Днес доволно се находих напред назад и приключих с всички задължения към държавата. Служителките бяха благоразположени и нито една не се заяде, дори последната успях да я развеселя. Отивам с платежното нареждане при нея, което има подпис и печат от банката, но тя да проверяла дали парите са преведени. Да, ама компютъра и започна едни въртележки и екрана и остава празен. Накрая каза това, което и аз си мислих, че щом е подпечатано платежното, няма как да не е платена сумата. Усмихнах и се, и казах: Този път аз дойдох от банката преди парите. Докарах и настроението на мига.
Много, ама много недомислици има в нашите институции. Затова, че съм внесла здравните осигуровки и подавам декларация в НАП с пълномощно от наредителя, ми искат пълномощното, копие от него и личната ми карта. Дори и платежното си преснеха.Има ли значение кой ги внася, не е ли по важно да са внесени. И за какво се трупат с хартийки не ми става ясно.



РАЗВР
