най- много това закупено от Пепко
Виж целия пост
# 259
Аз да понамина да се пооплача и тук, че и ние сме от неспящите...бебето влезе в някакъв период да се буди през нощта през 40 мин до час, а през деня трябва да почерпя, ако спи 3х30 мин без рев. Направо ми идеше да се гръмна по едно време 😭🤯 не мога нищо да свърша, да ям, да се измия, той недоспал... ама вече няколко вечери го взимам при мен и по бива, само да се разшава и бам да суче, че на всичко отгоре става и в 6 ч. сутринта... някой да вземе да ме обнадежди, че скоро ще им мине тоя период и ще има подобрение, че като ви чета някои бебета как спяли по 8 часа непробудно и ми иде да се метна от някъде 🤣
А пък за мъжете... ако оставя бебето на мм и си тръгна, той ще го връчи на майка му и хич няма да му е зор, тя е мераклийка да го гледа 🤣 един път пък вече спорихме и му казах, че взимам бебето и отивам при майка, а той ми вика - добре, да те закарам ли? 🤣 ама щото знае, че не се разбирам с нея и няма да изтрая там повече от 2 часа.
Та така ще си се гшедаме тук по неволя 🤣 аз в интерес на истината спя с бебето в друга стая и мм нищо не разбира от нашите среднощни преживявания, освен ако няма лъвски рев... ама аз го жаля, че и нощни кара и втора работа работи и тъпи командировки има... Но постоянно му намилам как не спим и колко съм уморена, а и той го вижда, де и дума не отваря за нещо, че трябва да се свърши или че не е, подкрепя ме за почти всичко относно бебето и казва, както ти прецениш за най-добре (или по-скоро, все ми е тая, прави к'вот' знаеш 🤣) та' ми помага с каквото може, пералня, чистене, миялна.
Пуснахме робота, irobot румба 640 май беше 🤔 и сме доста доволни как чисти за сега, ама много бързо му падна сякаш батерията.
Не мога да преценя, обаче, дали малкия го мъчат зъби, вие как разбирате?
Патенцето, не се изоставяй, отиди на лекар, тия схващания не са шега работа.  А е важно и мама да е добре, за да се грижи за всички.
Виж целия пост
# 260
Аз пък съм от другата страна на монетата, що се отнася до татковците. Моя е безработен и помага доста и за всичко, да не кажа, че гледа близначките наравно с мен, готви, чисти, простира. Всичко е прекрасно, но най-късно на годинка мама трябва да се върне на работа и да зареже децата.
Виж целия пост
# 261
Момичета малко страничен въпрос. Ние сме изцяло на АМ. Трябва ли всеки ден да пием вода и колко често? От около 2 седмици давам само когато хълца, но това не се случва всеки ден
Виж целия пост
# 262
Аз да понамина да се пооплача и тук, че и ние сме от неспящите...бебето влезе в някакъв период да се буди през нощта през 40 мин до час, а през деня трябва да почерпя, ако спи 3х30 мин без рев. Направо ми идеше да се гръмна по едно време 😭🤯 не мога нищо да свърша, да ям, да се измия, той недоспал... ама вече няколко вечери го взимам при мен и по бива, само да се разшава и бам да суче, че на всичко отгоре става и в 6 ч. сутринта... някой да вземе да ме обнадежди, че скоро ще им мине тоя период и ще има подобрение, че като ви чета някои бебета как спяли по 8 часа непробудно и ми иде да се метна от някъде 🤣
А пък за мъжете... ако оставя бебето на мм и си тръгна, той ще го връчи на майка му и хич няма да му е зор, тя е мераклийка да го гледа 🤣 един път пък вече спорихме и му казах, че взимам бебето и отивам при майка, а той ми вика - добре, да те закарам ли? 🤣 ама щото знае, че не се разбирам с нея и няма да изтрая там повече от 2 часа.
Та така ще си се гшедаме тук по неволя 🤣 аз в интерес на истината спя с бебето в друга стая и мм нищо не разбира от нашите среднощни преживявания, освен ако няма лъвски рев... ама аз го жаля, че и нощни кара и втора работа работи и тъпи командировки има... Но постоянно му намилам как не спим и колко съм уморена, а и той го вижда, де и дума не отваря за нещо, че трябва да се свърши или че не е, подкрепя ме за почти всичко относно бебето и казва, както ти прецениш за най-добре (или по-скоро, все ми е тая, прави к'вот' знаеш 🤣) та' ми помага с каквото може, пералня, чистене, миялна.
Пуснахме робота, irobot румба 640 май беше 🤔 и сме доста доволни как чисти за сега, ама много бързо му падна сякаш батерията.
Не мога да преценя, обаче, дали малкия го мъчат зъби, вие как разбирате?
Патенцето, не се изоставяй, отиди на лекар, тия схващания не са шега работа.  А е важно и мама да е добре, за да се грижи за всички.
Два месеца бяхме на вашия режим..от има няма седмица спи по 3 часа на обяд..пу пу, че да не урочасам.
Май ще взимам и аз робот..няма време за чистене. Таткото обеща да чисти всеки ден, ако се откажа от робота, ама за три дни само веднъж е пуснал прахосмукачка, та ще видим.
Виж целия пост
# 263
Момичета малко страничен въпрос. Ние сме изцяло на АМ. Трябва ли всеки ден да пием вода и колко често? От около 2 седмици давам само когато хълца, но това не се случва всеки ден
И ние сме изцяло на АМ и вода няколко пъти дадох и спрях. Пият по макс 10 мл и няма смисъл според мен. Като се захраним, ще се дава вода задължително.
Виж целия пост
# 264
То и мойто така пие, но аз искам да свиква.
Виж целия пост
# 265
И аз давам вода по няколко пъти на ден между храненията, ама пиеше само топла, сега от време на време се прилъгва да я пие на стайна температура. От няколко дни давам пюре от тиква и почти не отказва вода вече.
А някой като каже за безгрижното майчинство с изобилие от свободно време и ме хваща бяс Joy да не подхващам... ММ твърди, че разбира, но аз много съм му отпуснала края. Ходи си на работа, свири си на китарата и все го жаля да си почине и да има време за хобито си. Помага като го помоля, което е рядко, никога не е отказал и никога не се изнервя като плаче бебето, а минахме през доста продължителни колики, а сега и зъби. Та ще взема да го впрегна малко, че издишам от време на време всичко да е на моите плещи, че и майкаа му да търпя, която всеки ден идва зааа малко. За малко, ама всеки ден. И изобщо не е разбран човек... и се чудя на акъла си как търпя, ама ще е още малко вероятно...
Виж целия пост
# 266
И ММ е много разбран и много помага, не  мога са се оплача. Обаче много често взе да отсъства събота и малко ми идва в повече, защото и аз имам нужда да му отпусна края. Той си има свободно време всяка вечер да прави каквото си иска когато с бебето си легнем, но аз никакво такова време нямам.
Виж целия пост
# 267
Ние имаме едно жирафче Софи ,някаква разновидност ,подарък ни е ,мирише уникално на ванилия ,удобно е за малки ръчички,но не е от любимите гризалки
Виж целия пост
# 268
Да не ви отчайвам с неспящите бебета, ама ако са такива така го откарват докато не избият всички зъби Sad аз с баткото всяка вечер се надявах да поспя и всяка сутрин ми идеше да се разрева, да не говорим, че е на 6,5 г и още ни буди нощем. Малкият и той в същия отбор, ама напоследък е още по-зле. Започнах да експериментирам/ топла стая, студена стая, дебела, тънка завивка, с боди, без боди, сега съм го навряла в един спален чувал от баткото с ръкави, защото навън в космонавта спи като къпан. Ама чувалът е за две годишно и това милото се губи в него. Вече не помага повиването, нощем ако се размърда и веднага се ококорва и се заиграва, ужас. Мъжът ми с баткото помагаше наравно, ама сега като са двама- поема баткото или неговите си неща, бебето е изцяло с мен. За мен няма мърдане Simple Smile с това сукалче и чувствителен батко, ако искам да се отделя от бебето, то съм с баткото. Аз нямам против, само безсънието ме мъчи и съм постоянно със синузит, който ми се обостря от нерви и спад в имунитета, а това сега от умората е нон стоп. Поне Мм не очаква да съм перфектната домакиня и да е все сготвено и чисто- знае, че е по-важно бебето да е разходено и на въздух, а това в най-добрия случай ми отнема минимум 3-4 ч, защото няма парк до нас. И вкъщи е все бомба, ама няма как, като порастнат  децата ще е чисто, но празно Simple Smile
Виж целия пост
# 269
М да. Нещо и малчо започна да се буди често през нощта, през деня спи 3пъти по 30мин.макс, баткото немисля да го пускам скоро на детска след тоя ужасен вирус. ММ като си е вкъщи също доста ми помага. Гледа го да свърша това онова или поне да се изкъпя. Но с две деца си е трудничко нищо, че баткото е на 6.5 но като е дивчо див постоянно трябва да го дебна да не свърши някоя глупост. А е ъпсурд да ги оставя сами в една стая с бебето дори за две мин. Хрумват му безумни неща.
А иначе най накрая хремата ни помина и некашля вече. Много е активен стига от единия край на спалнята до другия за норматив. Сяда вече почти сам ако има къде да се захване да се изправи, абе образ. Много ми е сладичък. 😊🤗
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия