Базедова болест - Тема 9

  • 19 820
  • 758
# 525
Не им се занимава много на ендокринолозите.И аз мислех да правя тест за ИР,но се отказах.Ендото каза да следя да не е над 8 захарта сутрин на гладно.Все е пет и нещо,нормално ли е?Съмнява се лекарката да мога да понеса лечение с метформин.
Иначе ми уреди ЯМР на хипофизата по каса,заради много висок пролактин и постоянно изтичане на коластра(ама направо мляко,все едно кърмя) и от двете гърди.Пих Достинекс,мина за малко,беше в норма пролактинът,но сега пак е висок и гърдите ми текат.Пих пак Достинекс,не помня дали се оплаках,но нещо ми стана,главата ми беше хипер мега замаена около седмица и на моменти ми се губеше картина.Личната каза да не го пия повече,заради извънредното положение не ми се ходи на ендо.
Да се похваля-намерих си още три кутийки амитриптилин,не знам пуснали ли са го отново или в аптеката имаха от стария,но съм много щастлива.Имам за 6 месеца напред вече.
Виж целия пост
# 526
Мереленда, благодаря... И на теб също Долче.

Сбъркала съм-захарта от вена беше 5,94 при норма до 6,1.Инсулинс вече е ясен. Да, жлезата е така отдавна--в еутиреоидно състояние. Даже антителата МАТ ми паднаха от над 1000 до 118.Просто се опитвам да си променя храненето след като не ми предложи препарат. И само си меря захарта с глюкомер в къщи и се чудя какво мога и не мога да ям... Ами не знам дали ще стане с режим-отчаян се вече... 2 години без глутен, теста и всякакви пакетирани неща, сега без още толкова... Все пак нямам безгранично доходи да си правя меню за мен и отделно за другите... Както и да е. Благодаря ви

Да разбирам ли, че зсквасена сметана е по-добре от кисело малко?
Виж целия пост
# 527
Демон, при ВМ-НВХ да- по-добре е заквасена сметана (е, не по кофичка на ден). Stuck Out Tongue Winking Eye Вдига % мазнини за деня, не е толкова инсулиногенна като киселото мляко и определено засища за по-дълго. На мен ми е и по-вкусна. Има разлика и в количеството въглехидрати спрямо кис. мляко (но на мен не това ми е най-големия и плюс). Трябва да намериш твоя баланс в храненето. И не на последно място- качествен сън и по-малко стрес. Това да се тормозиш какво ще ядеш и какво не е също стрес. Направи си някакъв план за определено време, примерно меню, нещо като междинно хранене което да ти е под ръка. Ако огладнееш. С планиране е много по-лесно да се спазва режим, че дори и да ти стане приятен. Blush
Виж целия пост
# 528
Здравейте,
Минавам на отчет, малко закъснях, но
TSH 1.550 (0.35-5); FT3 4.41 (2.25-6); FT4 17.86(9.15-23.86); DHEA-S 6.60 (0.95-11.67) и 17HO Progesteron 1.9 (0.2-2.3).
Все още само се чуваме само и се надявам да не се налага да се видим с док.
Пожелавам на всички много много много здраве!
Виж целия пост
# 529
Здравейте, прилагам моите изследвания след 1 месец без терапия.
Пуснах случайно МАТ и ТАТ, тъй като бяха в оферта, но сега пък се притесних със завишения МАТ. Док каза, че резултатите са отлични и това не го притеснява...

Мислех, че косопада и газовете в червата ми са заради щитовидна, но не. Препоръчайте ми нещо за яко къркорещ стомах?

Виж целия пост
# 530
И моят тат или мат, не помня, все си е висок, ендотатата не му обръщат внимание, аз също.
За съжаление дори и хормоните да са в норма, някои от симптомите си остават, това скоро го коментирахме с кардиолога по повод моето сърцебиене.Това по повод корема.
При мен пък ноктите са зле, и съм сигурна, че щитовидната ми го върти този номер.
Виж целия пост
# 531
Еспумизан за газовете,а Лактобаланс (пробиотик) ми действа много добре.
Аз преди да оперирам щитовидната,имах мазна кожа.След операцията стана толкова суха,че не намажа ли лицето няколко дни с крем,направо става на червени,белещи се петна.Личната изписа крем с кортикостероиди,но обикновен козметичен крем също върши работа. Само трябва сутрин и вечер да се клепам,а не обичам.
Виж целия пост
# 532
Еспумизан и на мен ми помага. От няколко години взимам само на саше обаче. Ефектът е бърз.
Виж целия пост
# 533
За газовете може да пробваш със Газекс на Хималая, някак по-дълготраен ефект като, че ли има.
Виж целия пост
# 534
А за болки в червата помага Дуспаталин.Без рецепта е.Аз пия Дуспаталин+ Трибутин,Трибутин обаче е с рецепта.За силни болки е това.За по-леки и Но Шпа помага.
Виж целия пост
# 535
Много ви благодаря. Ще взема да купя от аптеката още сега, че не се трае това къркорене.
Така съм се наредила. Този ми е последния 3-ти месец на дуфастон и предните нямах никакви проблеми, а сега от първото хапче на 15-тия ден ми зацапва. А на док съм чак края на месеца.
Само някакви тъпотии🙄
Виж целия пост
# 536
Така прави понякога, за съжаление. Може да не е имало овулация и да е предизвикал кървене/цикъл, може киста, може овулация, може от времето/климата, много неща може... Заради ей такива прокървявания понякога с първото хапче Дуфастон, понякога преди да го почна, съм ходила десетки пъти на доктор.  Човек се чуди какво е и не знае как да подходи, да спира прием по схемата ли, да продължава ли, да го започва ли...
Виж целия пост
# 537
Aurora,ако не греша,беше с ендометриоза.И при мен имаше зацапвания.

Я кажете нещо за отводняване.Диуретик ми е противопоказен,имам висока пикочна киселина и алкална фосфатаза.
Хем не ям,хем дрискам,а пълнея.И днес кръвно  149/100.Няколко пъти го мерих.Падна с Лексотан+два Пропранулола.
А пия по три шишета от литър и половина вода на денонощие.Това са над 4 литра.Не мога по-малко,умирам от жажда.Захарта е ок,два часа след храна е под 6,сутринта 4,5.Предполагам,че заради високия пролактин са сега проблемите.Но Достинекс последния път не ми понесе,Бромокриптин имам,но също не смея.Личната се чуди какво да ме прави с тези реакции към лекарства.Често ме съветва да я сменя,а няма право.Аз пък съм в правото си да не я сменям.
Виж целия пост
# 538

Я кажете нещо за отводняване.
Цистон, Неоринал, чай от джоджен, чай от липа.

Аз лично предпочитам чай от джоджен или по лесното на таблетка - Цистон.
Виж целия пост
# 539
С ендометриоза съм, да.
Досега нямаше проблеми с дуфастона, но този път уви.
Значи ако не е имало овулация не бива да се приема ли, Мери?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия