Изпитвам радост най-голяма - иде ДЕКЕМВРИ и ще стана мама! Тема N10

  • 25 952
  • 749
# 255
Привет

Ако много реве първо се храни, ако е само неспокойно и нетърпеливо по- добре първо памперса и после храна въпреки, че докато се храни ми се е случвало доста често да се пълни памперса.... точно като съм го сменила... 😅😁🌀 и пак...

Марти с едни и същи, в началото постоянно яде и спи и ако го къпете всеки ден нали ще сменяте комплекта след баня, на сутринта дообличате..... ако има авария с памперса сменяш 🌀

ЧеГевара подкрепям... немисля да къпя всеки ден, за зимно бебе?!
Може би едно време заради пелените, сега с тия памперси, ако не е наложотелно... за дупе си го мия всеки път особено след ако.

Така като гледам някои ще имат живот и здраве бебчета на месец, когато други ще раждат.... нямам търпение 😉
Виж целия пост
# 256
И аз чета книгата интересна е много. Супрема и моя термин е на 25 декември и аз също се надявам да се роди на дата само да него си . Не искам да е на празниците пък дано се окаже хитро бебче  и ме послуша. И аз си надявам бързо да минат тия хемороиди . Да питам мамите които са си хранели малките на поискване . Бебчо като се събуди предполагам вече ще е озверял от глад кога сменяте памперса . Цяло сутрин това мисля вместо да спя 😁😀

Мони, ако е много пълен памперса сменяш бързо, ако може да почака- храниш, чакаш малко да му слегне храната и тогава сменяш.

Марти, не се притеснявай, на мен са ми минавали подобни мисли като бях бременна за първи път😆
Аз лично в началото не съм имала дрешки специално за спане. Като стана на 6-7 месеца вече, тогава мисля проимах някакви пижамки.
Те ще имат толкова памперс аварии и други също, че на пижамки не мога да смогна в началото. Аз обличах гащеризон или gown и толкова. Разбира се, има дрешки, които не се слагат нощно време, но чак път пижамии на новородено..няма нужда😀🙂
Виж целия пост
# 257
И аз така си мислех. Мерси, момичета. Grinning
И аз не мисля да къпя всеки ден. Напълно излишно ми се вижда, зорлем да премивам кожата на новородено, зимно бебе, което само спи и яде. Е, дупе ще мием всеки ден, разбира се.
Виж целия пост
# 258
Марти , аз от зор да не е 5, 6 и 7 , та преди това... иначе се нацелих за 9ти , ама доки каза, че е твърде близо до термина 😅
Rain, защо без етерични масла? Смисъл нещо притеснява ли те? Иначе и ние сме на парно, но в хола пускам климатика и нищо й нямаше на каката 😃 още като са нови и филтрите са им чисти не виждам какъв е проблемът... другата седмица в четвъртъка ще ходиш ли някъде на лекция?
Виж целия пост
# 259
Мони аз нямам опит все още, споделям само това, което са ми казали от училището за бременни. Там ни казаха, че като се събуди бебчо първо сменяме памперс и го оправяме, после храним и дори да напълни пак памперса докато яде не било препоръчително да го сменяме сега, а да изчакаме до следващата смяна, защото след хранене малките бебета се унасяли и така заспива ли, а едно събличане, миене и т.н го разбуждали отново и после можело да си имаме проблем със заспиването. А и тъкмо щяло да огладнее по-добре, а не после да виси на гърда, да заспивам, пак да се буди и кърменето да продължава по 1 час. Даже ни казаха ако прави така да го откачим и да си го оставим в легълцето и когато се събуди вече озверяло едва ли не за храна да го взимаме, за да избегнем това висене и да се получи едно активно кърмене.
Аз лично не знам дали ще процедирам на 100% така, но ще пробвам по този начин струва ми се логичен, но естествено вероятно всяко бебче е различно и ще се напасна с моето в последствие. Единствено това ако се наака пак докато яде и да го оставя така 3 часа не ми се нрави!
За климатика и аз не виждам проблем, да проблем е ако едно дете никога не е било на климатик изведнъж на по-голяма възраст го тупнат до климатика особено лятно време, но иначе...знам ли.
За къпането, аз мисля да си го къпя, не защото е мръсен естествено, а защото това казват, че създава един приятен ритуал за бебчо преди сън и го настрайства за по-хубав сън, както на нас ние хубаво вечер като се приберем да се изкъпем, а на бебчо и масажче се прави докато го мажем, представям си го нещо като пълен релакс за него... Чак на мен ми се приисква някой така да ми прави Sweat Smile
Виж целия пост
# 260
Първо храня после сменям памперс, докато яде пълни памперса. Имат навика да акат докато се хранят или ги оригваш.
Иначе тъкмо си сменила памперса се е наакало и няма как да го оставя наакано до следващо хранене.
Относно климатика имаме, но рядко ползваме. Топлим се на дърва с камина.
Когато беше малка дъщерята стигали аме до педиатър заради кашлица и сополи, а реално се дразнеше от климатика. След това си купих овлажнител за въздух и горе долу се оправиха нещата.
Виж целия пост
# 261
Добро утро, момичета! Blue Heart
И мен ме обвземат безброй въпроси - кое първо, кое второ, кое е редно, кое не..
   Мен от седмица някъде, ми изтръпват пръстите на дясната ръка, преди това беше само при сън, и като се събудя отминава, а сега не е така, изтръпват ми 3 от пръстите и чак не ги усещам, да се притеснявам ли, четох из форума, че се случвало заради отоци и след раждането отминавало, а на някои доста след раждането все още не са си чувствали пръстите.
 
Друго, за което взех да се чудя е - в сряда ще уговаряме секциото с лекаря, от самото начало си бях харесала като дата 10.12, но ММ предлага като дата и 12.12 - та се чудя, коя да изберем, вие на какъв принцип избрахте датата на секциото, аз например дори четох нумерологията на числото 10, на 12..
Виж целия пост
# 262
Кейти това с датата и на мен ми беше много трудно, това което реално се случи беше... Повдигнахме темата с док, той изреди три дати и той сестрата и ММ седят и ме гледат и аз седя и гледам един по един всички ей така Hushed и те ме гледат втренчено аз гледам тях( и си мисля е как се избира такова нещо, това е започването на един човешки живот) и док казва кажи де и аз ами не знам как да кажа така и се тръшнах на дивана назад като малко дете, те започнаха да се смеят, ММ казва кажи коя искаш и аз гледам и мигам на парцали и док каза добре, запазвам ти * дата, ако размислиш ще кажеш да я сменим и аз казах окей. После говорим с ММ и му казвам, че не знам как се определя такова нещо, той искаше попринцип на 1.12, но е неделя и не е окей. След няколко дни говоря с една приятелка и тя ми казва, че така е готино защото аз ще избера датата и я питам как се избира дата, не мога да определя това. И тя ми каза, че би избрала дата, която свързвам с нещо хубаво с ММ, когато се е случило нещо и тогава ми щраква, че датата която док каза е датата на която разбрахме, че съм бременна. Казах после това на ММ и той вика значи ето всичко е съдба, док не случайно е казал тази дата и така реших, че няма да я променям. Естествено беб може да реши друго, но силно се надявам да е съгласен с нас Heart
Извинявам се за дългия и обяснителен пост. Sweat Smile
Виж целия пост
# 263
Кейти това с датата и на мен ми беше много трудно, това което реално се случи беше... Повдигнахме темата с док, той изреди три дати и той сестрата и ММ седят и ме гледат и аз седя и гледам един по един всички ей така Hushed и те ме гледат втренчено аз гледам тях( и си мисля е как се избира такова нещо, това е започването на един човешки живот) и док казва кажи де и аз ами не знам как да кажа така и се тръшнах на дивана назад като малко дете, те започнаха да се смеят, ММ казва кажи коя искаш и аз гледам и мигам на парцали и док каза добре, запазвам ти * дата, ако размислиш ще кажеш да я сменим и аз казах окей. После говорим с ММ и му казвам, че не знам как се определя такова нещо, той искаше попринцип на 1.12, но е неделя и не е окей. След няколко дни говоря с една приятелка и тя ми казва, че така е готино защото аз ще избера датата и я питам как се избира дата, не мога да определя това. И тя ми каза, че би избрала дата, която свързвам с нещо хубаво с ММ, когато се е случило нещо и тогава ми щраква, че датата която док каза е датата на която разбрахме, че съм бременна. Казах после това на ММ и той вика значи ето всичко е съдба, док не случайно е казал тази дата и така реших, че няма да я променям. Естествено беб може да реши друго, но силно се надявам да е съгласен с нас Heart
Извинявам се за дългия и обяснителен пост. Sweat Smile

Еделвайс, ами виж как добре се е получило, съвсем несъзнателно и непланувано, аз също се чудя, но аз съм родена на 06.12 - свекървата е на 17.12, отделно док, каза, че в моя случай е хубаво да бъде около 20 дни преди термин, та да не излиза само - не че не може да се случи де.
  Истината е, че най-добре беше, когато е писано - тогава да си дойдат, а не ние да определяме, но аз просто нямам друг избор, поради здравословни причини.
   Ти също щеше да раждаш в Селена, нали?
Виж целия пост
# 264
Да в Селена съм и аз.
Виж целия пост
# 265
Здравейте и от мен.
С първото ми дете трябваше да избера датата, понеже беше секцио,рермина ми беше 28,аз исках 15,но доки каза мн рано.
Каза най-рано може 18,и аз се замислих, че 18 е сбор от рождение дати на мен и мм.И така остана 18,нямахме изненади.
Две приятелки бяха избрали дати, но бебетата тръгнаха по-рано, така сами са си избрали датите😊👶
Виж целия пост
# 266
Оф и аз съм на същата вълна, цяла нощ не съм спала. Имам чувството, че е много рано датата, дали всичко ще е ОК, ще е 36 + малко. От друга страна док иска да ни спести екшън, това ми е ясно ама... От трета страна на Коледа ще си имаме бебета на месец Simple Smile От четвърта може и днес още да им скимне да излизат 😣
Тая бременност ми разказа играта - всичко е извън мой контрол, не съм свикнала така.
Виж целия пост
# 267
Добро утроо,момичета.. Нощно време вече ми е все по-трудно да спя и цикля по нощите като сова, но за сметка на това после си поспиваме с бебчо ударно до обяд 😀

Относно датите и на мен ми е кофти на моменти,че аз трябва да определя кога точно да се появи бебето на бял свят и ме гризе съвестта дали не му обърквам съдбата по някакъв начин,но пък знам ли, може и сам да реши да излиза преди това. 🍀

Относно коластрата..аз имах от 4ти месец и лятото доста обилно ми течеше, а сега,когато наближава раждането вече от месец и повече няма и следа 🤔 Не знам на какво се дължи,казват,че нямало връзка с предстоящото бъдещо кърмене..

И в моята глава има въпроси от всякакъв тип, а като имате предвид,че разчитах на приятелките ми за съвети,тъй като всички вече родиха,сега ми е още по-объркано,защото всяка ми казва различно естествено. 😁 ще се нагаждаме с бебо , няма как.

Да чукам на дърво хемороиди още не са ми се появявали. Мислех,че сега от желязото ще имам проблем с изхождането,но слава богу не е така.

Утре съм на ЖК ии малко ми е притеснено понеже вече близо месец не съм виждала чочо. Дано всичко е ОК.

Желая на всички топъл и уютен следобед 💗💞
Виж целия пост
# 268
Стегнах си чантичката да не кажете, че съм най- несериозната 😂
До преди малко издирвах единственото шише, което имам за бебо и бях в паника , че го няма 🙄 намерих го! Решила съм да пробвам с него и после ще решавам какво да взимам, защото каката не харесваше всичко, отделно че аз не харесах някои марки и се бях закрила с шишета и залъгалки... та, сега едно стъклено съм взела за всеки случай, една биба и после ще решавам.
За смяната на пелените- аз лично не бих оставила бебето да седи в ако. Стават ужасяващи подсичания, да не говорим, че и бактериални инфекции може да плъзнат. Каката винаги съм я сменяла след сън, защото тя цокаше по близо час и се унасяше. Много рядко ми се е нааквала по време на ядене или след него.  Но тя първият месец и половина не акаше, така че може да е заради това. Ако момъкът е посерко ще го сменям не след сън , а след ядене като се изака, но ще го въртя леко настрани без да свивам крачета, че съвсем ще се оповръща иначе. Първоначално хвърчат мн памперси, особено , ако акат по 7-8 пъти 😂
Виж целия пост
# 269
Аааа добре че вече не съм сама с датите за секцио:) . И аз продължавам да се чудя. Още повече, че и зодията зависи от това при мен. Моят лекар е много добър и отзивчив и да ви кажа имам чувството, че на всичко ще се съгласи стига да знам какво искам. А то това е проблемът:) хем при мен не е добре май да се чака (имам предходна коремна операция засягаща и мускулатура и не се знае кое как е срастнало вътре; пия аспиринче за разреждане на кръв), хем много искам моят юнак сам да си избере рождения ден. Иначе усещането ми е, че моят човек категорично няма да тръгне преди дата за термин
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия