Изпитвам радост най-голяма - иде ДЕКЕМВРИ и ще стана мама! Тема N10

  • 25 952
  • 749
# 270
Момичета не мислете с тая нагласа , че му определяте вие съдбата просто трябва да се реши за дата . Изберете някоя която вие свързвате с нещо хубаво пък то ако не я харесва ще си покаже ако реши по рано да излиза . Рамзес много малка чанта 😂 аз две сака смених и сега ще пробвам с трети по голям ако не куфар . Обичам да се презапасявам с неща които могат да ми потрябват а то само сешоар ми заема супер голямо място . Аз от днес за пръв започнах желязото и да ви кажа много ми е лошо от него цял ден ми се гади . Пише че се пие преди ядене сутрин направо е отврат . При вас как е
Виж целия пост
# 271
И според мен за датите не трябва да се терзаете излишно Simple Smile аз като избирах, избирах и тя сама си реши накрая 😂 между другото тогава лекарката предложи 20ти, а аз мн е рано , нека е 24 , а тя дали не си тръгна сама на 20ти 🤷♀
МониКриси , аз ползвам за вс от тези малките дози и шишенца. Установих, че ми е мн по- удобно вместо да влача целите разфасовки и те даже си ми седят в един несесер- за мен, мм и малката и само го грабвам като стягам багаж. Сешоар не нося, уж имало фризьор в болницата , ако не ще помоля да ми донесат моя после , заедно с дрехите за изписване.
Виж целия пост
# 272
Док каза да си избера дата през първата седмица на декември. 1-ви е неделя, 2-ри не ми харесва като число, на 3-ти една позната има РД и ще го свързвам все с нея, 4-ти на мен ми е РД, 5-ти засега не се сещам за нещо лошо, 6-ти е Никулден, ми то свършва седмицата. Нямам май голям избор, освен ако и за 5-ти не се сетя нещо. 😂😂😂
А за това, че му определяте съдбата като му избирате дата, изобщо не се притеснявайте. Тя съдбата ако зависеше от датата, то още самото зачеване щяхме да го планираме така, че да се раждат децата само на определена дата. Всичко е до възпитание и до семейна среда. Не го мислете толкова. Важното е, че накрая ще гушкаме здрави бебчета. 😙😊🥰
Виж целия пост
# 273
Като се замисля по-добре аз да му избера датата,отколкото да се роди на 01.01, когато целият свят спи 😁 Че,както съм с термин 31.12, нищо не се знае,ако раждах естествено де Simple Smile
Виж целия пост
# 274
Аз не се терзая за датата. Искам просто да е преди Никулден, за да не се налага да обяснявам на родата защо не е Никол. Grinning
Виж целия пост
# 275
Привет мамчета Simple Smile
Много сте ми мили с тези мисли и терзания за дрешки и гладни бебета. Като се появят мъниците и толкова бързо и инстинктивно храниш и обличаш, че въобще не го мислете. И все пак поне 3-4 дни в началото е добре да има някой да ви помага, просто за отмяна, защото ще сте доста изморени...поне аз бях така. Иначе ние от една седмица сме си вкъщи 😊 с малката борбена сладкишка (между другото днес е световен ден на недоносените бебета 🐣).
Сега нищо друго не ви остава освен да си почивате колкото може повече.
И аз исках сама да си избере рожден ден, е избра си...рано рано.

Когато плаче около времето за хапване, първо гледам да е със сменен памперс, защото след като се нахрани и започнем смяна вероятността да повърне е голяма, не че по време на ядане с кеф пълни памперса редовно и пак стигаме до повторна смяна...абе един сладък кръговрат.

За овлажнител - пускам от време на време, защото сме на парно.

Честити бебета на Марси! Да растат здрави и с много любов 💞

Приятна и спокойна неделя 🍀
Виж целия пост
# 276
Моят багаж за болницата все още е в процес на събиране, но прибраните неща са в куфар за ръчен багаж. Трябва да си купя малка разфасовка душ гел, косата ще ида да ми я оправят деня преди приема в болницата, ако всичко е наред, ако не както дойде така ще е, няма да нося сешоар, като цяло не обичам аз да си я мия и оправям, та в болницата съвсем не ми се иска. Smile
Днес реших да изпера одеалата и да ги прибера, аз съм купила само едно, което става на порт бебе - за изписването, останалите са ми от сестрата на ММ и от вуйна ми е 3 перални с одеала изпрах, така де до 2рата съм в момента, остана последната с вълнени одеала Sweat Smile
Мони аз пия сорбифер, той е хапче, сутринта преди да почна да си правя закуската и после хапва - нямам проблеми, може би трябва да си вземеш друго желязо, препоръчвам това, което аз пия, то си е чисто желязо до колкото съм запозната.
За датата както казах ми беше трудно да кажа аз тази ще е, та затова и док я избра.
Ирмир радвам се, че с бебчо сте добре, и аз мисля като теб, че като дойде момента най-добре ще разберем кое е най-правилно за нашите бебета. Heart
Виж целия пост
# 277
Аааа добре че вече не съм сама с датите за секцио:) . И аз продължавам да се чудя. Още повече, че и зодията зависи от това при мен. Моят лекар е много добър и отзивчив и да ви кажа имам чувството, че на всичко ще се съгласи стига да знам какво искам. А то това е проблемът:) хем при мен не е добре май да се чака (имам предходна коремна операция засягаща и мускулатура и не се знае кое как е срастнало вътре; пия аспиринче за разреждане на кръв), хем много искам моят юнак сам да си избере рождения ден. Иначе усещането ми е, че моят човек категорично няма да тръгне преди дата за термин

Пиша относно аспирина. Навярно знаеш, че той се спира поне 4 седмици преди секцио или нормално раждане? На мен ми го спряха в 31-ва седмица.
Посъветвай се с твоя лекар.
Виж целия пост
# 278
Марти,Никол преди години ми беше фаворит за женско име.. Много е хубаво, но вече имам чувство,че всяко второ детенце е с това име 🤔 та дано момата тогава не нацели Никулден, за да си спестиш обясненията 😀

Ние име отдавна сме избрали, та дори и да се роди на някой празник,а през Декември са доста, няма да спазим традицията "дошло си е с името" .
Виж целия пост
# 279
Аз откакто завърших 36 г.с. спрях аспирина. Секциото ще ми е в 39 г.с.

Имам въпрос към момичетата, които вече имат едно секцио. Докато бяхте в болницата позволиха ли ви да се къпете и много ли беше трудно? Защото цяла седмица без къпане е кофти работа. Особено имайки предвид каква жега е в родилното...
Когато ми правиха операцията от киста ми казаха на третия ден някъде, че може да се изкъпя и да викна сестрата да ми смени превръзката след това. Но санитарката се направи на интересна и каза, че бил запушен сифонът в банята (че нали после тя ще трябва да чисти банята след мен). И така 6 дни без душ. Косата ми беше ужасна. Сега като ще е по-сериозма операция и не знам как ще се чувствам. А и ми се иска да изглеждам добре на изписването...
Виж целия пост
# 280
VanyaBU на 5ти е Савинден.... като цяло всяка дата е хубава зависи с какво я свързват родителите.

GeorgiaR и аз съм за 31.12 нормало засега но все ми се иска да си прескочи в новата година 1.1....02.1 дано устиска
Виж целия пост
# 281
Къпах си се, но наистина не си спомням дали 2рия или 3тия ден беше. То ти слагат такава непромокаема лепенка и с нея е ок Simple Smile
Виж целия пост
# 282
d.k при мен до последно каза, че ще го пия. Ще се спре няколко дена/седмица преди секцио. Но пак ще се обсъжда де, все някога трябва да реша кога ще е това секцио... Другата седмица съм на ЖК и ще попитам пак
Виж целия пост
# 283
За датата на секциото, доктора ми даде седмица от която да избера. Съобразихме я с работата на ММ, за да е удобно с пътуването че сме на 80нкм от болницата.
За мамите с термин края на декември началото на януари - моя съвет като майка на късно декемврийче - роден е на 29.12,е ако имате възможност нека е в новата година, та дори и на 01.01.Сега моя е 2ри клас и е най малък в класа. Определено има разлика с деца който са родени в началото или до средата на годината. Въпреки че на ръст е изпреварил по голямата част от съучениците си, видимо по бавно се случват нещата при него и ги догонва. И това е още от детската градина. Представете си например тръгване в 1ва група. Септември дете родено февруари е на 3, 5 години, а моето след 3 месеца ще направи 3.... Та така, личи си им до големи разликата, но не всичко можем да планираме. Сега и второто ми дете ще е така, защото няма начин да прескочи в новата година 😉😉😉
Виж целия пост
# 284
Ей, девойки. Влизам и гледам - 100 непрочетени и веднага реших, че има бебе. Simple Smile И си викам или е Алексчето или Марти. Не знам защо първо вие ми изникнахте. Grinning Ама тц.
Интересна тема сте подхванали за датите за раждане. Аз познавайки си везнишкия асцендент също щях да имам да се чудя и мая коя да избера ако щях да съм със секцио. Вероятно също като повечето от вас щях да избера някоя дата, на която да се е случило нещо хубаво в семейството или пък просто да ми харесва като число.
Иначе сега съм го нарочила бебон да излиза на 25.11 - много ми харесва като дата, пък и тъкмо да е влезнал в стрелеца. Joy Ако не тогава - то на 01.12, пак много ми харесва. Ама някак си нямам чувството, че ще дочака декември. Мисля си, че съм психическа подготвена да стана майка за втори път, но.. нали за втори път. Първия път не беше така и все се чудех кое и как ще правя, пък то някак си вършех нещата около беба инстинктивно, сякаш цял живот съм гледала бебе. Сигурна съм, че и при вас ще е така и бързо ще се напаснете с бебето.

И да ви кажа нещо забавно - установихме, че нашия беб много обича Шакира. От 2-3 дни каката пуска нейни песни и този малкия направо започва луди танци. Пък Елеонора си слага главата до корема ми и вика: ей, мамо, аз даже го чувам как се смее! JoyJoyJoy

А, относно това с родените декември и училището и детската - и Елеонора е декемврийче (10.12), но не съм забелязала да е по-назад, дори напротив - в някои дисциплини (матемарика, рисуване) върви доста по-напред от наборчетата. Simple Smile Та, това псоред мен си е индивидуално за всяко детенце. Само може би в детската първите две години имаше някаква разлика, но после стана незабележимо. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия