Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 62

  • 36 267
  • 782
# 735
Здравейте мамчета 😊 бременна съм в 13 г.с вчера бях на преглед бебчо е добре.. Но имам проблем немога да спя от недостиг на въздух и много се притеснявам постоянно съм така вечерта и през деня ужас през 2 мин се опитвам да си поема хубаво въздух и все не ми достига.. Постоянно го мисля вече втълпила съм си го и немога да си го избия от главата ужасно е.. Моля ако някоя мама е била така да ми пише и да ми каже как се е справила с проблема.. 😓😓😓

Мила, отпусни се! Колкото повече го мислиш, толкова по-зле става. И аз така докато заспивам се усещам, че понякога имам недостиг на въздух, но веднага си го избивам от главата. Не го мисли.. мисли си за хубави неща и бъди спокойна! Simple Smile
Виж целия пост
# 736
Здравейте мамчета 😊 бременна съм в 13 г.с вчера бях на преглед бебчо е добре.. Но имам проблем немога да спя от недостиг на въздух и много се притеснявам постоянно съм така вечерта и през деня ужас през 2 мин се опитвам да си поема хубаво въздух и все не ми достига.. Постоянно го мисля вече втълпила съм си го и немога да си го избия от главата ужасно е.. Моля ако някоя мама е била така да ми пише и да ми каже как се е справила с проблема.. 😓😓😓

Аничка не съм го изпитвала при бременност, а преди това. Обясних си го от стрес и пренапрежение. Няколко дни Валерия и минаваше. При бременност обаче не знам дали е безопасно да се пие... Опитай да си релаксираш и да не мислиш за задуха Simple Smile
Също ако усещаш стягане около врата бих дала съвет да изследваш профилактично ТСХ. Аз имам проблем с щитовидната и когато ми е висок хормона усещам дискомфорт в шията. Но не се шашкай !!
Виж целия пост
# 737
Задухът е от хормоните, типично за бременността. Прочети в нета!
Виж целия пост
# 738
На мен също ми се случваше до 4 месец, след това в 9-ия.
Виж целия пост
# 739
Скрит текст:
Мили дами някои от вас имат повече знания та искам да ви попитам ако едно момиче е малолетно и е бремено а пак бащата е пълнолетен та като се стигне до раждането на кои от двамата се пише детето това е един мн сериозен проблем за една моя приятелка благодаря ви предварително

Ако бащата припознае детето, то ще се запише и на двамата, ако не го припознае - само на майката. Това, че майката е малолетна няма никакво значение, тя при всички положения ще бъде майка на детето в акта за раждане. Не виждам какъв е проблема.
И от болницата ще подадат сигнал в Закрила на детето да го имат предвид, когато роди. По преценка дори може да се предприеме мярка за закрила.

Еми да са мислили децата преди да забременяват... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 740
На повечето изобщо не им пука и го имат за съвсем нормално. Имахме случай на 12 годишна, забременяла за да не я изостави момчето.. А районна прокуратура никога не образува досъдебно производство, но това е друга тема..
Виж целия пост
# 741
Здравейте!Как мислите,висок риск ли има?
Виж целия пост
# 742
Когато аз се консултирах с моята лекарка, каза, че се гледат първите цифри. Моите бяха по-ниски и ми каза, че са идеални
Виж целия пост
# 743
Когато аз се консултирах с моята лекарка, каза, че се гледат първите цифри. Моите бяха по-ниски и ми каза, че са идеални
Когато аз се консултирах с моята лекарка, каза, че се гледат първите цифри. Моите бяха по-ниски и ми каза, че са идеални
Кои са пъряите?резултат за бременната или резултат за лекаря?
Виж целия пост
# 744
За бременната
Виж целия пост
# 745
Здравейте,
Мога ли да отида на преглед и второ мнение в МД, ако се следя в друга болница? Как става, ако е възможно, необходими ли са направление и час?
Виж целия пост
# 746
Мили дами някои от вас имат повече знания та искам да ви попитам ако едно момиче е малолетно и е бремено а пак бащата е пълнолетен та като се стигне до раждането на кои от двамата се пише детето това е един мн сериозен проблем за една моя приятелка благодаря ви предварително
Здравейте аз родих на 17г. Детето го записах на себе си Simple Smile

Благодаря ти
Виж целия пост
# 747
Здравейте,
Мога ли да отида на преглед и второ мнение в МД, ако се следя в друга болница? Как става, ако е възможно, необходими ли са направление и час?
Естествено, че е необходим час. Направление, няма как да ги се даде, при положение, че си “диспансеризирана” вече.
Виж целия пост
# 748
Може в Майчин Дом приемат без час.На който се паднете
Виж целия пост
# 749
Дами, моля за съвет!
Попринцип съм с ниско кръвно винаги около 110/70 - 100/70, днес беше изключително ниско 90/50. Цял ден ми е зле. Пробвах с кафе и сладко да го вдигна, но не става. Пия и вода. Днес съм изпила 2л. На всичкото отгоре на ФМ лекарката ми каза, че имам стеснен съд, поради което няма достатъчно приток на кръв към плода. И ми даде висок риск да вдигна кръвно и да родя преждевременно. Изписа ми Дузофарм 3×2. Аз не го пия, защото ме е страх. Това е много висока доза според мен. На лекар съм на 14.02. Според вас  какво да правя?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия