Брекети – къде, какви, за колко? -тема 13

  • 66 424
  • 831
# 360
Ами то не зависи от теб, храната си се задържа по тях. Понякога е достатъчно само да се избута храната с интердентална четка и да се изплакне/жабури с вода. А може и инстинктивно да разредиш храненията...
Аз ще свалям и долните след 2 седмици Simple Smile
Виж целия пост
# 361
Мнения за д-р Дамянова (Варна)?
Виж целия пост
# 362
[quote author=AraBesqUe link=topic=1159433.msg40813150#msg40813150 date=1590692036]
Ами аз още не съм свикнала да се храня, без да има омотана храна навсякъде Satisfied В момента на четирите резеца нямам брекети, но на всички зъби назад се събира. Обикновено гледам да ги мия след ядене, но ако нямам възможност, поне изплаквам с вода. И си режа храната на малки парченца, за да се дъвче по-бързо и лесно и да не остава толкова много.
[/quote]

Моят съвет е да инвестирате в един добър зъбен душ.Преди него все имах чувството че зъбите ми не са почистени добре, въпреки че ползвах и конец и от малките четки за зъби.Моят е на Панасоник и съм изключително доволна!
Виж целия пост
# 363
Maria Arabadjieva, кой модел на Panasonic използвате?
Виж целия пост
# 364
Maria Arabadjieva, кой модел на Panasonic използвате?
Виж целия пост
# 365
И аз си купих зъбен душ, също Панасоник. Една от най-добрите ми инвестиции! Навсякъде беше с мен. Моят е по-стар модел и цената му беше около 90 лева. Дори и да мислиш, че перфектно си измил зъбите, винаги вадеше остатъци от храна Simple Smile
Виж целия пост
# 366
Много ме боли! За това знаех! Пия аналгин. Но защо се подувам? Усещам и пулсиране в корена на един от зъбите.
Брекетите ми са на 5 дена. Първите три дни не усещах никаква болка. На четвъртия започна бавно увеличаваща се болка и пулсиране.  Поду ми се бузата. Болят ме вече и сливиците. Чак и очите. Брокерите са на горната челюст 6 броя. Не ми е удобно да звъня през уикенда и разчитам да ми кажете: нормално е! Търпи!
Виж целия пост
# 367
Без да съм специалист, не вярвам да е нормално чак такова нещо. Едно е да те болят зъбите от напрежението и местенето, друго е да има отражение чак в сливиците и очите...
Виж целия пост
# 368
Бих се обадила на специалиста, независимо че е неделя. Болката не звучи нормално.
Виж целия пост
# 369
Kassii, да не би да имаш някаква алергия или да ги е затегнал прекалено силно? Наистина най-добре се обади на ортодонта ти. Аз съм с моите от сряда, ортодонтът ме предупреди, че някъде до седмица с всеки изминал ден болката ще се увеличава и това било нормално, да не се притеснявам, после щяла постепенно да се успокои. Но аз я усещам предимно, когато се храня, като съм в покой, чувствам по-скоро дискомфорт засега.
Виж целия пост
# 370
Пулсираща болка и подуване говори по-скоро за възпален нерв или друго, но определено болката от брекетите не е такава.
Не е по темата, но преди години часове, след като сложихме на детето очила (2 г.9м, не можеше добре да говори), започна да се оплаква, че го боли ухото и решихме, че е от рамките и ще свикне. На другия ден обаче се оказа, че е имал възпаление в ухото и пукнато тъпанче Sad
Виж целия пост
# 371
Да, и мен ме предупреди, че болката е с натрупване. Днес съм по-добре (вчера пих два аналгина) и досега не ме боли нищо (е, лен дискомфорт имам), не съм подута, ... май вървя на оправяне. Благодаря за подкрепата.
Притесняваше ме пулсирането и подуването, но днес нямааааааам Simple Smile
Виж целия пост
# 372
А между този душ на панасоник и този на Филипс кой бихте препоручали. аз имам няколко венечни джоба и имам чувството, че нищо не би извадило остатъците от храна оттам и затова искам да по силен сякаш??
Виж целия пост
# 373
И двата според мен са хубави ,тъй като съм чувала добри отзиви за тях . Аз бях поръчала зъбен душ от Китай за 90 лв и беше уникален ,наистина уникален ,но китайска му работа ... оставиме на третия месец хахахаха . После пуснаха в Лидл ,но тяхния ми идва много слаб и чисти отгоре,отгоре . Смятам да си взема Панасоник скоро ,тъй като на Филипс без намаление ,мисля че идваше по-скъп ,а и там плащаш повечко пари,заради марката.
Виж целия пост
# 374
Виждам, че въпросният душ на Панасоник в момента не се предлага в Емаг….Sad ще го търся из другите сайтове
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия