Математически турнири 1-4 клас. Тема №55

  • 50 535
  • 747
# 90
Днес в нашето училище изкараха на таблото резултатите на децата от МБГ, не мога да повярвам как се престрашиха. Миналата година само устно ни информираха. Като цяло ми се струват ниски резултатите. Ние сме в четвърти клас - най-високия резултат е 22 точки.

Ако не се лъжа максимумът е 30. Така че 22 бива. При нас с толкова точки е 4 място.
Максимумът е 40 точки. А 22 точки отговарят на 11 решени задачи от 20. Утре мисля да се пробвам в училище да видя работата на детето и ще попитам дали ще получим задачите /както е по регламент/.
Виж целия пост
# 91
И нашите резултати от МБГ излязоха. 32т е изкарала щерката, доволна е класната, аз също. Това ѝ беше първото състезание и почти без подготовка.
Виж целия пост
# 92
Днес в нашето училище изкараха на таблото резултатите на децата от МБГ, не мога да повярвам как се престрашиха. Миналата година само устно ни информираха. Като цяло ми се струват ниски резултатите. Ние сме в четвърти клас - най-високия резултат е 22 точки.

Ако не се лъжа максимумът е 30. Така че 22 бива. При нас с толкова точки е 4 място.
Максимумът е 40 точки. А 22 точки отговарят на 11 решени задачи от 20. Утре мисля да се пробвам в училище да видя кработата на детето и ще попитам дали ще получим задачите /както е по регламент/.
[/quote



Толкова състезания, с различни регламент. Доколкото прочетох първите 10 задачи се оценяват с 1 точка, а следващите 10 с по2. Т. е. 30 точки. Как се изкарват 32? Или съм в грешка?
Виж целия пост
# 93
По стария регламент максимумът беше 30т., сега за всяка задача се дават по 2 точки, тоест 40 общо.
Виж целия пост
# 94
Благодаря. Явно е така, щом има точки над 30.Съзнателно търсих и всичко което намерих е 30. Исках да видя как се е представил младежът ни и бях доволна на фона на 30 мах., но сега вече не съм при мах. 40.
Виж целия пост
# 95
СМТ е в събота нали? В колко часа започва и колко трае? За трети клас ми е питането ако знаете.
Виж целия пост
# 96
СМТ е в събота нали? В колко часа започва и колко трае? За трети клас ми е питането ако знаете.
От 11 ч. 90 мин. Само за 1ви клас е 40 мин.
Виж целия пост
# 97
Само на табла в училище ли ги има резултатите от Математика без граници? Защото в нашия град за първа година има участващо друго училище, а на с разширено изучаване на математика Simple Smile Има ли някъде качени задачите от последното състезание?
Виж целия пост
# 98
http://www.mathwithoutborders.bg/

Дано да съм полезна, това е нов сайт на МБГ.
Виж целия пост
# 99
Линкът към сайта на " Математика без граници" е в първия пост от темата, както и други полезни линкове. За съжаление рядко се поглежда там.
Виж целия пост
# 100
Линкът към сайта на " Математика без граници" е в първия пост от темата, както и други полезни линкове. За съжаление рядко се поглежда там.
Извинявам се Simple Smile някъде ми попадна и пишеше, че е нов. Аз досега съм ползвала само сайта им с разширение com.
Виж целия пост
# 101
Ние на МБГ малко сме се изложили - 16т. (2 клас), надявам се, че от училището ще ни разрешат да погледнем работата и да научим нещата, които са го затруднили. И следващия път да се справи по-добре! Simple Smile Чакаме и резултати за ЧХ за Варна, дано излязат скоро!
Виж целия пост
# 102
Ние на МБГ малко сме се изложили - 16т. (2 клас), надявам се, че от училището ще ни разрешат да погледнем работата и да научим нещата, които са го затруднили. И следващия път да се справи по-добре! Simple Smile Чакаме и резултати за ЧХ за Варна, дано излязат скоро!
И моят син е така. На МБГ е с 21 точки, а на Черноризец с 98. Той е също 2 клас.
Явно задачите на МБГ са били много трудни и несъобразени с възрастта. Отделно се яви и на първия възможен ден на състезанието. Повече няма да го записвам за него.
Виж целия пост
# 103
Резултатите от МБГ ще бъдат обявени на 11,10,2019 в сайта!
Виж целия пост
# 104
Ние на МБГ малко сме се изложили - 16т. (2 клас), надявам се, че от училището ще ни разрешат да погледнем работата и да научим нещата, които са го затруднили. И следващия път да се справи по-добре! Simple Smile Чакаме и резултати за ЧХ за Варна, дано излязат скоро!
И моят син е така. На МБГ е с 21 точки, а на Черноризец с 98. Той е също 2 клас.
Явно задачите на МБГ са били много трудни и несъобразени с възрастта. Отделно се яви и на първия възможен ден на състезанието. Повече няма да го записвам за него.
И моят на МБГ има 27т., на ЧХ - 91, но пък аз го отдавам на по-добрата подготовка преди състезанието и на по-голяма разсеяност на МБГ. За ЧХ изрешихме всички задачи по два пъти, за МБГ едва стигна времето за по веднъж.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия