Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 930 336
  • 2 912
# 2 730
Много е важно то "Суф нещо си" какво точно е. Щом лекуващият лекар е преценил да предпише Кларитин вместо Кетотифен, значи има нещо пред вид. И двете лекарства са с антихистаминов ефект. Кетотифенът няма антиспастично действие, а противоалергично, както и Кларитинът. Ентерол е предписан за да няма диария, вероятно детето е малко, Зинатът е доста мощен.
Виж целия пост
# 2 731
имам питане
изписаха ни Зинат +Ентерол(не знам защо нямаме разтрайство(+Сулф-нещо си което било против спазъм на белия дроб +Кларитин+Мухосолван
въпроса ми е може ли този Кларитин да се замести с Кетотифен
детето от 5 дни се мъчи с кашлица като днес педиатъра каза че чува спазъм и дишането му е тежко за това включва и тези неща
Изписали са ви 5 вида лекарства само заради една кашлица?! И смятате за ги купите и да давате на детето си всичките?!
Виж целия пост
# 2 732
Здравейте, изписаха на дъщеря ми Сперсадекс - за  проблеми с носа и третата сливица. Слагаме го три дни, но сега прочетох за опасните странични ефекти на хлорамфеникола и смятам да го спра. Искам да попитам - мога ли да го заменя с подобно лекарство, което не е толкова опасно?
Виж целия пост
# 2 733
имам питане
изписаха ни Зинат +Ентерол(не знам защо нямаме разтрайство(+Сулф-нещо си което било против спазъм на белия дроб +Кларитин+Мухосолван
въпроса ми е може ли този Кларитин да се замести с Кетотифен
детето от 5 дни се мъчи с кашлица като днес педиатъра каза че чува спазъм и дишането му е тежко за това включва и тези неща
Изписали са ви 5 вида лекарства само заради една кашлица?! И смятате за ги купите и да давате на детето си всичките?!

Имелда Маркос  -Салбутамол е това нещо  Embarassed
да смятам и не само смятам а и ги давам-кашлицата определено не е кашличка а е доста сериозна-снощи дори посиня.......детето освен това има увеличена неприбрана Тимусна жлеза и малка сърдечна аномалия-колкото и НЕсериозни да са тези неща не мога да го оставя без лечение........
Виж целия пост
# 2 734
имам питане
изписаха ни Зинат +Ентерол(не знам защо нямаме разтрайство(+Сулф-нещо си което било против спазъм на белия дроб +Кларитин+Мухосолван
въпроса ми е може ли този Кларитин да се замести с Кетотифен
детето от 5 дни се мъчи с кашлица като днес педиатъра каза че чува спазъм и дишането му е тежко за това включва и тези неща
Изписали са ви 5 вида лекарства само заради една кашлица?! И смятате за ги купите и да давате на детето си всичките?!

ЗДравейте!

От една страна сте права да броите колко неща са изписали на един пациент, но от друга гледайте какво са му изписали. В този случай, предписанието е добре пипнато - има както антибиотик (по преценка на лекаря), така и протективен препарат - Ентерол. Това е много добра грижа за детето. Предписването на Кларитин е малко коментируемо, но можем да считаме, че се дава за протекция на организма пак от действието на силния алерген- антибиотика. А, мукосолван е ясно защо се дава.

Кое тук е излишно, според вас?

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 2 735
Изписаха ми невротоп ретард, но това което ме притеснява е, че има шокиращи странични ефекти отбелязани в листовката, при това са посочени като сравнително чести, например: увреждане на белите кръвни телца, разрушаване на костния мозък.  newsm45. Пише, че всяка седмица се правят изследвания на кръвта, а на мен лекаря не ми каза подобно нещо.
Наистина ли това лекарство е по-опасно в сравнение с други невролептици. Да си правя ли кръвни изследвания? Мерси за отговора предварително.
Виж целия пост
# 2 736
имам питане
изписаха ни Зинат +Ентерол(не знам защо нямаме разтрайство(+Сулф-нещо си което било против спазъм на белия дроб +Кларитин+Мухосолван
въпроса ми е може ли този Кларитин да се замести с Кетотифен
детето от 5 дни се мъчи с кашлица като днес педиатъра каза че чува спазъм и дишането му е тежко за това включва и тези неща
Изписали са ви 5 вида лекарства само заради една кашлица?! И смятате за ги купите и да давате на детето си всичките?!

ЗДравейте!

От една страна сте права да броите колко неща са изписали на един пациент, но от друга гледайте какво са му изписали. В този случай, предписанието е добре пипнато - има както антибиотик (по преценка на лекаря), така и протективен препарат - Ентерол. Това е много добра грижа за детето. Предписването на Кларитин е малко коментируемо, но можем да считаме, че се дава за протекция на организма пак от действието на силния алерген- антибиотика. А, мукосолван е ясно защо се дава.

Кое тук е излишно, според вас?

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Напълно прав е колегата Вълев за баланса на терапията. Кларитинът въобще не е коментируем, ако педиатърът счита, че в причината за бронхита се намесват алергични реакции, особено ако детето има склонност към спазъм на ларинкса, бронхоспазъм и пр.
М A R I Q , Салбутамолът е това, което има бронхоразширяващо действие.
Виж целия пост
# 2 737
Здравейте! За отит /течащо ухо/ на дете на 1г.10м./12кг. ни изписаха "Зинат" 250мг/5мл. с дозировка 2 пъти на ден х 6 мл. За 4 дни изпихме шишето, но днес четейки листовката тази доза ми се струва доста завишена.  Confused. Моля за мнение и ако съм права какви са страничните ефекти. Благодаря предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 2 738
Изписаха ми невротоп ретард, но това което ме притеснява е, че има шокиращи странични ефекти отбелязани в листовката, при това са посочени като сравнително чести, например: увреждане на белите кръвни телца, разрушаване на костния мозък.  newsm45. Пише, че всяка седмица се правят изследвания на кръвта, а на мен лекаря не ми каза подобно нещо.
Наистина ли това лекарство е по-опасно в сравнение с други невролептици. Да си правя ли кръвни изследвания? Мерси за отговора предварително.

ЗДравейте!


Да, Невротоп съдържа всъщност лекарственото вещество карбамазепин. Карбамазепинът е стар и добре известен в практиката препарат. У нас генерични препарати с карбамазепин са още: Карбамазепин Актавис, Финлепсин, Стазепин и Тегретол.

Ако нещо може да се каже за вашия вариант (Неуротоп) на карбамазепин, то е че фирмата-производител - Герот - има невероятно добра репутация като производител на качествени лекарства и щом е написала тези ефекти в листовката, то те са наистина проверени.

В този смисъл, добре е наистина да се правят тези периодични изследвания, но не се шашкайте, тези състояния са преходни, а препаратът върши добра работа.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 2 739
Здравейте! За отит /течащо ухо/ на дете на 1г.10м./12кг. ни изписаха "Зинат" 250мг/5мл. с дозировка 2 пъти на ден х 6 мл. За 4 дни изпихме шишето, но днес четейки листовката тази доза ми се струва доста завишена.  Confused. Моля за мнение и ако съм права какви са страничните ефекти. Благодаря предварително!  bouquet

Здравейте!

Дозата, която са ви изписали, не е ниска, но е допустима и е по преценка на лекаря. Освен това, при отити се работи винаги с високи концентрации на антибиотиците.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 2 740
Здравейте,маг.фарм. Антон Вълев.
Въпросът ми е свързан със сироп за кашлица.
И двете ми деца в момента са с вирус,и кашлят доста,до снощи кашлицата им беше суха,дразнеща.
Беше им изписан Тусавит,аз вчера купих и Бронхикум.Забелязах обаче,че след като им дам от тях,започват да кашлят повече.
Възможно ли е мащерката,която е основна съставка и в двата сиропа да  дразни и предизвиква това ?

Давала съм им и Н-Ти-Тус, и съм била доста доволна от резултатите,доколкото четох листовката му,той не съдържа мащерка.
Него ли да взема или бихте ми препоръчали някой друг сироп.
Също така и ако има подходящи таблетки за дъщеря ми,тя е на 6г. и 8м.-33кг.
Благодаря Ви предварително, маг.фарм. Антон Вълев!   bouquet
Виж целия пост
# 2 741
Здравейте,маг.фарм. Антон Вълев.
Въпросът ми е свързан със сироп за кашлица.
И двете ми деца в момента са с вирус,и кашлят доста,до снощи кашлицата им беше суха,дразнеща.
Беше им изписан Тусавит,аз вчера купих и Бронхикум.Забелязах обаче,че след като им дам от тях,започват да кашлят повече.
Възможно ли е мащерката,която е основна съставка и в двата сиропа да  дразни и предизвиква това ?

Давала съм им и Н-Ти-Тус, и съм била доста доволна от резултатите,доколкото четох листовката му,той не съдържа мащерка.
Него ли да взема или бихте ми препоръчали някой друг сироп.
Също така и ако има подходящи таблетки за дъщеря ми,тя е на 6г. и 8м.-33кг.
Благодаря Ви предварително, маг.фарм. Антон Вълев!   bouquet

Здравейте!

При вирусни атаки върху бранхиалния епител е характерно това, че се получават микро-дупчици по него - зони в които вирусът е унищожил бронхиалната епителна клетка. Тези дупчици се "запълват" за около 21-40 дена. Докато трае този процес, пациентът има суха, дразнеща, непродуктивна кашлица, която, да си признаем, не се повлиява почти от нищо.

За разлика от бактериалните усложнения, когато има нагнояване и жълти или зеленикаво - жълти храчки, при вирусните възпаления има или серозен (воднист) секрет или никакъв.

Подходящо при тази случай е да се дават или сиропи, които просто потискат центъра на кашлицата, като Синекод, или които разширяват бронхиалното дърво - например Вентолин. По преценка на лекаря, може и двете.

В този случай отхрачващи сиропи не се дават, но преценката пак остава на лекаря, защото той преслушва пациента и преценя дали е чиста вирусна или има и бактериална компонента тази ситуация. Това по интернет не може да се прецени.

Едно нещо, което можете да направите в посока подобряването на състояниета на пациента, е да му правите инхалации с инхалатор и физиологичен разтвор- подобряват се много по-бързо и качествено. Другото е по преценка на лекуващия лекар да се добави към терапията Вит А и Е - Геритамин, Герикапс, Герифарм.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 2 742
Здравейте!

ВАЖНА НОВИНА!

На пазара у нас се появи вече препарат Прополисови капки (клееви капки), които не са извлечени със спирт. Тоест, не са тинктура, а са разтвор.

Това веднага означава следното нещо:
1. Капките мокат да се дават и в кърмаческа възраст - няма етилов алкохол вътре.
2. Капките могат да се дават на пациенти с алкохолна непоносимост.
3. Капките могат да се дават неразредени.

Капките се казват АпиБейби прополисови капки 10% разтвор 15 мл.


Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 2 743
Благодаря Ви много за изчерпателният отговор,маг.фарм. Антон Вълев!   bouquet
Със сигурност е вирус,бяхме на преглед преди 2 дни,прегледани са и преслушани.
В педиатъра не се съмнявам ни-най-малко,имам и пълно доверие,но относно мащерката не счетох
за необходимо да звъна по телефона в почивен ден. Затова си позволих да се обърна съм Вас.


Отново Ви благодаря,хубав ден!

ПП-Относно АпиБейби не намерих нищо в нета,ориентировъчна цена да ни кажете?
Виж целия пост
# 2 744
Относно АпиБейби не намерих нищо в нета,ориентировъчна цена да ни кажете?

Ами, още не сме успели да ги качим в сайта на аптеката, защото много други неща чакат. Фирмата вносител ни е предоставила инак всичко- картинка, текстовото описание и прочее.

Един флакон е на около 7 лева

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия