Изпитвам радост най-голяма - иде ДЕКЕМВРИ и ще стана мама! Тема N10

  • 25 952
  • 749
# 285
*bear, родените на 25.11 сме много борбени, амбициозни, плеснати в устата и много любопитни по всякакви теми. Трябва да се знае всичко. Говорим преди да мислим. С течение на времето се научаваме поне маааалко да се сдържаме, но не винаги се получава. Това, което искам да кажа е, че сме невероятни и с "ниско самочувствие" 😂
Ако наистина искаш тази дата, пожелавам ти я от сърце 🤗
Виж целия пост
# 286
Момичета, как перете олекотени завивки и космонавтчета за бебето? На олекотената завивка пише да се пере на ръка, но лично аз не мога да си го причиня, пък и не смятам, че е ок, защото може да остане прах по завивката. Ако ги пусна в пералнята на 30 градуса дали ще оцелеят?
Виж целия пост
# 287
И според мен това с разликата във възрастта на дечицата е индивидуално.. На моя приятелка детето също е на 29.12 и на две говореше и разбираше много повече от на друга с мартенско бебе в една и съща година Simple Smile

Но пък никога няма да забравя как в една градска дискотека до последно не пускаха едно приятелче,родено на 21.12. Вече всички имахме 18,а него горкият все го връщаха 😒😁😁
Виж целия пост
# 288
Femme, всичко бухам в пералня и после сушилня 😅 жертви не съм имала до сега.
За градините имайте предвид, че децата родени декември/януари с молба могат да бъдат преместени в другия набор, ако ви притеснява това с разликата , защото реално в някои случаи си е цяла година направо 🤗
Виж целия пост
# 289
Олекотената завивка я изпрах в пералнята на 40 градуса заедно с обиколници, защото бяха в комплект. Дали ще ги ползвам тези обиколници все още не знам.
Гледам много ще сте секцио... В началото и аз така си мислех, не съм си и представяла да родя иначе (мислех че като нося очила и бебето е инвитро и задължително ще ми кажат секцио, ама то се оказа че не е така). И сега съм много объркана, но дано се наредят нещата.
Виж целия пост
# 290
За дата на секцио със сигурност ще се наложи да избера тогава когато докторът е на смяна в родилно. На последния преглед ми казаха, оптималният вариянт е между Коледа и Нова Година .
Предния път бяхме насрочили секциото за 05.04 ,но дъщерята реши да си излезе със спешно секцио на 04.04 🤷‍♀️
Така че и да го планираме сециото също може да крие изненади.
Иначе като дата ми харесва 21.12.2019.,
но заради една дата не искам да я вадят по рано.
Виж целия пост
# 291
Беърче, имаме още малко време😂😂😂
Аз бях на маникюр и фризьор. Беба трябва да държи до след термин, че съм си записала час отново за 1.12 , баш на термина😆😆...с кой акъл?!
Таткото и каката се гледат, а аз ще отмъкна малко време на себе си. Затварят няколко бебешки магазина, та се чудя дали да не се врътна да видя има ли нещо интересно на изгодна цена😁.

Гледах си изследванията, хемоглобинът ми е почти 130, микробиологията чиста. Доволна съм!

Ирмирче, радвам се, ме бебка е добре! Радвайте си се една на друга възможно най-много💞

Сладурче, как сте? Пиши ако ни четеш още💞

Губи ми се Мишето🤔

Олекотени пера на програма за спално и одеяла или на сенситив,30 градуса. Не знам колко му се пере на 30, но не смея на повече, да не се сплеска. Сушилните ни имат програма, та за това не се притеснявам.

Момичета, днес влизам в 38г.с, от утре 38+1 и карам 39та....съвсем му се вижда краят😧
Виж целия пост
# 292
Аз както бях споменавала док ми избра дадата.Аз исках преди празниците, но каза, че е рано. Гледа календара и каза, че 27.12 е оптимално, за да съм на всички празници вкъщи. Аз се съгласих,пък и ММ искаше да има 7 в датата, та е ок с нея.

Момичета, бяхте споменавали за лекарство за колики от Турция.Може ли да ми припомните името 😇 Мисля, че kikair го хвалеше..🤔
Виж целия пост
# 293
Аз четох за тях. Зинко се казват, но не успях да се снабдя засега
Виж целия пост
# 294
Може да го купите онлайн от тук
https://www.bionaturelife.com/%D0%97%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%BE-%D0 … D0%B5%D1%82%D0%B0
Виж целия пост
# 295
Момичета здравейте, от известно време ме измъчва един въпрос, ама все забравям да попитам.. значи ако родя преди термин, какво се случва с този болничен до края ли си изтича? А и след това вече майчинството автоматично ли ще почне да се изплаща , илиии трябва да се попълват документи  и ако да какви  и къде трябва да се попълнят и занесат, а и НОИ ли изплащат майчинството? Малко делови въпроси са, но тези от вас, които са раждали вече със сигурност ще знаят.. а може и другите да знаят, аз понеже не знам и се чудя как ще са нещата ...
Иначе май доста от вас са насрочили скорошни дати за секцио и моментът наближава😍 и аз имам още 18 дни до термин , но всеки ден имам някакви контракции... да попитам също , когато раждаме вече родилните контракции къде се усещат , самата болка къде е , долу в яйчниците или самият корем боли? Също така отдолу боли ли докато бебето слиза по родовия канал?
Виж целия пост
# 296
Иви можеш да попиташ в тази група, дават правилни и адекватни отговори, а и е точно по темата по която са ти въпросите https://m.bg-mamma.com/?topic=1156541
Виж целия пост
# 297
Майчинството почва от 45 дневния болничен, след това от болницата издават за 42 и накрая до 135дни от личния лекар. Ако родиш преди термин дните които остават до термина се добавят към болничния от ЛЛ, ако родиш след се вземат колкото дни си преносила.След това от счетоводството попълват някакви декларации и ги предават в НОИ,от където ще се изплаща и майчинството. Трябва май да ги подпишеш само и копие от акта за раждане също се носеше доколкото си спомням май беше това, за най сигурно питай счетоводителките. След изтичане на болничния майчинството се изплаща месец назад до 5то число на месеца, първия вторник или четвъртък. Първата година е до термина, а втората до рождената дата на детето.Надявам се да сте ме разбрали долу горе 😁
Виж целия пост
# 298
Irmir, радвам се, че сте си вкъщи вече! Как е малката принцеса, как се възстанови ти?

За завивките - смело пера в пералнята, не е имало гафове досега.
 
Ivi, то болката е доста индивидуално нещо. При родилна контракция болката оприличавам на опасваща кръста, бъбреците и корема. По родовия канал се усещат напъните, тогава е мн важно как се диша и напъва. Аз имам повече спомен от болката от гадните хемороиди... Не се фиксирай в болката, страхът е лош съветник Wink забравя се, факт! Wink
Виж целия пост
# 299
Добро утро, благодаря за отгвоорите Супрема, наистина искам просто да знам какво да очаквам като болка, а не да се съсредоточавам в нея😁☺ и ето ме мен за поредна сутрин ставам в 6 да ям😭😃 наляга ме някакъв зверски глад и не мога да спя от него.. въртя се в леглото от 4 часът и това е всеки ден почти 😟 не мога да си го обясня от къде дойде този режим🤣 освен , че ставам да пишкам през час , после не мога да заспя дълго време , а сега и това с яденето...😭🤣🤣 е наядох се де , че и десерт ядох .... 17 дни до термин  и почвам да откачам от притеснение и вълнение 🥰😣
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия