Математически турнири 1-4 клас. Тема №55

  • 50 535
  • 747
# 405
А защо мислите, че всяко училище трябва да се съобразява с календара на СМБ?  И да се интересува как някое друго училище балообразува за собствения си прием?
Виж целия пост
# 406
Здравейте! Днес класната на синът ни, ученик в 4-ти клас, ни съобщи, че Олимпиадата по математика ще се проведе на 7/12. Става въпрос за училище в София.
И при нас е на 07.12, олимпиада в събота. Странна работа.
Виж целия пост
# 407
При нас също. Първо я бяха обявили за 14 и вчера смениха датата за 7-ми. Малко преди да видя съобщението ги записах на  Салабашев.
Виж целия пост
# 408
Търсих в сайта на секцията на СМ в града, но освен обявени дати на Салабашев и Коледното не виждам дата за Олимпиадата. Вие откъде имате информация?
Виж целия пост
# 409
При нас олимпиадата е на 14ти, затова изместиха КМС на 15ти.
Салабашев си е на 7.12
Виж целия пост
# 410
От къде се информирате? Учителката на внука ми е незаинтересована и затова неинформирана, та се спасяваме поединично.
Виж целия пост
# 411
Общинският кръг на олимпиадата се организира и провежда от всяко училище. Трябва да има заповед на директора с график за общинските кръгове.
Виж целия пост
# 412
Във ФБ страницата на нашето училище са пуснали съобщение за турнира Иван Салабашев. Първо се засилих да записвам моя, но после се разрових, изтеглих задачите от миналата година и гледам, че има доста текст, за разлика от Коледното състезание. И тук ли просто връчват листа на детето и го оставят само да се оправя и да чете условията?
Да
Виж целия пост
# 413
И тук ли просто връчват листа на детето и го оставят само да се оправя и да чете условията?
А какъв друг вариант може да има?
Виж целия пост
# 414
Да минат квесторите до всяко дете и да му прочетат задачите една по една. Или да ги четат и обяснят на всички една по една, като изчакват децата да се "движат" заедно... знам ли Grinning   
Извън майтапа, аз преди да предложа на детето състезание, намирам задачи, преглеждам ги, давам му ги да се пробва сам, после заедно преглеждаме кое го е затруднило и едва тогава решаваме дали да се пробва в конкретното състезание Simple Smile
Виж целия пост
# 415
Да минат квесторите до всяко дете и да му прочетат задачите една по една. Или да ги четат и обяснят на всички една по една, като изчакват децата да се "движат" заедно... знам ли Grinning   
Извън майтапа, аз преди да предложа на детето състезание, намирам задачи, преглеждам ги, давам му ги да се пробва сам, после заедно преглеждаме кое го е затруднило и едва тогава решаваме дали да се пробва в конкретното състезание Simple Smile
Ха..ха.. душица Simple Smile
В по големите класове точно в условието в голяма част от случаите се крие ключа към задачата.
Ако им обясняват какво се търси 99% от децата ще ги решават задачите.

За всяко състезание детето трябва да се готви. Всяко има определен модел. И колкото повече задачи е решило толкова е по-голям шанса да реши тези на състезанието.
Виж целия пост
# 416
Този експеримент с олимпиадата всяко училище да решава индивидуално кога да я проведе е твърде глупав. Математиката стана доста популярна и с всевъзможни състезания, но в това време на годината олимпиадата и Салабашев са популярни и масови като и двете са от значение за някаква, та била тя и малка група деца.  Пореден експеримент с децата и училищата. Заради делегираните бюджети директорите нямат абсолютно никакъв интерес да не създават пречки, но и не го правят целенасочено това планиране как точно да ни усложнят нашите сметки. Когато не са сред организаторите, въобще не се затормозяват да следят календара на всевъзможните състезания.   
Виж целия пост
# 417
Относно условията на задачите. Нашият младеж чете донякъде, блесва му решението, намира някакви числа и готов. На финала се оказва, че се е търсил сборът на тези числа, например. Нищо работа като решение, но отговорът на задачата все едно не е верен. Та му ковем, че всяка дума е от значение и да чете условието до края и то не веднаж.
Виж целия пост
# 418
Това е характерно за повечето деца в начален курс. Като пораснат, това се поизбистря. Моят ходи на състезания, просто за да види какво е и да получи някакъв опит. Не очаквам чудеса.
Виж целия пост
# 419
И тук ли просто връчват листа на детето и го оставят само да се оправя и да чете условията?
А какъв друг вариант може да има?
Ами на Малкия принц им четяха условията. Изчакваха децата и когато всички дадат знак, че са приключили четяха следващата задача. Все пак в началото на първи клас не всички умеят да четат. Моят се справя горе-долу, но докато дочете края на задачата вече е забравил началото. И накрая прави грешки от рода на описаните от W. Затова се надявах на една идея облекчени условия поне за първия срок на първи клас. Както и да е, питах само.
Иначе да, снощи изтеглих задачите от предходните три години, на някои се затрудни доста, докато прочете и осмисли условието. Други пък са елементарни. Ще видим дали ще го пратя в крайна сметка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия