Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 930 350
  • 2 912
# 2 715
антибиотик /пр. цефуроксим -зинат, цероксим/ за 10 дни. губичката е вторично замърсяване, може би от задавяне. колко време ви е запушен носът? капките при вас са губене на време.

Аз не разбирам от антибиотици... на нея й е изписан Аугментин, той е неподходящ според вас, така ли?
Не знам дали е от същата група с дадените като пример от вас антибиотици Sad


може. каква е дозата?
Виж целия пост
# 2 716
антибиотик /пр. цефуроксим -зинат, цероксим/ за 10 дни. губичката е вторично замърсяване, може би от задавяне. колко време ви е запушен носът? капките при вас са губене на време.

Аз не разбирам от антибиотици... на нея й е изписан Аугментин, той е неподходящ според вас, така ли?
Не знам дали е от същата група с дадените като пример от вас антибиотици Sad


може. каква е дозата?

Дозата е 6 мл на 8 часа, малката тежи около 12 кг. Достатъчно ли е?


Elichka mama вероятно е  имала вагинални гъбички и е заразила с тях очите на детето си по време на раждането.  Раждането трябва да е било естествено, а не секцио.  Аз така заразих и двете си деца. На първото ми дете не му обърнаха нужното внимание в родилното и беше ходене по мъките в продължение на 10 месеца, както тук е описано от Еlichka mama. На второто ми дете са му слагали капки Тобрекс в очите още от деня на раждането и се оправи за 5 дни.

Не съм имала никакви инфекции, да чукна на дърво само един път в живота си съм имала гъбички и то беше мноооого преди да забременея... Докторите го отдадоха на леко замърсените води... Не знам Sad

Виж целия пост
# 2 717
Искам да попитам Тритико 75, може ли да се спре от веднъж?
Чувствам се като парцал след приема му,а лекарят който ми го изписа  не си вдига телефона
пия го от две седмици в нарастваща доза
Два часа след прием все едно съм в мъгла, неадекватна и като "кашкавал"
Днес на обяд не пших дозата, много по-добре ми е
Да ,можеш да го спреш веднага.Може и да не е най подходящото лекарство за теб. Peace
Виж целия пост
# 2 718
Здравейте, маг.фарм. Вълев, Имелда Маркос,
Може ли някой от Вас да ми каже дали натрошеното ленено семе е токсично, след като смляното такова съдържа токсични вещества?
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 2 719
Здравейте, маг.фарм. Вълев, Имелда Маркос,
Може ли някой от Вас да ми каже дали натрошеното ленено семе е токсично, след като смяното такова съдържа токсични вещества?
Благодаря предварително.
a вие как ще го ползвате?
Виж целия пост
# 2 720
Дъщеричката ми е на 3г и 8месеца.В момента е видимо здрава,няма кашлица,няма секрети от носа никакви,но сутрин когато се събуди вътрешността на устата и дъхти на гной.Та въпроса ми е към какъв лекар специалист да се обърна за помощ.Малко предистория-началото на 2009г преглед при хомеопат с диагноза заден ринит,лечението неефикасно;последва консултация не с един а с 4 УНГ специалисти-никакви бактерии не бяха открити нито в гърлото,нито в носа .На 31 април премахване на носната сливица като евентуален причинител на инфекциите в гърлото.На 6 май хоспетиализирана с ротавирус...след това ангина-лечение с антибиотици;октомври вирусна плевмония,декември отново вирусна плевмоня........В рамките на една година детето ми е опитно зайче на педиатри,УНГ специалисти ..вече знам кой каъв антибиотик ще предпише.Помагайте!
Виж целия пост
# 2 721
a вие как ще го ползвате?
Оставям го за няколко часа във вода и след това пия водата.
Виж целия пост
# 2 722
a вие как ще го ползвате?
Оставям го за няколко часа във вода и след това пия водата.
мисля че това уточнение ще помогне на коелгите. ще ги оставя да ви отговорят.
Виж целия пост
# 2 723
Дъщеричката ми е на 3г и 8месеца.В момента е видимо здрава,няма кашлица,няма секрети от носа никакви,но сутрин когато се събуди вътрешността на устата и дъхти на гной.Та въпроса ми е към какъв лекар специалист да се обърна за помощ.Малко предистория-началото на 2009г преглед при хомеопат с диагноза заден ринит,лечението неефикасно;последва консултация не с един а с 4 УНГ специалисти-никакви бактерии не бяха открити нито в гърлото,нито в носа .На 31 април премахване на носната сливица като евентуален причинител на инфекциите в гърлото.На 6 май хоспетиализирана с ротавирус...след това ангина-лечение с антибиотици;октомври вирусна плевмония,декември отново вирусна плевмоня........В рамките на една година детето ми е опитно зайче на педиатри,УНГ специалисти ..вече знам кой каъв антибиотик ще предпише.Помагайте!
хм,с гастроентеролог може да направите консултация.
Виж целия пост
# 2 724
Дъщеричката ми е на 3г и 8месеца.В момента е видимо здрава,няма кашлица,няма секрети от носа никакви,но сутрин когато се събуди вътрешността на устата и дъхти на гной.Та въпроса ми е към какъв лекар специалист да се обърна за помощ.Малко предистория-началото на 2009г преглед при хомеопат с диагноза заден ринит,лечението неефикасно;последва консултация не с един а с 4 УНГ специалисти-никакви бактерии не бяха открити нито в гърлото,нито в носа .На 31 април премахване на носната сливица като евентуален причинител на инфекциите в гърлото.На 6 май хоспетиализирана с ротавирус...след това ангина-лечение с антибиотици;октомври вирусна плевмония,декември отново вирусна плевмоня........В рамките на една година детето ми е опитно зайче на педиатри,УНГ специалисти ..вече знам кой каъв антибиотик ще предпише.Помагайте!
това все едно съм го писала аз.при моето дете се оказа киселинен рефлукс, който водои до всички симптоми които описваш
Виж целия пост
# 2 725
Здравейте!

Лененото семе, ако го прережете напречно и погледнете с увеличителна лупа, ще видите че има най-общо две зони- сърцевина, която е относително мека и рехава, и обвивка, която е твърда и лъскава.

В сърцевината има вещества, които са относително токсични. В обвивката се намират лечебните слузести вещества. Затова лененото семе се накисва, но цяло. Така водата прониква в обвивката и извлича слузестите вещества, като в същото време не може да достигне до сърцевинната част.

Мисля, че с това дадохме описателен отговор как се ползва ленено семе.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 2 726
Благодаря Ви.
Очаквах подобен отговор. Но защо, за Бога, го продават натрошено! Close
Бихте ли ми отговорили на още един въпрос? Подходящо ли е да се дава пшеничен зародиш на дете с гастрит и рефлукс?

Бъдете здрави.
Виж целия пост
# 2 727
Здравейте,
вчера дежурен лекар изписа на синът ми Зинат 250/5 мл на 12ч. * 6мл. заради гнойна ангина.
Проблемът е, че забравих да го попитам  колко дни трябва да го пие, а по мои сметки АБ ще стигне за 4 дни. Дали ще е достатъчно или ще трябва да купувам още една опаковка?
Виж целия пост
# 2 728
Здравейте,
вчера дежурен лекар изписа на синът ми Зинат 250/5 мл на 12ч. * 6мл. заради гнойна ангина.
Проблемът е, че забравих да го попитам  колко дни трябва да го пие, а по мои сметки АБ ще стигне за 4 дни. Дали ще е достатъчно или ще трябва да купувам още една опаковка?

Здравей,аз в такива случаи го водя в понеделник или вторник при педиатърката да види как се повлиява от АБ и уточнявам и продължителността на приема Peace
Виж целия пост
# 2 729
имам питане
изписаха ни Зинат +Ентерол(не знам защо нямаме разтрайство(+Сулф-нещо си което било против спазъм на белия дроб +Кларитин+Мухосолван
въпроса ми е може ли този Кларитин да се замести с Кетотифен
детето от 5 дни се мъчи с кашлица като днес педиатъра каза че чува спазъм и дишането му е тежко за това включва и тези неща
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия