Брекети – къде, какви, за колко? -тема 13

  • 66 427
  • 831
# 390
Как е разположен самият кучешки зъб? Тоест зад него има друг зъб и няма място в редицата или е нагоре във венеца?
Виж целия пост
# 391
Така написано ми звучи като да иска да извади първия предкътник след кучешкия, за да отвори място. Консултирай се с поне още един ОД.
Виж целия пост
# 392
Да, може би е ставало дума да се вади четвъртия зъб. Ако е само за един и другите са добре, наистина потърсете и второ мнение. Може случаят да позволява друга опция за лечение.
Виж целия пост
# 393
Да, точно така, този след кучешкия зъб. Самият зъб е напред и доколкото разбрах от нейните думи е по-голям от другия кучешки. Но това на страна, този зъб който е зад кучешкия трябва да бъде изваден, защото кучешкия трябва да влезе в костта или от сорта. На 20 години съм и не искам да вадя здрав зъб. Цената за лечение което тя ми каза (включва всичко) е 2000лв /гр.Мездра/, от София съм и доколкото знам в моя град цените са доооста по-високи.
Виж целия пост
# 394
Здравей, forggy154 !
Аз съм с ретиниран кучешки зъб в небцето. Ходих при ОД,  която ми заяви, че трябва да ми извади 4я зъб, за да ми намести кучешкия. А тогава ми съобщи и някаква космическа сума пари за мен и съвсем се отказах да дам толкова пари, че да ми извадят здрав зъб, за да ми наместят другия. Следващия месец съм при друг ОД за ново мнение и тогава ще мога да споделя отново. Не знам, дали въобще случаите ни са едни и същи, но дано съм ти била с нещо полезна. 😊
Виж целия пост
# 395
Здравей, forggy154 !
Аз съм с ретиниран кучешки зъб в небцето. Ходих при ОД,  която ми заяви, че трябва да ми извади 4я зъб, за да ми намести кучешкия. А тогава ми съобщи и някаква космическа сума пари за мен и съвсем се отказах да дам толкова пари, че да ми извадят здрав зъб, за да ми наместят другия. Следващия месец съм при друг ОД за ново мнение и тогава ще мога да споделя отново. Не знам, дали въобще случаите ни са едни и същи, но дано съм ти била с нещо полезна. 😊
Благодаря за отговора. Ами то пак е свързано с вадене на здрав зъб, ще видя какво ще правя, дали ще слагам или не. Все пак ще съм благодарен ако споделиш следващото си посещение при ОД. Simple Smile
Виж целия пост
# 396
Здравейте, бихте ли ми препоръчали електрическа четка, която е подходяща за брекети.
Виж целия пост
# 397
Здравейте, бихте ли ми препоръчали електрическа четка, която е подходяща за брекети.
Аз използвам ултразвукова на Xiaomi
Виж целия пост
# 398
Дъщеря ми е с ретиниран кучешки зъб, съгласи се да извадят здравия, за да наместят кучешкия😔И аз я оставих да реши сама, на 19 год. Голяма!!! Грешка! Не си вадете здравите зъби, с ластици ги дърпат и правят място. Има начини. Зъболекаря не можа да намери зъба, отвори огромна дупка, търси пълнител по време на операцията😰 Не исксм да вк плаша, но ако кача снимки след ваденето, сами ще се откажете. Никога няма да забравя погледа й след това😥 Търсете други начини, не съсипвайте здрави зъби!
Виж целия пост
# 399
Дъщеря ми е с ретиниран кучешки зъб, съгласи се да извадят здравия, за да наместят кучешкия😔И аз я оставих да реши сама, на 19 год. Голяма!!! Грешка! Не си вадете здравите зъби, с ластици ги дърпат и правят място. Има начини. Зъболекаря не можа да намери зъба, отвори огромна дупка, търси пълнител по време на операцията😰 Не исксм да вк плаша, но ако кача снимки след ваденето, сами ще се откажете. Никога няма да забравя погледа й след това😥 Търсете други начини, не съсипвайте здрави зъби!
Преди хирургичната на меса за разкриване на ретинирани зъби е добре да се пусне 3D, за да се види точната му позиция.
Виж целия пост
# 400
i_nenova, това е вашата гледна точка. Нещата не са черно-бели. За всеки отделен случай е най-важно да се направи правилна преценка на ситуацията. Не може всички да се лекуват с вадене на зъби, нито пък на всички да се наместят без вадене.
Виж целия пост
# 401
Аз също съжалявам за ситуацията, в която е била дъщеря Ви, но наистина това не значи такъв проблем за всеки. Затова е хубаво да се потърсят поне две мнения. Имам позната с подобен случай, всичко мина гладко и по план. Не защитавам стоматолога по никакъв начин, тъй като не съм наясно с подробностите, само искам да вметна, че е напълно възможно по време на такива интервенции да се получат неочаквани неща. И това се случва дори на най-добрите.
Виж целия пост
# 402
Имам четри мъдреци, които растат хоризонтално. Три са ретинирани. Аз също се страхувам да ги извадя точно заради интервенцията, но както горе споменаха не при всеки става с придърпване.
Виж целия пост
# 403
Мъдреците не играят кой знае каква роля в ортодонтията. Горе се спомена за кучешки зъб и за изваждане на предкътник - първите предкътници най-често се вадят при ортодонтско лечение, но винаги може да има начин да се избегне, така че най-добре е да се съберат повече мнения и тогава да се действа.
Виж целия пост
# 404
Как да не играят роля? Особено, ако растат хоризонтално, както казва потребителката. Нали ще разбутат евентуално вече подредените зъби? Затова се прави снимка, вижда се къде и как растат и тогава се решава. Аз имам два нормално излезли мъдреца и тях няма да ги пипаме, но единият ми е на една страна и вероятно ще се махне, защото още се движи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия