Коледна гобленарска седянка - 139

  • 30 188
  • 710
# 180
Коте, огън, не остана! Party

Аз-мама, аз понякога шия един странен бод по дългите линии.
Без да ползвам втора игла.
Буча, вадя иглата с конеца (това като първи бод) и след това я вкарвам отново няколко бода нататък, според схемата.
От опаковата страна стягам с едно малко бодче, със същата игла и конец.
След което вадя иглата през края на предния бод, през самия конец, като по този начин получавам вид цепен бод.
И така продължавам до края на дългите черти.
Харесва ми, получава се гладка линия.
Виж целия пост
# 181
Коте, огън, не остана! Party

Аз-мама, аз понякога шия един странен бод по дългите линии.
Без да ползвам втора игла.
Буча, вадя иглата с конеца (това като първи бод) и след това я вкарвам отново няколко бода нататък, според схемата.
От опаковата страна стягам с едно малко бодче, със същата игла и конец.
След което вадя иглата през края на предния бод, през самия конец, като по този начин получавам вид цепен бод.
И така продължавам до края на дългите черти.
Харесва ми, получава се гладка линия.
Нелка заинтригува ме! Можеш ли да покажеш някак си защото не те разбрах!
Виж целия пост
# 182
Аз честно казано контур открай до край не правя. Мушвам си по правата линия поне 1 или 2 пъти , където ми хареса по тази дупка , че защо ми е виснал контур иначе ?! Така се получава прекрасен контур за мен, поне ми харесва де...


Ще дам пример: имам контур за 20 дупки права черта , аз мушвам първо в 10тата после като изкарам иглата в другата десета и връщам на първото 10 та дупка и така стават точно 20 !
Виж целия пост
# 183
Нелка ,и аз не разбрах много. А в упътването нищо не ми пише за техниката...
Виж целия пост
# 184
на тази черна линия какво пише?
бек стич, каучинг или лонг стич? Simple Smile
дай данни и ще го разгадаем Simple Smile
Виж целия пост
# 185
Снимай ключа, още предния път с въпроса ти го казах.... там пише с какво се прави въпросния бод...
Виж целия пост
# 186






Не знам на кое се казва ключ, но ето това е всичкото упътване, което има в комплекта.Всеки контур е различен цвят и в пликчето с конеца е само това.
Виж целия пост
# 187
Да се върна пак на схемите. Искам да ушия едни люляци на Вилер, но схемата в интернет не дава номера на конците.

Аз на Вилер имам Мона Лиза и едно дребно гобленче, което не си заслужава.

Защо Вилер не са дали по номера ДМЦ конците?
Виж целия пост
# 188
Тези фирми не дават номера на конци, защото не предлагат само схема. Купуваш си комплект.

az-mama2, виж какво ти пише на конеца тогава. Виждам, че има и някакъв прав бод, освен контурен. Това е някаква българска измишльотина, оригиналния на Дим си има легенда със знаците и кой знак с кой цвят е, какъв бод е и т.н.
Виж целия пост
# 189
тайничка, причините са две - първо не работя с ДМЦ, а с техните МЕЦ/анхор и втората (по-важна) - за да не могат толкова лесно да им крадат разработките.

az mamma, нещо такова нямаш ли?
Скрит текст:

редактирам се Simple Smile при теб са го кръстили прав бод Simple Smile
Виж целия пост
# 190
тайничка, причините са две - първо не работя с ДМЦ, а с техните МЕЦ/анхор и втората (по-важна) - за да не могат толкова лесно да им крадат разработките.

Даа, те бяха с MEZ, нали? Още по-сложно става.
Виж целия пост
# 191
Ох, хванахте ме натясно.  Confused
Тези ситните неща не мога да си представя да излязат добре на снимка, освен с макро обектив.
Ще помисля как да го обясня по-разбираемо.  Thinking
Виж целия пост
# 192
Нелка, аз те разбрах. Правиш бод с конеца, после, при следващия бод с този конец цепиш нишката на първия бод, нали така?
Виж целия пост
# 193
Добри, такъв лист имам със символите , без номера на конците, всичко е с три нишки. Но за контура други обяснения не. Само в пликчето със съответния цвят, виждате. Затова ви моля да ме посъветвате вие как   ще е най-добре да действам
Виж целия пост
# 194
опитвах се да намеря оригиналната схема, за да видя как е описано там, но нямах късмет Sad
намерих етапи при рускините, но няма снимана точно тази част от ключа Sad

прекалено са дълги за бод "от точка до точка" Sad като гледам повече от 20 бода са - ще провиснат. Sad
може би най-добре би било с каучинг, за да не изглеждат начупени покривите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия