Майски бръмбарчета 2020 - Тема 3

  • 39 311
  • 739
# 240
Честита Нова Година, момичета! Бъдете много здрави вие и вашите семейства. Simple Smile Пожелавам на всички да имаме безпроблемна бременност и леко раждане и накрая да гушнем малките си съкровища. Аз съм на втора ФМ на 9.01. и нямам търпение вече. Много ми се искаше за втора ФМ да мина при д-р Сигридов, но тъй като към момента не преглежда съм си записала час в Надежда.
Виж целия пост
# 241
Мина и моят преглед. Бебка е добре, а мама дебелее здраво. 23 и 1 г.с. +8 кг като 4 са от декември Grinning Но не съм и изненадана, толкова сладки и тестени неща погълнах Grinning
Виж целия пост
# 242
Честита Нова Година!
Пожелавам на всички много прекрасна година. Hug
Извинявам се, че по-рядко се включвам, но покрай празниците се заехме с ремонт на банята...
Много се радвам за добрите новини от прегледите. И честит юнак tarantula87.
Feline^, мина прегледа и всичко е чудесно, като ме викна след месец пак за всеки случай поради семейната ни история. Препоръчвам го с две ръце, много внимателен и подробен, мил и дружелюбен. Помни племенничката ми, включително какъв ѝ е бил дефекта, и даже ми се извини, че ме натиска, защото бебчо се позиционира зле.
Казахме вече на всички и всички са много щастливи. Малката ми сестра не успя да спре да плаче Heart Eyes. Абе сладури.
При мен следа от движения на бебето няма, но и свекървата ми каза, че тя за две бременности веднъж не са я ритнали, не знам...
Иначе кожата ми е все така зле, но кафява линия нямам, за сметка на това от вчера имам прозрачни капки по зърната.
Кантара го уважавам много, затова му оставям голямо лично пространство и го заобикалям. Имам чувството, че откакто влязох в 19-та и корема ми няма спиране. На всичкото отгоре е крив. Simple Smile
Моя следващ преглед е на 8-ми ЖК и нямам търпение, защото искам да обсъдим изследванията които си пуснах.
Оказа се, че имам недостиг на Б12 и силен дефицит на Д. И добре, че пия много магнезий, че сега едва стига до средата на нормата.
Иначе всички останали показатели, които не са ми в норма са с диагноза бременност. Grinning
Много успешен ден ви пожелавам и ще се опитам по-често да се включвам, но покрай сесията не обещавам.
Виж целия пост
# 243
Момичета, мерите ли кръвно и пулс? Моето кръвно е ниско, както по принцип, но пулса постоянно ми е над 100. Задъхвам се от супер дребни неща, носа ми все едно постоянно е запушен, по 100 пъти ставам през нощта, че не мога да дишам.,, абе ужас. На преглед съм чак на 13.01 и ще питам док, но до тогава да се сравня с вас
Виж целия пост
# 244
Момичета, мерите ли кръвно и пулс? Моето кръвно е ниско, както по принцип, но пулса постоянно ми е над 100. Задъхвам се от супер дребни неща, носа ми все едно постоянно е запушен, по 100 пъти ставам през нощта, че не мога да дишам.,, абе ужас. На преглед съм чак на 13.01 и ще питам док, но до тогава да се сравня с вас

И аз съм така, кръвното върви сравнително нормално, но пулсът ми е учестен, понякога имам и сърцебиене.
Майка ми е кардиолог и ми обясни, че сега сърцето изпомпва по-голямо количество кръв и за това пулсът е по-учестен.. моят е около 80-90, но над 100 вече май е много...
Даде ми да пия много малка доза от едно лекарство за регулиране на пулса... Най-добре се посъветвай с кардиолог.
Виж целия пост
# 245
mad_hatter ,радвам се. Нямам търпение да мина прегледа и аз при него.Blush

Ани Банани, аз го меря, защото пия хапчета за високо кръвно. Пия хапчета допегит по половинка и го следя дали е ок, с тази доза си го поддържам на 120/80.  А за пулса - винаги ми е 70,74,76 до 80. Не съм се замисляла дали е нормално, че нали в кръвното си съсредоточавам вниманието. Grinning

17154, при кой доктор записа ФМ в Надежа? Стискам палци за прегледа! Hug

tarantula87, честити сини гащи! Simple Smile Blue Heart

kaSsisS, аз имам болка в гърба, но точно на мястото, където е закопчалката на сутиена. Много неприятна болка и си мисля че сигурно е от сутиена, имам един от лилд без банели и го смених. Relieved

Момичета, аз нищо не съм купувала още за бебето, ще поизчакам още, но това не ми пречи като вляза в сайта на Next очите ми да изтичат, нооо понеже каката ми е зимно бебе , сега какво мислите са изписването че е подходящо за носене като дрехи? Ексимос не върви, нещо лекичко трябва да е?
Виж целия пост
# 246
Feline, благодаря Simple Smile При д-р Кристина Чачева си записах час за ФМ в Надежда, четох добри отзиви за нея. Предната я правих в Щерев при Чавеева, но ме пое друга лекарка и след това ме допрегледа и Чавеева, като цяло бях доволна от прегледа, но впоследствие разбрах, че имат практика там да не си спазват часовете и да си прехвърлят пациенти, затова реших втората да не я правя в Щерев.
Виж целия пост
# 247
Ани Банани, и моят пулс е постоянно над 100, доколкото знам е съвсем нормално Аз много се притеснявах да нямам ринит на бременността, но се отървах само с кървящи венци, иначе съм задъхана още от начало, но това е от прогестерона, доколкото знам, нали преди бебето да порасне достатъчно, че да пречи на дълбокото дишане.
И аз от Лидл си взех сутиен, че съм качила над 2 чашки и не се сдържах, та и топове за кърмене и рокля за бременни и яке, че даже и клинове нищо че имам.
Виж целия пост
# 248
Привет,
И аз преминах втората фетална при Иванов в Медлайн, Пловдив.
Потвърдиха принцеска.
Препоръчвам смело този лекар за мамитата в Пловдив (след лошото впечатление в Селена).
Бях и три дена с болки в болницата, ден след като ме изписаха и пак в  спешното с адско високо кръвно.
Сега съм на магнерод и но шпа и допегит за спешни случаи.

Положението с носа е вече критично. Незнам какво да мажа, пръскам или слагам. Бях и в Писанец да дам микробиология за секрет от носа - отрицателен. Направо се отчаях какво ще правя с този нос до края. Буквално не мога да заспя - как се диша през устата. !!!

Пулса ми е около 90 - 100, но го усещам и ми е неприятно доста. Бях на кардиолог - "Ще търпиш засега"
Виж целия пост
# 249
Feline^, мина прегледа и всичко е чудесно, като ме викна след месец пак за всеки случай поради семейната ни история. Препоръчвам го с две ръце, много внимателен и подробен, мил и дружелюбен. Помни племенничката ми, включително какъв ѝ е бил дефекта, и даже ми се извини, че ме натиска, защото бебчо се позиционира зле.
Подкрепям мнението с две ръце! Изключителен професионалист и човек! Помни пациентите си и много подробности, свързани с тях. Напълно му се доверявам. И все пак, всеки път си пожелавам да не се виждаме повече Simple Smile
Като стана дума за ФЕ - в кои седмици се ходеше за първи път? През първата бременност не помня кога ходих и все ми се струва, че беше по-късно...
Виж целия пост
# 250
Между 20-22 седмица мисля, че беше най-добре. Отидох в 20+2 и се видя всичко. Като ме извика пак в 24-26, но само заради семейна история. Реално много натърти, че нищо притеснително няма и че прегледът е напълно пожелателен. Доколкото знам държи да види и бебчетата след като се родят пак.
Виж целия пост
# 251
Аз съм с нормално кръвна, даже към ниско, но то не ми пречи. Преди около месец на прегледа сестрата ми обърна внимание, че пулсът ми е леко висок и ме попита дали пия достатъчно вода. Аз пия като съм жадна, но 2-3 литра не ден не докарвам. Тя каза, че по високия пулс се забелязва че не поемам достатъчно течности. Та не знам дали и при вас е от това... 🤔
Виж целия пост
# 252
Момичета, в 18 г.с съм, от снощи усещам едно придърпване ниско долу в ляво. Не мога да го нарека болка, по-скоро усещане нещо да ми притиска отвътре и като се движа сякаш ми е леко схванат крака. Досега не съм имала никакви оплаквания и болки, дори да съм усещала нещо е било моментно и обикновено минаваше за минути. Нямам кървене или зацапвате, абсолютно нищо друго като симптоми. Проблемът е, че не съм си в София и не знам да търся ли лекар на мястото, на което сме. Имам лош опит с ходенето при случайни лекари, защото в повечето случаи попадам на не особено компетентни и само ме плашат излишно.
Какво мислите? На някоя случвало ли се е такова усещане? Дали е нещо сериозно или да изчакам понеделник, когато така или иначе имам час при моята лекарка?
Виж целия пост
# 253
Момичета, в 18 г.с съм, от снощи усещам едно придърпване ниско долу в ляво. Не мога да го нарека болка, по-скоро усещане нещо да ми притиска отвътре и като се движа сякаш ми е леко схванат крака. Досега не съм имала никакви оплаквания и болки, дори да съм усещала нещо е било моментно и обикновено минаваше за минути. Нямам кървене или зацапвате, абсолютно нищо друго като симптоми. Проблемът е, че не съм си в София и не знам да търся ли лекар на мястото, на което сме. Имам лош опит с ходенето при случайни лекари, защото в повечето случаи попадам на не особено компетентни и само ме плашат излишно.
Какво мислите? На някоя случвало ли се е такова усещане? Дали е нещо сериозно или да изчакам понеделник, когато така или иначе имам час при моята лекарка?

Расте матката и се усещат всякакви болки и придърпвания... На всички ни дават да пием магнезий, при по-силни болки и нош па... Най-добре се консултирай с лекар... и да е случаен, ще знае повече от нас Simple Smile
Виж целия пост
# 254
Привет,
И аз преминах втората фетална при Иванов в Медлайн, Пловдив.
Потвърдиха принцеска.
Препоръчвам смело този лекар за мамитата в Пловдив (след лошото впечатление в Селена)
Аз също си записах час за фм при Иванов в Медлайн. По принцип исках при Сигридов, но на ранния скрининг той самия ми препоръча Иванов за следене на бременността и раждането. Сега обаче ще правя и фм при него. Предполагам дава диск, вече веднъж бях при него и си го избрах и за фм.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия