Базедова болест - Тема 9

  • 19 820
  • 758
# 465
По схема. От 15 ден на МЦ за 10 дни. Такова ми е предписанието.
 
Демонче,  като гледам трябва да провериш инсулина и захарта с обременяване с глюкоза, но не е нещо рядко срещано при нас инсулиновата резистентност, или нарушената гликемия. Направи тестовете, когато можеш, за да се вземат мерки. Сигурно и гликиран хемоглобин ще трябва да изследваш, да се види средната стойност на захарта през последните 3 месеца.
CRP не е чак толкова високо. Той е по-чувствителен маркер и говори за скорошно възпаление, тоест случващо се сега, тъй като СУЕ е в норма. Имаш ли някакви хронични инфекции?
Според мен тази стойност не е притеснителна и нерядко е показателна при нашето заболяване. Тоест, при нас се случва често да е леко повишено и спонтанно да спада. Ако доктор каже, че няма причина да му обръщаш внимание сега (като гледам кръвната картина е добра), може да го провериш след 2 седмици пак.
Виж целия пост
# 466
И аз с въпрос за дуфастона. Детето периодично го пие, защото й идва през две седмици. Колко време пиете после колко има ефект без лекарство. При нея всичко беше наред после на 16 започна да й идва по 2 пъти и вече няколко години се мъчи ту има ефект ту спира ефекта.
Виж целия пост
# 467
На мен ми го изписаха в 2 поредни месеца. Заради кисти на жълтото тяло.
И уж да не го взимам вече. Да, ама мен ме е шубе да го спра и го пия и сега 3-ти месец
Виж целия пост
# 468
Мисля че доктор най-добре преценява, според конкретния случай.
Години пия аз. Имам прекъсвания и при новорегистрирана голяма киста (най-често) се започва пак.
Дуфастонът не решава проблемите, да. Нерядко след спирането се връщат в изходна позиция.
Но 3-6 месеца го водят безопасен прием. На някои хора им е достатъчно, ако временно са имали хормонален дисбаланс и не се касае за по-специфичен проблем. За продължителна заместителна терапия преценява доктор, според общото състояние на пациента и други фактори оказващи значение.
Влиянието на лекарството е за конкретния месец, в който е приемано. Не е с натрупване и се пие по различни схеми, в зависимост какви са проблемите.
Виж целия пост
# 469
По схема. От 15 ден на МЦ за 10 дни. Такова ми е предписанието.
 
Демонче,  като гледам трябва да провериш инсулина и захарта с обременяване с глюкоза, но не е нещо рядко срещано при нас инсулиновата резистентност, или нарушената гликемия. Направи тестовете, когато можеш, за да се вземат мерки. Сигурно и гликиран хемоглобин ще трябва да изследваш, да се види средната стойност на захарта през последните 3 месеца.
CRP не е чак толкова високо. Той е по-чувствителен маркер и говори за скорошно възпаление, тоест случващо се сега, тъй като СУЕ е в норма. Имаш ли някакви хронични инфекции?
Според мен тази стойност не е притеснителна и нерядко е показателна при нашето заболяване. Тоест, при нас се случва често да е леко повишено и спонтанно да спада. Ако доктор каже, че няма причина да му обръщаш внимание сега (като гледам кръвната картина е добра), може да го провериш след 2 седмици пак.

Мереленда, благодаря ти за отговора.С доктора контактувахме по Вайбър.Каза, изследванията са добре и CRP не е за притеснение при положение, че другите показатели са ОК.Относно кръвната захар и инсулина - каза, че имам хиперинсулимия, без да имам все още диабет 2 - все едно аз съм малоумна и не го виждам това.CRP може да ми е така, защото от 15  години имам запушен нос и алергия -сенна хрема.Не ми каза да пия нищо, да съм минела на диета - да махна бързите захари и въглехидратите.Тук обаче съм в голяма чуденка, защото от повече от година заради щитовидната не употребявам глутен - ям само хляб с квас и рядко си правя палачинки с лимец.Други тестени не употребявам.Не пия газирано, сокове , сладки и тн...Позволявам си 2-3 парченца черен шоколад и това е.Единствено дето съм консумирала ориз и картофи, но разбирате, че не е било всекидневно - сега ще ги спра и тях.Чудя се от къде се появи това чудо като се храня така.Освен това отслабнах и мислех,че е щитовидната,но явно е от друго?!Захарта и високия инсулин могат ли да са причината?Ендото каза, че оплакванията които имам/ и подозирам критическата/ можело да бъдат от високия инсулин.
Друго искам да питам също  - в началото като почнах лечението с Пропицил пиех и Б комплекс,защото знаете че той сваля левкоцитите.От лятото не пия.Обаче преди те бяхя около 5 и нещо - 6, а сега гледам са 4.2.Да почна ли пак Б комплекс? И какво по дяволите да ям, не искам да слабея повече...
Виж целия пост
# 470
А ние дебелеем.... Fearful
Виж целия пост
# 471
Днес се теглих в една аптека 97 кг,почти 98!
Иначе искам много да ви се оплача.Не ме плаши толкова коронавирусът,колкото липсата на лекарства!Втори ден обикалям за Амитриптилин и никъде няма по аптеките.Личната днес ми изписа Лирика 75,уж е с подобно действие,но Амитриптилин е антидепресант,а Лирика е противоепилептично лекарство.Не съм го пробвала,изпитвам ужас от нови лекарства,защото правя често алергични реакции със силен задух,гърлото ми се надува и почти не пропуска въздух.
Не знам какво да правя,ужасена съм.
Амитриптилин е лекарството,което спира постоянните ми позиви за ходене по голяма нужда,спира ми тревожността и най-вече ми премахва болките по ставите и интеркосталната ми невралгия.Аз съм алергична към всички нестероидни протипротивовъзпалителни,които продават без рецепта и които облекчават болка.Към опиати също съм давала реакции и след операцията на щитовидната жлеза отказах всякакви обезболяващи.Спаси ме Амитриптилин.И сега го няма,ужасена съм!
Виж целия пост
# 472
Сакън Миме, Лирика не. Всъщност, не зная, може би само в краен случай.
Често го изписват на хора с хронични болки от дискови хернии и други, на мен също. Повечето от отзивите на хората в групата, които са го пили, са, че е ужасно лекарство. То виж само в листовката страничните ефекти и ще ти стане ясно, че чак мисли да самоубийство, деперсонализация и какви ли още не ужасии.
Виж целия пост
# 473
Днес се теглих в една аптека 97 кг,почти 98!
Иначе искам много да ви се оплача.Не ме плаши толкова коронавирусът,колкото липсата на лекарства!Втори ден обикалям за Амитриптилин и никъде няма по аптеките.Личната днес ми изписа Лирика 75,уж е с подобно действие,но Амитриптилин е антидепресант,а Лирика е противоепилептично лекарство.Не съм го пробвала,изпитвам ужас от нови лекарства,защото правя често алергични реакции със силен задух,гърлото ми се надува и почти не пропуска въздух.
Не знам какво да правя,ужасена съм.
Амитриптилин е лекарството,което спира постоянните ми позиви за ходене по голяма нужда,спира ми тревожността и най-вече ми премахва болките по ставите и интеркосталната ми невралгия.Аз съм алергична към всички нестероидни протипротивовъзпалителни,които продават без рецепта и които облекчават болка.Към опиати също съм давала реакции и след операцията на щитовидната жлеза отказах всякакви обезболяващи.Спаси ме Амитриптилин.И сега го няма,ужасена съм!

Аз като съм ти чела постовете и всичко , което ти е на главата като оплаквания и заболявания , направо не знам какво да кажа - че искрено ти съчувствам ще бъде крайно малко:dizzy_face:
Виж целия пост
# 474
Уф,наистина ли?Леми,благодаря,че сподели.
А аз го купих...
А болки имам много,пръстите на ръцете сутрин не мога да движа от болки.Имат остеохондроза,още 1000 глупости.Много болки в коленете и тазобедрените стави...Един лекар(ревматолог) изрази съмнение,че съм с реактивен артрит,свързано било с улцерозния колит.Гастроентероложката не отрече.Пикочната киселина също ми е много висока,но за нея никой нищо не изписва.
 the demon,благодаря за подкрепата!
Виж целия пост
# 475
Ами не зная Миме, прецени си. То се почва по малко, имаш ли схема за започване?
Виж целия пост
# 476
Нямам схема.По едно вечер,при нужда и сутрин.Но аз не пия по принцип успокоителни сутрин, замайват ме.
Виж целия пост
# 477

Друго искам да питам също  - в началото като почнах лечението с Пропицил пиех и Б комплекс,защото знаете че той сваля левкоцитите.От лятото не пия.Обаче преди те бяхя около 5 и нещо - 6, а сега гледам са 4.2.Да почна ли пак Б комплекс? И какво по дяволите да ям, не искам да слабея повече...
И аз мисля като докторът ти.
Мисля че няма да ти попречи приемът на В комплекс. 4,2 не е чак ниско и вероятно при следващо изследване ще са в норма.
Иначе с диабет, преддиабет има и пълни, и слаби хора. Тук преобладаващо чупим кантара Simple Smile
За храненето не мога конкретно да препоръчам храни, но високо-мазнинно ниско-въглехидратно хранене е удачно при хора с проблем с щитовидната жлеза, захарта и инсулина. Може да намериш темата в бг мама в раздел диети.
Единствено ти препоръчвам да хапваш малко повече въглехидрати от писаните на първа страница на темата и да си позволяваш по малко ориз, елда, овес, киноа, картоф, като редуваш в дните едното от тях и да е предимно с вечерното хранене. Това ако се навиеш да спазваш този начин на хранене. Като готов продукт (сварени) тези въглехидрати да са ти не повече от 100-150 грама порция + другите храни, които ще хапваш.
Най-общо казано, консумират се месо - всякакво, дреболии, риба и морски дарове, яйца, млечни - сирена всякакви, сметани, кашкавал, кисело мляко и т.н. Краве масло, зехтин, може свинска, патешка мас, маслини. Зеленчуци и малко плодове (предимно дребни плодове, като боровинки, къпини, малини, касис, ягоди), като при зеленчуците ограничават кореноплодните, но при проблем с щитовидната жлеза може да си позволяваш такива като моркови, картофи, пащърнак, батат, алабаш, цвекло, ряпа на малки порции. Също по-високо въглехидратни като тиква, дини, пъпеши хапваш умерено.
Ефект за инсулин и захар с това хранене, евентуално може да очакваш минимум след 3 месеца.
Виж целия пост
# 478
Момичета , знам че не е по темата, но имам въпрос към пилите дуфастон. Трябваше да предизвикам менструация като го пия 3 дни х 3 хапчета - сутрин, обед и вечер. Това беше вторник , сряда и четвъртък.  Днес е неделя и никакви признаци. Пак се притесних че съм бременна и понеже е рано докторът не е видял добре. 😟 Знаете ли колко дни след спиране на приема би трябвало да има менструация?
Виж целия пост
# 479
Сали, давам коментар с пояснение, че не съм доктор, знаеш.
При схема 3х1 за 3 дни чакаш МЦ до 5 дни. Това помня. При схема след овулация за 10 дни по 2 хапчета на ден ( 1 сутрин и 1 вечер) , се чака до 10 дни макс от спиране на Дуфастона, като по-често МЦ идва в рамките на 2-5 дни след спирането му.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия