Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 930 355
  • 2 912
# 2 700
Благодаря сърдечно за отговора!
А на българския пазар има ли заместители на Нитроглицерина?
Виж целия пост
# 2 701
Благодаря сърдечно за отговора!
А на българския пазар има ли заместители на Нитроглицерина?
http://www.framar.bg/search_products_qyery-%D0%BD%D0%B8%D1%82%D1 … D0%B2%D0%B0%D0%BB
Виж целия пост
# 2 702
Благодаря! Hug
Виж целия пост
# 2 703
Здравейте  Sad

Преди малко се върнахме от доктори, а на мен вече ми се реве като прочетох малко за активното вещество в едното лекарство и като цяло за всичко изписано  Cry

Накратко, става дума за дъщеря ми, която е на 1 г. 4 м. От раждането има проблем с очетата,  много сълзят и всички доктори казват, че са й тесни слъзните канали  Sad Капахме различни антибиотици, но ефекта беше временен, докато капехме капките, после проблема пак се появяваше. Като че ли най-добре се повлия от хомеопатичното, капех фосфор в устата, но беше лято и предположих, че го е и израснала, че каналите са се разширили  ooooh!
Като застудя пак започнаха да сълзят много очетата  Sad Вече съвсем се отчаях и пак по лекари  Sad
Та изолираха й от очния и носния секрет бактерии, а в носния и гъбички  Confused Офталмоложката и УНГ ми дадоха рецепти и лечение.
До тук добре, но като разрових за лекарствата и ми стана лошо  Shocked особено страничните ефекти  Confused Като английските сайтове са по-подробни, на бг има спестено инфо  Sad
Въпроса ми (даже не знам дали пиша на правилношо място) е дали има защо да се притеснявам толкова или инфо на листовките е преувеличена  Thinking Дали няма да предозирам капките за очи, защото ще ги капя и в носа  newsm78 Дали са съвместими лекарствата  newsm78
Много съм се шашнала ще побъркам детето с всичко това  Sad Да не й повредя очите? Тя няма как да ми каже ако има проблем, а на едното пише да сие спре лечението ако се увеличи очното налягане...  Sick
Става дума за:
- от очната: Spersadex comp. 4x1-2 k. 14 дена, Vidisic gel - вечер 14 дена, след това като приключа с това 1 седмица ОФТАЛМОСЕПТОНЕКС 2х1 к.
- от УНГ: Spersadex comp. 4x3-4 k. 10 дена в носа, Augmentin ... (Не мога да разчета) 6 мл на 8 часа, Дактарин за носа и устата и Ентерол ако получи разстройство
Какво мислите?

Виж целия пост
# 2 704
Здравейте  Sad

Преди малко се върнахме от доктори, а на мен вече ми се реве като прочетох малко за активното вещество в едното лекарство и като цяло за всичко изписано  Cry

Накратко, става дума за дъщеря ми, която е на 1 г. 4 м. От раждането има проблем с очетата,  много сълзят и всички доктори казват, че са й тесни слъзните канали  Sad Капахме различни антибиотици, но ефекта беше временен, докато капехме капките, после проблема пак се появяваше. Като че ли най-добре се повлия от хомеопатичното, капех фосфор в устата, но беше лято и предположих, че го е и израснала, че каналите са се разширили  ooooh!
Като застудя пак започнаха да сълзят много очетата  Sad Вече съвсем се отчаях и пак по лекари  Sad
Та изолираха й от очния и носния секрет бактерии, а в носния и гъбички  Confused Офталмоложката и УНГ ми дадоха рецепти и лечение.
До тук добре, но като разрових за лекарствата и ми стана лошо  Shocked особено страничните ефекти  Confused Като английските сайтове са по-подробни, на бг има спестено инфо  Sad
Въпроса ми (даже не знам дали пиша на правилношо място) е дали има защо да се притеснявам толкова или инфо на листовките е преувеличена  Thinking Дали няма да предозирам капките за очи, защото ще ги капя и в носа  newsm78 Дали са съвместими лекарствата  newsm78
Много съм се шашнала ще побъркам детето с всичко това  Sad Да не й повредя очите? Тя няма как да ми каже ако има проблем, а на едното пише да сие спре лечението ако се увеличи очното налягане...  Sick
Става дума за:
- от очната: Spersadex comp. 4x1-2 k. 14 дена, Vidisic gel - вечер 14 дена, след това като приключа с това 1 седмица ОФТАЛМОСЕПТОНЕКС 2х1 к.
- от УНГ: Spersadex comp. 4x3-4 k. 10 дена в носа, Augmentin ... (Не мога да разчета) 6 мл на 8 часа, Дактарин за носа и устата и Ентерол ако получи разстройство
Какво мислите?



kakъв по конкретно е изолата?
Виж целия пост
# 2 705
Под изолат да подразбирам резултата от изследването, нали?

от очите: 104 Molaxella catharalis (доколкото мога да го разчета) и е чувствително към Cefuroxime, Cefotaxime, Ceftriaxone, Claritromycin, Azitromycin и chl.... (Не мога точно да го разчета, но е активното вещество в капките)

от носа: 105 Molaxella catharalis (доколкото мога да го разчета) и е чувствително към Ampicillin/sulbactam, Amoxicillin/clavulanic acid, Cephalotin, Cefuroxime, Cefotaxime, Ceftriaxone, Claritromycin, Azitromycin и chl... активното вещество в капките
и
10+3 Geotrichum candidum (това разчитам и е чувствително към Nizoral i Fungulon

Виж целия пост
# 2 706
антибиотик /пр. цефуроксим -зинат, цероксим/ за 10 дни. губичката е вторично замърсяване, може би от задавяне. колко време ви е запушен носът? капките при вас са губене на време.
Виж целия пост
# 2 707
Носа се запуши когато тръгнаха няколко зъба наведнъж Sad
После обаче явно се появи хрема, защото секрета стана от прозрачен, жълт. Това стана началото на по-мминалата седмица. Докато минем през докторите и се направят изследванията не се лекувахме, за да не променим резултатите, само съм капала физ. разтвор. Не е била много хремава, но вечер като легнеше и дишаше тежко Sad
Но проблема с очите е преди хремата, много преди това...
Аз се притеснявам предимно за очите и се борим, за да ги излекуваме Sad Защо смятате, че са излишни? Аз се чудех как капките ще помогнат при тесен канал, нооооо... Знам ли не съм докторка, не съм учила години на ред та да оспорвам, но просто се притеснявам много и не бих искала да затормозявам детето си излишно Sad
Все пак 4 пъти на ден да я тормозя с тези капки в очите и носа, после и гелчета и дактарин и антибиотик и какво ли не.... при толкова малко дете си е чист тормоз лекуването Sad
Виж целия пост
# 2 708
Носа се запуши когато тръгнаха няколко зъба наведнъж Sad
После обаче явно се появи хрема, защото секрета стана от прозрачен, жълт. Това стана началото на по-мминалата седмица. Докато минем през докторите и се направят изследванията не се лекувахме, за да не променим резултатите, само съм капала физ. разтвор. Не е била много хремава, но вечер като легнеше и дишаше тежко Sad
Но проблема с очите е преди хремата, много преди това...
Аз се притеснявам предимно за очите и се борим, за да ги излекуваме Sad Защо смятате, че са излишни? Аз се чудех как капките ще помогнат при тесен канал, нооооо... Знам ли не съм докторка, не съм учила години на ред та да оспорвам, но просто се притеснявам много и не бих искала да затормозявам детето си излишно Sad
Все пак 4 пъти на ден да я тормозя с тези капки в очите и носа, после и гелчета и дактарин и антибиотик и какво ли не.... при толкова малко дете си е чист тормоз лекуването Sad
нито зъбите нито ширината на каналите са причини... моракселата е. справете се с нея и не губете време. гъбичката /точно тази/ е растителна обикновено. така че е там случайно или като сапрофит - просто всички каналчета са запушени от бактерии и гнойни маси. в момента тормозите детето си като не го лекувате. още на 3 - я ден ще видите резултата. и всичко ще свърши. не губете време. ще го направите сега или след месец... разликата е че ще сте се мъчили 1 месец, имунитетът ще се е сринал детето ще е по - податливо на нови заболявания. а вероятно ще се напраскат и нови бактерии поради липсващата локална резистентност - стафилоки или стрептококи... после ще пуснете тема - "обърках се защо преди имаше това, а сега щещо друго...." поровете има доста такива...
неадекватното и ненавременно лечение не води до нищо добро. спирам да спамя тук.
Виж целия пост
# 2 709
Абсолютно прав е tonev. Само бих добавила - около 10 дневен курс, не по-малко.
Виж целия пост
# 2 710
антибиотик /пр. цефуроксим -зинат, цероксим/ за 10 дни. губичката е вторично замърсяване, може би от задавяне. колко време ви е запушен носът? капките при вас са губене на време.

Аз не разбирам от антибиотици... на нея й е изписан Аугментин, той е неподходящ според вас, така ли?
Не знам дали е от същата група с дадените като пример от вас антибиотици Sad

Виж целия пост
# 2 711
може ли да се ползват Профенид свещички по време на бременност?
Виж целия пост
# 2 712
Elichka mama вероятно е  имала вагинални гъбички и е заразила с тях очите на детето си по време на раждането.  Раждането трябва да е било естествено, а не секцио.  Аз така заразих и двете си деца. На първото ми дете не му обърнаха нужното внимание в родилното и беше ходене по мъките в продължение на 10 месеца, както тук е описано от Еlichka mama. На второто ми дете са му слагали капки Тобрекс в очите още от деня на раждането и се оправи за 5 дни.
Виж целия пост
# 2 713
много ли е диклак на ден 2*150
, само един ден е вземан така
би ли могло да има странични реакции  ?
нужно ли  е да правя нещо ?

на 40 години съм
Виж целия пост
# 2 714
Искам да попитам Тритико 75, може ли да се спре от веднъж?
Чувствам се като парцал след приема му,а лекарят който ми го изписа  не си вдига телефона
пия го от две седмици в нарастваща доза
Два часа след прием все едно съм в мъгла, неадекватна и като "кашкавал"
Днес на обяд не пших дозата, много по-добре ми е
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия