Приморско 2020 г. - море, весело лято и хубави емоции

  • 57 862
  • 819
# 120
Някой със впечатления от Менада Комплекс?
Виж целия пост
# 121
Записвам се в темата. Мислехме да ходим в Турция, но едва ли ще е това лято.
Мислим да отседнем в къща на центъра, където съм била предишни години, че пускат домашни любимци, а на плаж на Перла - имате ли идея има ли свободна зона, че по миналата година бяхме на ресторанта и ползвахме дюшеците на терасата.
Приемам предложения и за къщи за гости и по-към северния плаж, но допускащи домашни любимци.
За мен цените за олинклузив в Приморско са неприемливи, в Турция за същите цени имаш и включен транспорт, но всеки сам преценя, къде да си даде парите.
Виж целия пост
# 122
... допускащи домашни любимци. ...
Ами то зависи какъв е домашния любимец.
Ако е крокодил, определено няма да го допуснат, ако ... имат смелост.
Ако е слон и да го допуснат, няма да може да влезе.
Ако е тарантула в буркан, скрий буркана е няма нужда да питаш.
Ако е куче, което джавка за щяло и нещяло, и да го допуснат, скоро ще им писне на съседите. Laughing
Виж целия пост
# 123
Йеее, супер тема. Чакам да стане време за морската ни почивка още от края на миналата. Приморско ми е сред любимите места. Последните 4-5г с мъжа ми (а вече и детето) обикаляме плажовете от Бургас до Резово, но Перла, северният и южният на Приморско са ни слабост. Преди 2-3г бяхме отседнали в почивна станция на фирмата на мъжа ми в Приморско, но оттогава не иска там, че не обича да повтаря. Та тази година още през януари си запазихме, даже е платена, ваканцията ни за Приморско от 15 до 21 юни. Не съм мерило за хотели не обичам ол инклузив, гледаме да не е кожодерска нощувка и да няма храна. На плаж от години ходим с колело (а ако е на много км и с кола до някъде и после колело), та не ни бърка колкото и далеч да е. Моето впечатление, е че плажовете са пълни там където са малки или там, където може да се стигне за не повече от 5мин ходене. Приморско определено има капацитет с плажовете си, на нас любимото ни място сега с детето е като се тръгне на юг към ММЦ и се подмине реката. Там морето е плитко, идеално за детето и няма много хора, били сме и юни, и август, и септември. Иначе колелото който има възможност дава много свобода - за разходки до Беглигташ, устието на Ропотамо, до Китен.
Спирам, че ... нямам търпение вече
Виж целия пост
# 124
В Приморско места за настаняване бол. Аз ходя в началото на август, когато уж е силния сезон и то без каквато и да било резервация. Най-много да се обадя ден-два предварително и да питам кога се освобождава някое от студията в които съм бил преди. Ако няма такова, тръгвам и търся на място. Тази година се очертава да е още по-празно.
Виж целия пост
# 125
Записвам се в темата. Мислехме да ходим в Турция, но едва ли ще е това лято.
Мислим да отседнем в къща на центъра, където съм била предишни години, че пускат домашни любимци, а на плаж на Перла - имате ли идея има ли свободна зона, че по миналата година бяхме на ресторанта и ползвахме дюшеците на терасата.
Приемам предложения и за къщи за гости и по-към северния плаж, но допускащи домашни любимци.
За мен цените за олинклузив в Приморско са неприемливи, в Турция за същите цени имаш и включен транспорт, но всеки сам преценя, къде да си даде парите.

В Турция е лято в пълния смисъл:  31-32 градуса и 23 гр. на водата 1 до 31 октомври от Бодрум през Мармарис до Алания.   Дори първата седмица на ноември  в Анталия - Алания - Фетие е лято често.
Никаква база за сравнение няма с бг.курорт.

И особено това лято - когато почивките за чужденци ще са в периода 1 август до 31 октомври.
До 30 юни ще са затворени границите така или иначе за туристи.
Виж целия пост
# 126
Аз на Перла май не съм била, бяхме на Южния една година , чак ММЦ , там на Магнолиите
Кажете за Перла плажа, какво му е толкоз хубавото?
пясъка как е? свободна зона? заведения? И най -важно водата, плитка, дълбока, става ли за малки деца, да не им треперя?
Виж целия пост
# 127
Аз на Перла май не съм била, бяхме на Южния една година , чак ММЦ , там на Магнолиите
Кажете за Перла плажа, какво му е толкоз хубавото?
пясъка как е? свободна зона? заведения? И най -важно водата, плитка, дълбока, става ли за малки деца, да не им треперя?
Точно това е хубавото , водата е плитка и не трепериш за децата, постепенно става полегато. Перла реално е от вълнолома до Татовата резиденция, там дори пясъкът е друг - специално едно време насипан за Първия, от Либия. Но заведението точно пред резиденцията 2018 година беше убиец, сина на Божков е концесионер, заведението се води на шеф Токев. Кафе - 4 или 5 лева беше точно не помня, пица с рукола малка 16 лева, не става. Преди Перла е бар Интрига, там също става за деца и цените в капанчето са по-сносни. За съжаление свободната зона хич я нямаше, аз не ползвам такава, но да си плащам и да ми разпореждат къде да си сложа хавлията  (първи ред е резерве за някакви псевдо вип-ове) ме накара миналата 2019г. да почивам на Слънчев бряг.
Виж целия пост
# 128
Плажа Перла е малко прехвален. Поради факта, че е ограден от два вълнолома е една идея по-плитък до брега и една идея по-тих при вълнение. Но си е морски плаж, не детски басейн и децата трябва да са под око. Пясъкът е като този на плажа Стамополу в съседство. Дори някога да са насипвали друг пясък, той отдавна се е загубил в местния. Свободната зона е малка. Недостатък е, че вълнолома откъм Приморско е обрасъл с водорасли и след буря на това плажче и от другата страна на вълнолома в началото на плажа Стамополу водораслите си стоят дълго време. От години ходя в Приморско и последните години всяка сутрин съм на този вълнолом за риба. Миналата година имаше едни младежи, които събираха водораслите от пясъка на плажа Перла и ... ги хвърляха във водата непосрествено до брега. Смех... В началото на плажа Стамополу има платена зона с чадъри, но тя е по-далеч от брега. Следват коридор за джетове. После има свободна зона. По нататък около разрушения вълнолом са нудистите. Следва пак свободна зона и накрая е платената при входа на плажа откъм хотел Анкора Бийч.
Виж целия пост
# 129
Всъщност съвсем не е една идея, а бая повече идеи в повече. От 30 години ходя на Перла и когато навсякъде е червен флаг това заливче няма грам вълничка.
Виж целия пост
# 130
Не ми се струва прехвален плаж Перла. Миналото лято бяхме в Царево, уж да разнообразим малко, защото всяко лято сме в Приморско. Почти половината плажове си изкарахме отново на Перла. Водата е по - чиста, по - топла, и по - спокойна наистина. Дори в сравнение със съседните плажове. Разликата според мен е огромна. Пясъкът наистина е друг. Само цените на шезлонги и чадъри много вдигнаха през последните две години, но, ако е за там, ще ги давам.
Виж целия пост
# 131
Варненец, абсолютно съм съгласна, края на септември за мен там е блаженство, но август-септември ще съм много бременна и не мога да си позволя пътуване толкова часове иначе нямаше изобщо да се замисля.

Перла не е излишно прехвален, преди няколко години имаше период цялото южно черноморие масово червен флаг, ние изобщо не го разбрахме това: флагът зелен, водата рай.
Виж целия пост
# 132
Здравейте, аз все пак съм позитивно настроена, че ще ходя на море тази година Grinning Миналата година бях в Приморско, много ми хареса и с мъжа ми сме решили отново да повторим. Някой да има впечатления от семеен хотел Еди на северния плаж. Или по-скоро какви са цените за двойна стая. Дали като цяло местата за настаняване ще третират сезона като слаб, съотвено и цените да намалеят ?
Виж целия пост
# 133
Приморско е бюджетна дестинация. Основните гости са българи, а от чужденците най-много го посещават от години чехи и словаци, а в последните години идват и руснаци, украинци и др. Има цели хотели, които обслужват само чехи. Тази година се очертава чехи да няма или поне не толкова много. Същото важи за останалите чужденци и българите, та е нормално цените да паднат предвид голямата конкуренция, защото в Приморско места за настаняване бол. Миналите няколко години, леглото в малък хотел беше 20лв. на нощ. Така, че очаквай нещо от 10-15лв. до 30-35лв. на легло за нощ в зависимост от местоположението на хотела. Вътре в градчето, може де се намери и по евтино. През последните поне 5 години всяко лято в силния сезон пристигам в Приморско без резервация и намирам стая за не повече от цигара време. При това търся само на първа линия и само около входа на северния плаж (до Анкора Бийч).
Виж целия пост
# 134
Приморско е бюджетна дестинация. Основните гости са българи, а от чужденците най-много го посещават от години чехи и словаци, а в последните години идват и руснаци, украинци и др. Има цели хотели, които обслужват само чехи. Тази година се очертава чехи да няма или поне не толкова много. Същото важи за останалите чужденци и българите, та е нормално цените да паднат предвид голямата конкуренция, защото в Приморско места за настаняване бол. Миналите няколко години, леглото в малък хотел беше 20лв. на нощ. Така, че очаквай нещо от 10-15лв. до 30-35лв. на легло за нощ в зависимост от местоположението на хотела. Вътре в градчето, може де се намери и по евтино. През последните поне 5 години всяко лято в силния сезон пристигам в Приморско без резервация и намирам стая за не повече от цигара време. При това търся само на първа линия и само около входа на северния плаж (до Анкора Бийч).

Миналата година бяхме за 40 лв. на нощувка, като местоположението му беше на около 200 м от северния плаж. Като цяло се въртя около такъв бюджет, защото гледаме да седим повечко дни. Хвана ми окото това хотелче и исках да разбера повече информация за него. Разбира се, по натам ще звънна, но на този етап исках да знам някои основни неща Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия