Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 9

  • 57 812
  • 736
# 375
Здравейте, дами, от доста време ви чета, но все се чудя да пиша или да не пиша и аз.
Ще се опитам, накратко, да разкажа моята история.
На 42 съм и с мъжа ми опитваме от 3 години /за тези, които ще кажат "вного късно", късно се срещнахме Simple Smile/
Като мипаха 6-7 месеца и не става, се обърнахме къ клиника Надежда-изследвания, прегледи, цветна снимка бяха ок. И понеже сме си беднички, искахме да кандидатстваме по фонда ... И така започна всичко ... Четири инсеминации при Персенска-без успех. Одобриха ни от фонда и първа стимулация през август-4 яйцеклетки, 2 годни, оплодиха се две и ми ги върнаха на трети ден. Уви, резултатът беше отрицателен. Персенска каза да пусна АМХ, който беше 0,75 /нормално, предвид възрастта/ и препоръча да събираме ембриони на спонтанен цикъл. Ами добре, септември пункция-1яйцеклетка, оплоди се, но на 4-5 ден спря да се развива. Втори спонтанен цикъл през октомври-същата работа. Коментарите на Персенска бяха почти "стара си", лоши яйцеклетки и това е... Октомври ми каза, че имам миома, която трябва да се махме преди следващ трансфер /три месеца прегледи и не се ли видя?/... Междувременно излезе и втората ми заповед по фонда, с препоръка от Персенска, да бъде без стимулация, защото аз съм стара, а мъжа ми има процент сперматозоиди с нарушена морфология...
С връзки си уредихме преглед при проф. Тимева в Щерев. Прегледа ме на 03.12.2019, с още 4 човека в кабинета ..., пита за АМХ- той беше 0,88, току-що изследван, защото вече мислехме за Турция. Та, професорката каза да махнем миомата през март, да отслабвам с по 2 кг на месец и ще започнем ин витро.
И така, след много обмяна на опит и търсене на пари, се ориентирахме към клиника Бахчеджи, при д-р Карлъкая. Първият преглед беше доста обстоен, прегледа изследванията и цветната снимка, която правихме Ехомар, разказах му за опита ми в Бг и той се подсмихна. Препоръча да махнем миомата, каято се оказа просто полип. Евала, че не ме таксуваха като за миома! Един месеч Ясмин и започваме...
Лудо пътуване София-Истанбул, преспиване и т.н. /знаете как е/ На втори ден само три фуликула в левия яйчник и нищо в десния /той е малко мързелив/. Стимулацията беше силна 300 Гонал и 150 /забравих името/ + цитротид от някой си ден /да вметна, че никакви изследвания не сме пускали през стимулцията и след нея. Доктора разчита на това, което вижда, каза Хафизе/.
Към 9-10 ден се появиха от ляво още три фуликула, но трябваше да внимавам да не се спукат вече готовите. Пункцията буше на 12-ти ден-6 яйцеклетки, всички се оплодиха. На 4 ден две спряха развитие, на 5-ти ми върнаха два ембриона на 15.02., а на 6 ден и останалите два ембриона спряха ...
И започна чакането, а инжекциите продължиха Пролутекс 25, аспирин и фолиева... 5-6 ден след трансфера започна да си ме боли корема, все едно ще започне цикъла всеки момент и така си продължи до 27.02.-тест отрицателен.
Нямаше коментар за опита, Хафизе каза можеш да починеш 1 цикъл и ела пак. Мислех да пиша на Карлъкая, но на един мой мейл в началото още, той не отговори ...Хубаво де, и сега какво да правя... Пак ли в Турция да ходя, пак при Карлъкая или пък при Тургут ... или тук в Щерев да се мъча /връзките да помогнат/.
Извинявам се, постът стана ужасно дълъг! Но не спирам да плача и не знам какво да правя ... Моля, тези от вас, които са по-старички /извинете:satisfied:/ да споделят, ако са имали такава дилема, съвет, мнение, всичко приемам
Виж целия пост
# 376
Здравейте, дами, от доста време ви чета, но все се чудя да пиша или да не пиша и аз.
Ще се опитам, накратко, да разкажа моята история.
На 42 съм и с мъжа ми опитваме от 3 години /за тези, които ще кажат "вного късно", късно се срещнахме Simple Smile/
Като мипаха 6-7 месеца и не става, се обърнахме къ клиника Надежда-изследвания, прегледи, цветна снимка бяха ок. И понеже сме си беднички, искахме да кандидатстваме по фонда ... И така започна всичко ... Четири инсеминации при Персенска-без успех. Одобриха ни от фонда и първа стимулация през август-4 яйцеклетки, 2 годни, оплодиха се две и ми ги върнаха на трети ден. Уви, резултатът беше отрицателен. Персенска каза да пусна АМХ, който беше 0,75 /нормално, предвид възрастта/ и препоръча да събираме ембриони на спонтанен цикъл. Ами добре, септември пункция-1яйцеклетка, оплоди се, но на 4-5 ден спря да се развива. Втори спонтанен цикъл през октомври-същата работа. Коментарите на Персенска бяха почти "стара си", лоши яйцеклетки и това е... Октомври ми каза, че имам миома, която трябва да се махме преди следващ трансфер /три месеца прегледи и не се ли видя?/... Междувременно излезе и втората ми заповед по фонда, с препоръка от Персенска, да бъде без стимулация, защото аз съм стара, а мъжа ми има процент сперматозоиди с нарушена морфология...
С връзки си уредихме преглед при проф. Тимева в Щерев. Прегледа ме на 03.12.2019, с още 4 човека в кабинета ..., пита за АМХ- той беше 0,88, току-що изследван, защото вече мислехме за Турция. Та, професорката каза да махнем миомата през март, да отслабвам с по 2 кг на месец и ще започнем ин витро.
И така, след много обмяна на опит и търсене на пари, се ориентирахме към клиника Бахчеджи, при д-р Карлъкая. Първият преглед беше доста обстоен, прегледа изследванията и цветната снимка, която правихме Ехомар, разказах му за опита ми в Бг и той се подсмихна. Препоръча да махнем миомата, каято се оказа просто полип. Евала, че не ме таксуваха като за миома! Един месеч Ясмин и започваме...
Лудо пътуване София-Истанбул, преспиване и т.н. /знаете как е/ На втори ден само три фуликула в левия яйчник и нищо в десния /той е малко мързелив/. Стимулацията беше силна 300 Гонал и 150 /забравих името/ + цитротид от някой си ден /да вметна, че никакви изследвания не сме пускали през стимулцията и след нея. Доктора разчита на това, което вижда, каза Хафизе/.
Към 9-10 ден се появиха от ляво още три фуликула, но трябваше да внимавам да не се спукат вече готовите. Пункцията буше на 12-ти ден-6 яйцеклетки, всички се оплодиха. На 4 ден две спряха развитие, на 5-ти ми върнаха два ембриона на 15.02., а на 6 ден и останалите два ембриона спряха ...
И започна чакането, а инжекциите продължиха Пролутекс 25, аспирин и фолиева... 5-6 ден след трансфера започна да си ме боли корема, все едно ще започне цикъла всеки момент и така си продължи до 27.02.-тест отрицателен.
Нямаше коментар за опита, Хафизе каза можеш да починеш 1 цикъл и ела пак. Мислех да пиша на Карлъкая, но на един мой мейл в началото още, той не отговори ...Хубаво де, и сега какво да правя... Пак ли в Турция да ходя, пак при Карлъкая или пък при Тургут ... или тук в Щерев да се мъча /връзките да помогнат/.
Извинявам се, постът стана ужасно дълъг! Но не спирам да плача и не знам какво да правя ... Моля, тези от вас, които са по-старички /извинете:satisfied:/ да споделят, ако са имали такава дилема, съвет, мнение, всичко приемам
Аз не съм от по-старичките ако така трябвя дс се изразя,но може би трбява да продължите там където се чуствате най-сигурни. За мен тази клиника е най-добрия избор. За щерев съм писала мения в предишни постове,че само от прегледите не бях доволна и не бих се доверила на тези доктори там.Защото не хаят за пациентите си или просто при нас се случи така. Просто не бих се доверила за ин витро там. В бг "схемата" е да стигнат до донорска яйцеклетка или сперматозоиди,това е мое мнение. Успех където и да изберете,вярвайте,че всичко ще се случи!
Виж целия пост
# 377
Raya, ако позволиш аз да ти дам мнение. Аз съм на 35 и в момента опитваме за второ дете при др. Карликая. Миналата година правихме опит - неуспешен. Според мен ембрионите не бяха с нужното качество, въпреки че нямам официален коментар от клиниката. През 2015 имам успешен опит от първи път пак при др. Карликая, преди това четири години неуспешни опити тук в БГ без нито веднъж да видя положителен тест. Тази година ще пробвам пак.
За да е успешен един опит влияят много фактори, един път е стимулацията друг път нещо друго, трети път просто не е момента. Но е важно лекарите да си разбират от работата. За лекарите в Бахчеджи и ясно че си в пъти по-добро от нашите, въпреки че и те не винаги успяват. Аз ако съм на твое място бих опитала пак в Турция, защото време за експерименти нямаш. Ако не си се почуствала достатъчно добре с Карликая можеш да пробваш при Торгут или да пробваш в Мемориал или в някоя друга турска клиника. Вярвам че ако писано, ще успеете! Само не трябва да се отказвате.
Виж целия пост
# 378
Момичета, в момента коя координаторка работи? Пише на Хафизе и трети ден не ми отговаря, сигурно е в отпуск.

И на мен не ми отговаря,което не се е случвало до момента. Ще пиша на някой друг или ще й звънна. Трбява ми за да ми каже за изследванията,някой от тях дали да бъдат разширен пакет. Тъй като от лабораторията ме питаха,защото разликата в цената е драстична. А трябва да ги пусна понеже,за някои от тях ще минат около 10 дни. Да ви попитам също според вас кои от лабораториите- Рамус,Бодимед или Лина сте доволни?
Виж целия пост
# 379
Момичета, в момента коя координаторка работи? Пише на Хафизе и трети ден не ми отговаря, сигурно е в отпуск.

И на мен не ми отговаря,което не се е случвало до момента. Ще пиша на някой друг или ще й звънна. Трбява ми за да ми каже за изследванията,някой от тях дали да бъдат разширен пакет. Тъй като от лабораторията ме питаха,защото разликата в цената е драстична. А трябва да ги пусна понеже,за някои от тях ще минат около 10 дни. Да ви попитам също според вас кои от лабораториите- Рамус,Бодимед или Лина сте доволни?
Лина
Виж целия пост
# 380
Здравейте, дами, от доста време ви чета, но все се чудя да пиша или да не пиша и аз.
Ще се опитам, накратко, да разкажа моята история.
На 42 съм и с мъжа ми опитваме от 3 години /за тези, които ще кажат "вного късно", късно се срещнахме Simple Smile/
Като мипаха 6-7 месеца и не става, се обърнахме къ клиника Надежда-изследвания, прегледи, цветна снимка бяха ок. И понеже сме си беднички, искахме да кандидатстваме по фонда ... И така започна всичко ... Четири инсеминации при Персенска-без успех. Одобриха ни от фонда и първа стимулация през август-4 яйцеклетки, 2 годни, оплодиха се две и ми ги върнаха на трети ден. Уви, резултатът беше отрицателен. Персенска каза да пусна АМХ, който беше 0,75 /нормално, предвид възрастта/ и препоръча да събираме ембриони на спонтанен цикъл. Ами добре, септември пункция-1яйцеклетка, оплоди се, но на 4-5 ден спря да се развива. Втори спонтанен цикъл през октомври-същата работа. Коментарите на Персенска бяха почти "стара си", лоши яйцеклетки и това е... Октомври ми каза, че имам миома, която трябва да се махме преди следващ трансфер /три месеца прегледи и не се ли видя?/... Междувременно излезе и втората ми заповед по фонда, с препоръка от Персенска, да бъде без стимулация, защото аз съм стара, а мъжа ми има процент сперматозоиди с нарушена морфология...
С връзки си уредихме преглед при проф. Тимева в Щерев. Прегледа ме на 03.12.2019, с още 4 човека в кабинета ..., пита за АМХ- той беше 0,88, току-що изследван, защото вече мислехме за Турция. Та, професорката каза да махнем миомата през март, да отслабвам с по 2 кг на месец и ще започнем ин витро.
И така, след много обмяна на опит и търсене на пари, се ориентирахме към клиника Бахчеджи, при д-р Карлъкая. Първият преглед беше доста обстоен, прегледа изследванията и цветната снимка, която правихме Ехомар, разказах му за опита ми в Бг и той се подсмихна. Препоръча да махнем миомата, каято се оказа просто полип. Евала, че не ме таксуваха като за миома! Един месеч Ясмин и започваме...
Лудо пътуване София-Истанбул, преспиване и т.н. /знаете как е/ На втори ден само три фуликула в левия яйчник и нищо в десния /той е малко мързелив/. Стимулацията беше силна 300 Гонал и 150 /забравих името/ + цитротид от някой си ден /да вметна, че никакви изследвания не сме пускали през стимулцията и след нея. Доктора разчита на това, което вижда, каза Хафизе/.
Към 9-10 ден се появиха от ляво още три фуликула, но трябваше да внимавам да не се спукат вече готовите. Пункцията буше на 12-ти ден-6 яйцеклетки, всички се оплодиха. На 4 ден две спряха развитие, на 5-ти ми върнаха два ембриона на 15.02., а на 6 ден и останалите два ембриона спряха ...
И започна чакането, а инжекциите продължиха Пролутекс 25, аспирин и фолиева... 5-6 ден след трансфера започна да си ме боли корема, все едно ще започне цикъла всеки момент и така си продължи до 27.02.-тест отрицателен.
Нямаше коментар за опита, Хафизе каза можеш да починеш 1 цикъл и ела пак. Мислех да пиша на Карлъкая, но на един мой мейл в началото още, той не отговори ...Хубаво де, и сега какво да правя... Пак ли в Турция да ходя, пак при Карлъкая или пък при Тургут ... или тук в Щерев да се мъча /връзките да помогнат/.
Извинявам се, постът стана ужасно дълъг! Но не спирам да плача и не знам какво да правя ... Моля, тези от вас, които са по-старички /извинете:satisfied:/ да споделят, ако са имали такава дилема, съвет, мнение, всичко приемам

Здравей Raya1978, миналата година бях на 42 като направих първия си опит в Бахчеджи за съжаление неуспешен, сега на 43 след втори опит там ми предстои ЗЕТ, какво да се прави възрастовия фактор има ли го, просто остава да се молим да се случи чудо... Но не трябва да се предаваме. Относно "връзките" за въпросното "светило" дори няма да коментирам, защото при нея си загубих 3 опита и 5 години ценно време, нерви и финанси , дори поселдния път не стигнах до трансфер. Доверявам се на моя си лекар Карлъкая и на по-добрите ембриолози. Естествено ти сама трябва да решиш къде да продължиш. Лично за мен, след преживяното в Бг по-надежден вариант няма, освен Турция. Желая ти успех и вяра, каквото и да решиш! Heart
Виж целия пост
# 381
Момичета, в момента коя координаторка работи? Пише на Хафизе и трети ден не ми отговаря, сигурно е в отпуск.

И на мен не ми отговаря,което не се е случвало до момента. Ще пиша на някой друг или ще й звънна. Трбява ми за да ми каже за изследванията,някой от тях дали да бъдат разширен пакет. Тъй като от лабораторията ме питаха,защото разликата в цената е драстична. А трябва да ги пусна понеже,за някои от тях ще минат около 10 дни. Да ви попитам също според вас кои от лабораториите- Рамус,Бодимед или Лина сте доволни?
.   За АМХ в Лина излиза много завишен ! За друго нямам оплакване . Аз бих казала Тошкина .
Виж целия пост
# 382
Ако някой има свързал се по някакъв начин с клиниката в отсъствието на Хафизе Хаджимурад, нека сподели, моля.
Спешно ми е, а нямам отговор. Благодаря!
Виж целия пост
# 383
Момичета, по време на стимулация спирате ли витамините ( пия виганто и FH pro )?   Забравих да питам док.

 след редакция : Ttsvetcheto, пишете/обадете се на 
Хафизе Солмазова - 0090 539 583 1839
на първа страница има телефон на още една координаторка Сибел - 0090 549 826 3208
Виж целия пост
# 384
Преди Хафизе аз контактувах с Медине ( на английски език).
Имам нейн имейл ако желаете ще ви го пратя.

Ако някой има свързал се по някакъв начин с клиниката в отсъствието на Хафизе Хаджимурад, нека сподели, моля.
Спешно ми е, а нямам отговор. Благодаря!
Виж целия пост
# 385
 Момичета, по време на стимулация спирате ли витамините ( пия виганто и FH pro )?   Забравих да питам док.
Извинявам се че си повтарям въпроса.
 В стимулация съм в момента. Витамин Д  ми е нисък и за това приемам вигантол .
Виж целия пост
# 386
Момичета, по време на стимулация спирате ли витамините ( пия виганто и FH pro )?   Забравих да питам док.
Извинявам се че си повтарям въпроса.
 В стимулация съм в момента. Витамин Д  ми е нисък и за това приемам вигантол .
Продължавай с витамините
Виж целия пост
# 387
Момичета, по време на стимулация спирате ли витамините ( пия виганто и FH pro )?   Забравих да питам док.
Извинявам се че си повтарям въпроса.
 В стимулация съм в момента. Витамин Д  ми е нисък и за това приемам вигантол .
Не съм спирала с витамините по време на стимулация, пих и още един куп добавки.
Виж целия пост
# 388
Desislavadem, mileneira благодаря!
Виж целия пост
# 389
Ако някой има свързал се по някакъв начин с клиниката в отсъствието на Хафизе Хаджимурад, нека сподели, моля.
Спешно ми е, а нямам отговор. Благодаря!

Другата Хафизе - Солмазова ми отговаряше днес на вайбър.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия