Коледата наближава, МАРТенчето за купон се стяга - Март 2020

  • 28 508
  • 764
# 195
Мале, два дни не съм влизала и не мога да ви изчета. Simple Smile

Sunshine9051, каква е тази "фуния", за първи път чувам. С предишната бременност имам доста опит с измерване на разкритие, при различни лекари, никой не е ползвал фуния. Аз се радвам, че никой не ми прави вагинални прегледи. На мен ми измериха веднъж засега шийката, но с коремен ехограф.
Виж целия пост
# 196
Ами една прозрачна за еднократна употреба, веднъж са ми я слагали за да проверят, когато бях с контракции. Най-вероятно има друго наименование, на мен ми прилича на фуния.

Аз не се притеснявам , когато ме гледат с вагинален ехограф. Имам пълно доверие на доктора ми , както казах - досега не ми е причинил проблем.

Очевидно колкото лекари има, толкова и подходи.
Аз за тази си бременност посетих точно 8 АГ-та. Общо взето всеки е с неговите си виждания.
Виж целия пост
# 197
Sunshine:Радвам се че успяваш с безкофеиновото кафе,аз изкарах ефин ден без кафе и на тепчетата предписани за кръвно... Бях мн зле цял ден неможах да стана от леглото имах и силно главоболие на всичкото отгоре вечерта ме хванаха огромни коремни болки неможех да си намеря място пращах ММ до аптеката за нош-па. И така на другия ден започнах деня по старо му,спрях хапчетата пих си двете глътки кафе и се чувствам добре.Да лечението е едно и също,а за раждането аз пък искам с операция сякаш.За ВМ първо с ръкавица бръкна,но не успя да разбете нещо и с вагиналната сонда я измери.За разтежа да сиг си права,че е от ехографите,но аз на две места ходя да следя и на другото също ми казват същата седмица.
 Най-важното е бебоците и ние да сме живи и здрави Simple Smile

Виж целия пост
# 198
Момичета, някоя от вас има ли наблюдения на количките Пег Перего? Харесахме си (онлайн) модела Peg Perego Book 51S Elite FIAT 500 Modular, но не сме я изпробвали все още. Simple Smile Четох й характеристиките и както се казва ''на хартия'' всичко е страхотно!
Виж целия пост
# 199
Аз съм чувала много добри отзиви за нея от различни хора, отделно и едни близки приятели я позлваха, също бяха доволни. Като цяло тя беше и един от изборите ни, но в крайна сметка взехме Косато. Даже от сайта, от който купихме нашата количка -  Пег Перего е на промоция в момента https://www.trendybaby.co.uk/peg-perego-book-51-s-modular-elite- … QYASABEgIIPPD_BwE
Виж целия пост
# 200
Знаете ли какво забелязвам тези дни, много майки, ама много си бутат количките и си носят децата 😄 Направо ги съжалявам... Явно издържат, имат суперсили
Виж целия пост
# 201
Ами нас затова роднини с 2 деца ни посъветваха да купим лекa количка, защото реално ще я изпозлваме до към 8-9 месец, оттам любопитството към света като започне да надделява и задържането на малкото човече в нея ставало много трудно Grinning
Виж целия пост
# 202
Аз съм чувала много добри отзиви за нея, като цяло тя беше и един от изборите ни, но в крайна сметка взехме Косато. Даже от сайта, от който купихме нашата количка -  Пег Перего е на промоция в момента https://www.trendybaby.co.uk/peg-perego-book-51-s-modular-elite- … QYASABEgIIPPD_BwE

Там е работата, че и ние само сме чували. Иска ми се да подкарам една такава количка и да си преценя реално. И аз ги следя в същия сайт. ^^
Виж целия пост
# 203
Aми в Дундьо и Вис Виталис доколкото знам ги има, така че там може да ги пробваш и да усетиш дали е вашата количка Simple Smile Но в Дундьо много ме издразни това, че за да ти докарат някоя количка от склада, за да я видиш (в случай, че я няма в магазина) ти искат 50лв, които съответно после може да похарчиш за друга стока в магазина.
Виж целия пост
# 204
Ние се бяхме спряли категорично на Пег перего, заради малкия асансьор, в блока, в който живеем. Ноо... След като видях easy walker директно се отказах. Перегото е доста по тежка, коша за новородено е доста по-голям. Иначе относно качество, лесно бутане и сгъване са на равно двете колички. Бутахме ги на едно изложение по паваж, натоварени с по 6 бутилки вода по 1.5 литра. След него си купихме Easy walkera, въпреки първоначалния ми инат за Перегото. Easy walker Harvey 2 е нашия модел, в пъти по лек е и коша за новородено е доста по малък и лек от Перегото.
Виж целия пост
# 205
Ние се бяхме спряли категорично на Пег перего, заради малкия асансьор, в блока, в който живеем. Ноо... След като видях easy walker директно се отказах. Перегото е доста по тежка, коша за новородено е доста по-голям. Иначе относно качество, лесно бутане и сгъване са на равно двете колички. Бутахме ги на едно изложение по паваж, натоварени с по 6 бутилки вода по 1.5 литра. След него си купихме Easy walkera, въпреки първоначалния ми инат за Перегото. Easy walker Harvey 2 е нашия модел, в пъти по лек е и коша за новородено е доста по малък и лек от Перегото.

Мисля, че разликата е около 1кг в 2те колички. Толкова много ли се усеща? Перего маневрена ли е?
Виж целия пост
# 206
Ние се бяхме спряли категорично на Пег перего, заради малкия асансьор, в блока, в който живеем. Ноо... След като видях easy walker директно се отказах. Перегото е доста по тежка, коша за новородено е доста по-голям. Иначе относно качество, лесно бутане и сгъване са на равно двете колички. Бутахме ги на едно изложение по паваж, натоварени с по 6 бутилки вода по 1.5 литра. След него си купихме Easy walkera, въпреки първоначалния ми инат за Перегото. Easy walker Harvey 2 е нашия модел, в пъти по лек е и коша за новородено е доста по малък и лек от Перегото.

Мисля, че разликата е около 1кг в 2те колички. Толкова много ли се усеща? Перего маневрена ли е?
Да, разликата при вдигане на кошовете за новородени на двете колички е осезаема. Кошът за новородено на Пег перего има крачета има механизъм за подвигане, които много утежняват ситуацията. Маневреността на количките е съпоставима, бих казала, че са еднакво маневрени. Килограмите в количката не влияят особено на Маневреността и лесното й управление.
Виж целия пост
# 207
Да се  включа и аз по темата за количките, тъй като ми е съвсем прясна темата от #1. Simple Smile За това колко и до кога ще се вози детето, зависи от това как ще го свикнете. Нашият син е от най-ревливите и своенравни, но въпреки това успях да го науча да седи в количката за дълги разходки. Случи се няколко пъти, когато проходи, да реве истерично, че не иска в нея, но видя, че няма как и престана. Особено сега, когато имам и контракции, няма как да го пускам да тича като муха без глава насам-натам. Та, количката ни е най-най-смислената покупка. Взехме си Mountain buggy swift със зимен кош и лятна седалка и буквално съм я разбила от километрични обиколки, по поляни, павета, тротоари и гори. Мега лека е и с едно пръстче я въртя на 360 градуса. Проектирана е за новозеландски баири. Взехме я от Англия за около 1000 лв с всички кошове. С удоволствие ще си я ползвам, живот и здраве, за #2 и ще добавим един бъги борд за бате да се вози. 🙂 Ако обичате да се разхождате и искате да прекарвате време навън, инвестирайте в доказано хубава количка, ако трябва и втора употреба.
Виж целия пост
# 208
аз да се отчета хах вчера бях на преглед, 28 г.с ... бебчето си отговаряше на термина по последна менструация, а миналия месец според ехографа вървеше 3 дни напред ...
вече е 1104 грама, като см каза, че не може да определи с точност, защото все пак е свито, но някъде 31-32-33 хах ...
докторът беше много доволен от корема ми, а аз само се притеснявам, че е малък ... така трябвало да бъде - майката да не качва кг, а само бебето ... следващият преглед трябва да ми е третата фетална след месец ... бебчето пак се криеше с ръчички и си беше залепило почти устничките до матката, пак нямах късмет със снимките, а наистина ми трябваха по-ясни ...
пуснаха ми изследвания пак и се притесних от високите стойности на СУЕ
Виж целия пост
# 209
Да се запиша и аз. Heart
Термин 30.03.2020 пол на бебето: пълна мистерия  JoyJoyJoy
13 г.с. момче
17 г.с. момиче
23 г.с. момче
24 г.с. момиче
Другата седмица съм на преглед (26 г.с.) , сигурно пак ще има промяна.
Интересното е, че първите предположения са от следящото ме АГ (което ме гледна на 3D), а последното е от това по здравна каса.

Добре , ще кажеш другата седмица със сигурност пола Blush


Днес бях на преглед. Вече се вижда достa ясно- момиченце е. ❤
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия