Веселите чугунки и чугуни! Отчетна тема за борбата с тежкия тиган - 2

  • 35 847
  • 439
# 90
А след готвене как се почиства? И първо как се приготвя преди първото използване? Ще прочета назад в страниците, сигурно го има изяснено.
Дали долната част на тигана е 26 см която се поставя на плота или горната широка част?
Виж целия пост
# 91
Дали долната част на тигана е 26 см която се поставя на плота или горната широка част?
аз знам, че посоченият размер е за долната част за да може да се съобрази с големината на котлона.
размера на горната част е за капака, който може и да не е в комплект с тигана.
Виж целия пост
# 92
Диаметъра, който са изписали, е за долната част. Изрично ги питах на лично съобщение във фейсбук, казаха, че това е дъното. Днес сутринта рано рано бях в Метро. Оказа се, че продават тигани от Лава. Видях същия като този кръгли 26см,но беше оребрен. Това, ако халосам мъжа ми като не слуша и съм го приключила Grinning Не успях да видя тези, които са на промоция. Не ги намерих.
Виж целия пост
# 93
Най-вероятно след първото ползване на тигана ще сте разочаровани. Но всичко си идва с времето, колкото повече ползвате чугуна, толкова по-добро става неговото покритие и нещата спират да залепват.
Важно е продуктите за пържене да се слагат в горещ тиган.
Лично аз след ползване ако има загорели неща, като поизстине го пълня с вода и така стои докато ядем. После го измивам с вода без миещ препарат и пластмасова тел ако трябва. Ако е много загоряло сипвам вода и я кипвам на котлона и пак същото.
След което го оставям да изсъхне и го мажа с няколко капки мазнина. Да не е дебел слой, че може да замирише на старо ако не се  ползва дълго време.
Иначе ако няма загоряло изплаквам с вода и забърсвам мазнината до блясък.
Успех с чугуна!
Виж целия пост
# 94
За почистване и поддръжка аз четох и гледах това: https://www.lavabg.eu/%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA … 0%B6%D0%B0-logde/ Много добре е написано и показано. А и честно казано това четох, че масово не ги мият с вето само вода, кърпа и по-твърда четка.
Виж целия пост
# 95
аз почиствам с комбинирана четка+шпакла.

малко инфо за почиктването - https://bukvarche.com/2017/09/09/%D1%87%D1%83%D0%B3%D1%83%D0%BD% … %B0-%D0%B7%D0%B0/
Виж целия пост
# 96
https://youtu.be/ZC0umL0WJQQ

Като видях как започна да стърже тигана върху плота и без майтап, цялата се свих, стана ми жал. Стига съм спамила, като си купя тиган, ще се похваля.
Виж целия пост
# 97
Аз купих 2-та от Метро, ще изчета инфото за употреба и утре ще го пробваме. Много са тежки...
Виж целия пост
# 98
Аз купих 2-та от Метро, ще изчета инфото за употреба и утре ще го пробваме. Много са тежки...

Чакам с нетърпение да кажеш как са
Виж целия пост
# 99
Ако има загоряло деглазирам с вино и мия с топла, течаща вода, след това слагам на все още топлия котлон да изсъхне, ако преценя слагам малко мазнина, полуомазняване Simple Smile. Не оставям мокър в никакъв случай.
Вода използвам за деглазиране в краен случай, ако съм останала без вино. Но оставям за малко само, изтърквам дъното с шпатула като заври водата и измивам по същия начин.
Като цяло при неемайлирания чугун е важно да не се оставя мокър в никакъв случай и да се ползват препарати за миене на чинии. Вода и четка/гъба.
Виж целия пост
# 100
Тези от Метро нямат гаранция, защото не са внос на LAVA България. Само техните имат 25 годишна гаранция и всякакъв друг съпорт, ако е необходим.
Виж целия пост
# 101
Моля за съвет за това какъв тиган / тенджера да взимам: емайлиран или не? Какви са предимствата и недостатъците? Спряла съм се на Лава. Но не мига да реша това за емайла. Искам по лесна подръжка, както и по добро качество
Виж целия пост
# 102
Моля за съвет за това какъв тиган / тенджера да взимам: емайлиран или не? Какви са предимствата и недостатъците? Спряла съм се на Лава. Но не мига да реша това за емайла. Искам по лесна подръжка, както и по добро качество

За какво ще го ползвате тигана? Ще правите ли сосове или не? Ако е първото, избирате емайлиран, ако ли не - суров.
Виж целия пост
# 103
Моля за съвет за това какъв тиган / тенджера да взимам: емайлиран или не? Какви са предимствата и недостатъците? Спряла съм се на Лава. Но не мига да реша това за емайла. Искам по лесна подръжка, както и по добро качество

За какво ще го ползвате тигана? Ще правите ли сосове или не? Ако е първото, избирате емайлиран, ако ли не - суров.

Сосове няма да правя, обикновено ще готвя обикновените български ястия. Чудя се за тоЗи мултифункционален тиган, по дълбокото от тигана и по плиткото от тенджера. 
Емайлирания по трудно ли се поддържа? Предполагам заради по крехкото покритие
Виж целия пост
# 104
Моля за съвет за това какъв тиган / тенджера да взимам: емайлиран или не? Какви са предимствата и недостатъците? Спряла съм се на Лава. Но не мига да реша това за емайла. Искам по лесна подръжка, както и по добро качество

За какво ще го ползвате тигана? Ще правите ли сосове или не? Ако е първото, избирате емайлиран, ако ли не - суров.

Сосове няма да правя, обикновено ще готвя обикновените български ястия. Чудя се за тоЗи мултифункционален тиган, по дълбокото от тигана и по плиткото от тенджера. 
Емайлирания по трудно ли се поддържа? Предполагам заради по крехкото покритие
Суровият чугун не понася нищо кисело, включително домати! А много от нашенските яденето са с домати.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия