Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 930 296
  • 2 912
# 420
За първи път го виждам това.Сигурни ли сте че това е името ?!

[/quote]

Soltypaglavim 2% - дано съм го преписала правилно . Това го преписах от ръчно написан етикет, понеже е било някакъв прах и той се разрежда . Много прилича на кпките Коларгол за носа newsm78
Виж целия пост
# 421
Здравей krasi 76 моя син  беше на 8 м когато пиеше фенобарбитал  сега вече е на 9 г но се чувстваше по същия начин. Дори имаше моменти когато казваше че му се вие свят и не можеше да ходи , Сега от една година му давам една хран, добавка която се води като специална формула за мозъчната дейност и се чувства много добре казва се BRAIN BOOSTER. Специално тя е и за по добре започняне на учебния материал за укрепване на имунната система изобщо има много положителни ефекти   
Виж целия пост
# 422
Kaжи ми състава му от рецептата , това име ми е непознато.  Simple Smile
Виж целия пост
# 423
..Засегнати са Л4 и Л5, но по-лошото са коренчевите увреди на Ц 5 и Ц 6 - водещи до изтръпване и ужасна болка в ръката.
През деня издържам, но вечер в легнало положение без Нимезил не мога.
Няма ли друг заместител?
Ами може да се опита с други нестероидни противовъзпалителни, но не е хубаво дълго време да се пият.Другият вариант е нещо със специална рецепта от рода на Трамала , но то е вече за по-силни болки. Ако ви е наднормено теглото трябва да го намаляте,че това много натоварва гръбначния.Само вечер ли е болката !?
Виж целия пост
# 424
..Засегнати са Л4 и Л5, но по-лошото са коренчевите увреди на Ц 5 и Ц 6 - водещи до изтръпване и ужасна болка в ръката.
През деня издържам, но вечер в легнало положение без Нимезил не мога.
Няма ли друг заместител?
Ами може да се опита с други нестероидни противовъзпалителни, но не е хубаво дълго време да се пият.Другият вариант е нещо със специална рецепта от рода на Трамала , но то е вече за по-силни болки. Ако ви е наднормено теглото трябва да го намаляте,че това много натоварва гръбначния.Само вечер ли е болката !?

Болката е постоянна от сутрин до вечер като средно 7-8 пъти на ден влизам "в криза" - тоест зверска болка то плешката до средния пръст на ръката, подуване на китката и изтръпване.
През деня просто го преодолявам, но вечер...
И затова го пия нимезила само вечер.
Иначе скоро ми правиха инжекции - Милгама и Мовалис - временно облекчение и сега пак.
Ходих и на физиотерапия - пак почти нулев резултат.
Теглото ми май не е наднормено - 170 см/ 57 кг ?
Мидокалм горе долу ми помага но пък корема ми не го понася и не мога да го пия.
Виж целия пост
# 425
Пробвай с Мовалис таблетки ако не искаш да те бодат,но все пак с инжекционната форма се избягва директното дразнене вурху стомаха.Но каквото и да е ,не го пий на гладно.Между другото понякога елементарни лекове като Парацетамол или Аналгин помагат.Хубаво е и да опиташ с някаква ретардна или стомашно устойчива  форма ,за да се намали поне малко дразненето на стомаха.
Виж целия пост
# 426
Започнах да чета темата но посредата Алекс вече се беше наспал. Искам да попитам. От няколко дена сме болни и сменихме 3 сиропа за кашлица. Първият беше някакъв БГ за 2,50 за подтискане на кашлицата. После тя стана влажна през деня и суха през нощта - пихме Фолипил. Днес ни изписа пък Синекод.Знам ли и аз вече. Преди месец лежахме в пулмологията с бронхиална астма и всяка вечер сега си пие Сингулар. Та въпросът ми е съвместими ли са тези лекарства? А пием си и АБ Цевзил. И сега кой от двата сиропа да му давам като според мен през деня детето има тази влажна кашлица и на Синекода пише, че е за непродуктивна??!!??  newsm78
Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 427
Ами да Синекода подтиска кашлицата, за храчки не е подходящ.От българските най-вероятно е бил Бронхолитин или ДИмекс, които също не са подходящи при храчки.Фолипила май е бил най-добрия вариант, той е билков и стимулира малко отхрачването.Няма несъвместимости между лекарствата,но дали е подходяща комбинацията за вашата кашлица?! 
Виж целия пост
# 428
Искам да попитам дали мога да давам на малкия осцилококцинум за да го предпазя поне малко от болести през зимата, и как се дава точно
Виж целия пост
# 429
Kaжи ми състава му от рецептата , това име ми е непознато.  Simple Smile

За съжаление нямам рецепта докторката по телефона ми каза за Трапафлавина И като отидох на аптеката (само в една аптека в целия град го имаше това #Crazy) човека веднага ми го направи. А на етикетчето както казах ръчно написано е това Soltypaglavim 2%.
Но сега възникна нов въпрос понеже направихме още един бронхиален спазъм (в рамките на 20 дена ) ни изписаха Фликсотид 50 Инхалер . Възможно ли е да се превърне в астма като получаваме толкова чести спазми и колко дълго време можем да го ползваме Флексотида. Като миналата година получихме 3  спазъма но много по леки и се оправяхме с Дехидрокортизон , Вентолин и Суметролим  сиропи.

Ползваме мокри кърпички за носа , възможно ли е те да провокират сополите още повече ?
Виж целия пост
# 430
Здравейте , изписаха ни трапафлавин разтвор 2% за хрема ..

За първи път го виждам това.Сигурни ли сте че това е името ?!

Багрило е. Често го изписват. Освен да изгори лигавицата на носа, не виждам за друго да става...
Виж целия пост
# 431
Искам да попитам дали мога да давам на малкия осцилококцинум за да го предпазя поне малко от болести през зимата, и как се дава точно
Не-детето само ще се справи.
Не е нужна "профилактика"-няма какво да се "профилактира".
Защо си създавате проблеми сами?
Виж целия пост
# 432
Ами да Синекода подтиска кашлицата, за храчки не е подходящ.От българските най-вероятно е бил Бронхолитин или ДИмекс, които също не са подходящи при храчки.Фолипила май е бил най-добрия вариант, той е билков и стимулира малко отхрачването.Няма несъвместимости между лекарствата,но дали е подходяща комбинацията за вашата кашлица?! 

Знам ли и аз.Вероятно затова защото й казах, че кашлицата е засилена повече вечер и следобедния сън. А тя тогава си е суха. Само през останалото време е влажна. Макар, че днес почти не е кашлял.През нощта също, но като се събуди буха дълго време и то някаква смесица между суха и влажна.Направо за първи път при него е така комбинирана.  newsm78 Whistling
Виж целия пост
# 433
Здравейте , изписаха ни трапафлавин разтвор 2% за хрема ..

За първи път го виждам това.Сигурни ли сте че това е името ?!

Багрило е. Често го изписват. Освен да изгори лигавицата на носа, не виждам за друго да става...
А колко време можем да го мажем . Мина вече една седмица. И как така може да изгори лигавицата ? newsm78
Виж целия пост
# 434
С каква цел са Ви го дали?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия