Математически турнири 1-4 клас. Тема №55

  • 50 535
  • 747
# 345
Има ли вече някаква организация за Коледното състезание? Видях датата, но къде ще се провежда - пак ли три училища ще са за София, как става записването, вероятно пак има такса - кога трябва да се плати...... къде е най-добре да следя за новини? И ми е спешно да разбера от колко часа се провежда състезанието. Същият ден изникна още един ангажимент и много ми се иска да ги съчетаеме.
Виж целия пост
# 346
И мен ме интересува за Коледното състезание. Ние май ще пропуснем. В събота ходят на английски и не ми се иска да изпуска повече занятия (след СМТто), но пък от друга страна това и единствената възможност. Нашето училище не участва в никакви състезания и не можем да ходим на тези, които са в учебни дни...
Виж целия пост
# 347
Остава по-малко от месец до крайния срок за провеждане на общинския кръг на НОМ, а регламент все още не е публикуван.
Всяко лицензирано по МОН ЧУ/ДУ ли е задължено да провежда общинския кръг на НОМ за 4ти и по-горните класове? Може ли ученик от 3ти клас да се яви на НОМ за 4ти?
Виж целия пост
# 348
Някой знае ли училище в София, в което ще се проведе "Ив. Салабашев" и ще могат да се записват външни ученици. БЕЗ 125-то!!! От ПЧМГ ми отговориха, че няма да приемат външни.
107мо обичайно го провежда и записват външни. Тази година още не са почнали и съответно не зная сроковете за записване. Понякога практиката им е да записват външните ученици в последния ден, за да са сигурни, че има  места. НПМГ бяха добър вариант също (много бързо изкарваха резултатите), когато го провеждаха, но не знам тази година дали ще се включат.
Има ли вече някаква организация за Коледното състезание? Видях датата, но къде ще се провежда - пак ли три училища ще са за София, как става записването, вероятно пак има такса - кога трябва да се плати...... къде е най-добре да следя за новини? И ми е спешно да разбера от колко часа се провежда състезанието. Същият ден изникна още един ангажимент и много ми се иска да ги съчетаеме.
Следете сайта на СМБ Изток - http://iztok-smb.com/. За малките (1, 2 клас ) е по традиция от 8:30 ч.
Виж целия пост
# 349
И мен ме интересува за Коледното състезание. Ние май ще пропуснем. В събота ходят на английски и не ми се иска да изпуска повече занятия (след СМТто), но пък от друга страна това и единствената възможност. Нашето училище не участва в никакви състезания и не можем да ходим на тези, които са в учебни дни...
Те всички състезания са все в събота. В учебен ден беше само това на началните учители
Виж целия пост
# 350
Ако е пт 08.30 състезанието ще е супер! Английският ни е от 10.00 и ще се вместим. Може да запиша и брат и (6г.), той самия проявява желание, а и горе-долу се справя със задачите от минали години.
Виж целия пост
# 351
Ако е пт 08.30 състезанието ще е супер! Английският ни е от 10.00 и ще се вместим. Може да запиша и брат и (6г.), той самия проявява желание, а и горе-долу се справя със задачите от минали години.
В последните 8 г. е все от този час. Не вярвам да го променят. Но е с продължителност 90 мин. Вие преценете дали ще излязат по-рано децата и ще успеете ли да се придвижите.
Виж целия пост
# 352
Ако е пт 08.30 състезанието ще е супер! Английският ни е от 10.00 и ще се вместим. Може да запиша и брат и (6г.), той самия проявява желание, а и горе-долу се справя със задачите от минали години.
В последните 8 г. е все от този час. Не вярвам да го променят. Но е с продължителност 90 мин. Вие преценете дали ще излязат по-рано децата и ще успеете ли да се придвижите.
Благодаря за информацията! И да закъснеем малко не е проблем. А и предполагам, че ако ги пускат, моята ще излезе по-рано. На СМТ не ги пускаха.
Виж целия пост
# 353
На нас ни предстои явяване на Перперикон. Чуди се девойката, чуди се, ама видя, че що годе добре се справя и реши да пробва. Гласи се и за Иван Салабашев и Коледното математическо състезание, ама очаквам да видя кога ще е и изпита ѝ за колан в каратето, може да се наложи да пропус е някое от състезанията заради изпита.
Аз по принцип ѝ предлага да пропусне някое, за да не ѝ е прекалено натоварено, но тя искала да пробва. Нека пробва. Като сложим и участията на вокалната група, която посещава по различните събития, чака ни ужасно натоварен декември месец. Добре че след това програмата ѝ рязко олеква откъм събития и си остават само ваните кръжочни форми.
Виж целия пост
# 354
Алекс, стискам палци на малката сладурка. Ще се справи с всичко! А това Перперикон някое местно ли е, какви са задачите?
Виж целия пост
# 355
А защо се дават 2 точки на сбора на трите книги? Това не се иска в условието. Дъщеря ми я е сметнала по друг начин и не е търсила сбора, съответно има само 5 т (второто подусловие ѝ е грешно).

В 13а) се пита само "Колко лева струва всяка книга?" Явно са раздробили цялостното описване на решението и за всеки ред по 1-2т.
Виж целия пост
# 356
leninka, да, води се Областен математически турнир. В началото задачите ми се видяха доста трудни, на нея също, та се беше отказала. После реши да пробва все пак, гледам вкъщи добре се справя ( не гоним медал на всяка цена, то и не знам медал ли има, грамоти ли, все тая). Поне това което ѝ хареса е, че до края на деня че знае с правила ли се е, не е ли...
Иначе задачите са 7. На менми се струват труднипки, но за мен математиката е почти като японския. 6 задачи са тестови тип, една е с отворено решение, обикновено с две подточки. Като я гледам вкъщи се справя с две грешки - 8бикновено бърка една от тестовите и едната подточка на седм задача. Но както се справи - така, аз съм казала, важното е да опита и да знае, че е дала всичко от себе си.
Виж целия пост
# 357
А защо се дават 2 точки на сбора на трите книги? Това не се иска в условието. Дъщеря ми я е сметнала по друг начин и не е търсила сбора, съответно има само 5 т (второто подусловие ѝ е грешно).

В 13а) се пита само "Колко лева струва всяка книга?" Явно са раздробили цялостното описване на решението и за всеки ред по 1-2т.

Да де, раздробили са го, но са раздробили тяхното решение. Защо се налагат по този начин решения от калъп? Така не се ли ограничава точно креативността и изобретателността, че и природната интелигентност на едно дете, които се търсят с тези състезания? Слагайки го в техния калъп... Съгласна съм, че решението трябва да се разписва, за да са сигурни, че просто не е преписан отговора от някъде, но не и да им кажат ред по ред какво да напишат. Още повече, че такива задачи не се решават все още в училище, те няма от къде да знаят точния начин, който е имал пред вид автора на задачата. При разписана логически задачата, защо им отнемат точки? Това ми е мисълта. Едва ли нещо ще постигна с питането си тук, но тъй като мейла им не работи, реших че някой тук може да ми даде отговор, който аз не виждам.
Виж целия пост
# 358
Не мога да разбера, защо ходите в ПЧМГ/Питагор на състезания. Там отношението е ужасно, на мен веднъж по телефона ми отказаха записване за състезание, въпреки че бяха официален домакин, а после разбрах, че ако отидеш на място мой можело. Моля се да не съсипат СМГто с всичките МОНски недомислици и да не се наложи някой ден да ходим в ПЧМГ, много са си поверв'али тези

Е, това как отговори на въпроса ми? Аз пък не съм доволна от 125-то, изобщо. Пресни впечатления от Черноризеца. И си имам чудесни впечатления от ПЧМГ. Но не е въпроса в това...
Jiema, мерси! Чакам да видя дали все пак НПМГ няма да участва. Миналата година бяхме в 107-мо и наистина трудничко стана записване в последния момент. Тогава ни съдейства детенце от училището. Дъщеря ми е бивша възпитаничка на на 107-мо и ще ми е доста лесно да запише дребните. Може да я пратя да проучи въпроса, тамън да си види учителите Wink Но реално ПЧМГ ми беше най-близо и удобно.
Виж целия пост
# 359
Аз също предпочитам да се явяват децата в ПЧМГ. Организацията е много добра, а и ни е близо.
125-то ми е на другия край на София. Някой път обаче няма никакъв избор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия