Математически турнири 1-4 клас. Тема №55

  • 50 535
  • 747
# 420
Защо да не отиде? Поне ще придобие опит. И ще се научи да се справя със загубите.
Моят в началото много се разстройваше, че е сбъркал задачи. Сега казва - ааа, сбъркал съм, голяма работа. Другия път ще внимавам повече...…   Което не се случва, де....хахахах
Виж целия пост
# 421
Моят син ми казва, че Олимпиадата била на 13-ти декември. Предполагам не е разбрал и ще бъде на 14-ти.
Виж целия пост
# 422
Моят син ми казва, че Олимпиадата била на 13-ти декември. Предполагам не е разбрал и ще бъде на 14-ти.
И при нас ще бъде в учебен ден. Не запомних денят.
Виж целия пост
# 423
Да минат квесторите до всяко дете и да му прочетат задачите една по една. Или да ги четат и обяснят на всички една по една, като изчакват децата да се "движат" заедно... знам ли Grinning   
Извън майтапа, аз преди да предложа на детето състезание, намирам задачи, преглеждам ги, давам му ги да се пробва сам, после заедно преглеждаме кое го е затруднило и едва тогава решаваме дали да се пробва в конкретното състезание Simple Smile
Е, чудесна идея, ще я взаимствам.
Със синко не сме ходили по състезания /отчитам го като грешка/, сега с малката ми е за първи път и още нямаме стратегия.
Мерси за информация за училищата, 125-то ми е по-удобно.
Много от рано тези състезания, 8:30, оплаквам се. Тя много се изморява /първи клас/ и ми се иска събота и неделя да поспива повече. Макар че ни е на 10 мин. 125-то пак ще трябва най-късно 7:20 да сме станали, което значи вечерта да легне рано и пак планиране сериозно.
Виж целия пост
# 424
Още помня странно непривичната за мен гледка, миналата година на Коледното математическо състезание, как в ранното супер мразовито съботно утро имаше дълга тройна опашка от деца, чакащи да решават задачи Simple Smile Организацията с влизането малко куцаше и чакахме 20 минути за да стигнем до входа и да може да влезе синковецът Grinning
Виж целия пост
# 425
Поне при студено време е добре да пускат децата, когато дойдат, а не да се чака отвън.
Виж целия пост
# 426
Още помня странно непривичната за мен гледка, миналата година на Коледното математическо състезание, как в ранното супер мразовито съботно утро имаше дълга тройна опашка от деца, чакащи да решават задачи Simple Smile Организацията с влизането малко куцаше и чакахме 20 минути за да стигнем до входа и да може да влезе синковецът Grinning
Защо?
Виж целия пост
# 427
Защо, в какъв смисъл?
Виж целия пост
# 428
Здравейте,
Имате ли информация дали скоро предстои състезание пом математика във Варна за първокласници?
Виж целия пост
# 429
Точно тях обсъждаме в последните страници. :
Иван Салабашев на 7 декември в МГ
и коледното, за което още не съм прочела къде ще се провежда, миналата година едно от училищата е било Славейков.
Виж целия пост
# 430
Още помня странно непривичната за мен гледка, миналата година на Коледното математическо състезание, как в ранното супер мразовито съботно утро имаше дълга тройна опашка от деца, чакащи да решават задачи Simple Smile Организацията с влизането малко куцаше и чакахме 20 минути за да стигнем до входа и да може да влезе синковецът Grinning
Не сме чакали повече от минута-две да влезем! За 125то говоря. Тегаво е излизането, и то го правят най-вече родителите дето се тълпят до стълбите, ако има начин и вътре на турникета да чакат...
Виж целия пост
# 431
Този експеримент с олимпиадата всяко училище да решава индивидуално кога да я проведе е твърде глупав. Математиката стана доста популярна и с всевъзможни състезания, но в това време на годината олимпиадата и Салабашев са популярни и масови като и двете са от значение за някаква, та била тя и малка група деца.  Пореден експеримент с децата и училищата. Заради делегираните бюджети директорите нямат абсолютно никакъв интерес да не създават пречки, но и не го правят целенасочено това планиране как точно да ни усложнят нашите сметки. Когато не са сред организаторите, въобще не се затормозяват да следят календара на всевъзможните състезания.   
Абсолютно подкрепям написаното, явно такъв е и случаят с нашето училище, където Салабашев не се провежда.

Имам и други опасения - как ще се предотврати 'изтичането' на задачите от олимпиадата след като тя се провежда в различни дни за различните училища?

'Новобранци' сме и  нямам представа каква е била организацията през изминалите няколко години. Живи са само ученическите ми спомени, когато олимпиадата беше единственото състезание през учебната година и прекараните безсънни нощи предшестващи заветния съботен ден.

Благодаря на всички, които най-добронамерено отговориха на въпроса ми! Математиката не е само наука, за някои деца и пораснали такива тя е начин на живот.
Виж целия пост
# 432

Имам и други опасения - как ще се предотврати 'изтичането' на задачите от олимпиадата след като тя се провежда в различни дни за различните училища?
Темите и задачите за общинския кръг и критериите и правилата за оценяване се съставят от училищна комисия. Същата комисия оценява писмените работи на учениците и определя учениците за участие в областния кръг. Това важи за всички олимпиади с уговорката ако в регламента на олимпиадата не е предвидено друго. А регламент на страницата на МОН все още не  публикуван. Нито един.
Виж целия пост
# 433
Казваш, че задачите са различни не само за всеки град, а и за всяко училище?
Виж целия пост
# 434
Училището определи олимпиадата по математика да е на 7-ми. Точно бях навила дребната да се пробва с едно участие в Салабашев и им съобщиха датата. Ако има родители на деца от випуска, за които е важно участието и на двете състезания е редно да са си влезли в контакт с класните на децата им и да си гонят интересите. Нямам идея кога ще бъде общинският кръг на олимпиадата по БЕЛ в училището на дъщеря ми, защото е за по-горните гласове. При двусменен режим в училището няма как и да бъде през седмицата с този четири часов регламент (който все още никой не е виждал, нали?).  
Странна ми е нуждата на възрастни да търсят трудни задачи за децата. Има и такива състезания. Във всеки набор има по десетина дечица, които са УАУ и имат страхотна успеваемост, но като цяло с тях се работи от доста по-рано и са с добра подготовка точно в състезателната математика. Подготовката им не е на база решаване на тестове от предни години. А задачите на олимпиадата са си повече от добри за този масов формат.
Да, W. Всяко училище ще направи задачите за общинския кръг тази година.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия