Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 33

  • 60 898
  • 800
# 360
Здравейте момичета. Трябва ми спешна помощ. На 45г. Мазна кожа в т зоната и разширени пори бръчки силно изразени назолабиални. И за разкош хванах някакъв вирус за 10 дена та сега изглеждам кошмарно и на петна. Търся някакъв фдт който да прикрие този "разкош" и база. До сега бях с база на Сефора и доста свеж тен докарваше но сега все едно не съм я сложила и си лъщя като тиган Astonished Благодаря
Виж целия пост
# 361
Здравейте момичета. Трябва ми спешна помощ. На 45г. Мазна кожа в т зоната и разширени пори бръчки силно изразени назолабиални. И за разкош хванах някакъв вирус за 10 дена та сега изглеждам кошмарно и на петна. Търся някакъв фдт който да прикрие този "разкош" и база. До сега бях с база на Сефора и доста свеж тен докарваше но сега все едно не съм я сложила и си лъщя като тиган Astonished Благодаря
Първо - спокойно. Всичко ще си дойде на място. Второ - пий много вода, хидратирай се вътрешно първо, сложи по-богат крем. Омазняването може да е от липсата на хидратация. Кожата така компенсира. И трето - за ФДТ- всеобщия любимец Estée Lauder Double Wear... Дрогерийна алтернатива - Revlon ColorStay.
Виж целия пост
# 362
Nia пропуснах снимката, но не се и съмнявам, че си била неотразима.
По повод прикриване на петна и недостатъци.
За мен най добрия вариант е усилията да се насочат към решаване на проблема, вместо към прикриването му.
Отне ми време да го разбера.
Всеки проблем има някакво решение.
Дори и то да не е стопроцентово, камуфлирането му е толкова по лесно, колкото по слабо изразен е проблема.
Пиша го като човек, загубил години в опити да скрие петна.
Виж целия пост
# 363
Скрит текст:
Здравейте момичета. Трябва ми спешна помощ. На 45г. Мазна кожа в т зоната и разширени пори бръчки силно изразени назолабиални. И за разкош хванах някакъв вирус за 10 дена та сега изглеждам кошмарно и на петна. Търся някакъв фдт който да прикрие този "разкош" и база. До сега бях с база на Сефора и доста свеж тен докарваше но сега все едно не съм я сложила и си лъщя като тиган Astonished Благодаря.
Madame, на профилът ти пише, че си във Франция като мен.
Изгледай това видео на Сабрина. Мацката обяснява точно за хиперпигментацията, петна и белези какво се прави, за да се реши проблема:
https://www.youtube.com/watch?v=6xT6PVdlYeM&t=33s
Виж целия пост
# 364
Много благодаря момичета. Златни сте Flowers Sunflower
Виж целия пост
# 365
А за тези, които не говорим френски, може ли кратко резюме 🙏🏻
Виж целия пост
# 366
Няма универсално решение за петната.
Най доброто - посещение при добър дерматолог.
Всичко останало е с временен или незадоволителен резултат.
Виж целия пост
# 367
Здравейте! Следя ви от известно време и сега се включвам с питане. Търся си матиращ фон дьо тен със средно покритие. На 28г.съм,кожата ми е проблемна от както се помня
- пори, черни точки, белези, релефна, каквото се сетите, а около мц и някоя пъпка се появява. Трудно ми е да я определя, защото след раждането се промени и вече не е мазна, а по скоро нормална, но от някои продукти се омазнява.
Бях се спряла на фон дьо тен на Лореал fresh wear, но няколко от вас споделиха за подкожни пъпки и се отказах. Прочетох добри отзиви за heаlthy mix на бържоа, fit me на мейбълин, loreal true match и се чудя кой е по подходящ за моята кожа. Приемам и други предложения!
В момента ползвам бб на миша( 21 и 23), за който разбрах от темата. Фон дьо тен  в момента имам на Ревлон colorstay 180, но слагам рядко. Ползвала съм на Авен, ла рош, свр, но никой не ме е впечатлил толкова, че да не търся друг.
Виж целия пост
# 368
Ако се върнете няколко страници назад Агент Провокатьор много изчерпателно е обяснила за разликата във ФДТ за мазна кожа, както и за грешките ,които се правят при избора им.Също така има написано защо трябва да имаме няколко тониращи продукта според сезона и промяната на кожата ни, заради излагането повече на слънце и тн.
Виж целия пост
# 369
Ако се върнете няколко страници назад Агент Провокатьор много изчерпателно е обяснила за разликата във ФДТ за мазна кожа, както и за грешките ,които се правят при избора им.Също така има написано защо трябва да имаме няколко тониращи продукта според сезона и промяната на кожата ни, заради излагането повече на слънце и тн.
Прочетох го, още щом го написа. Наистина е много изчерпателна информацията, но аз питам за мнение за конкретни фон дьо тени или други, които са подходящи за проблемна кожа. Под това не визирам само матиране и покритие, а и да не ми запушва порите, което е най важно за мен.
Виж целия пост
# 370
Глас за fit me, любим ми е - харесвам и пудрата. Моята кожа също е проблемна, но винаги се разбира с фондьотените на Мейбълин. Simple Smile
Виж целия пост
# 371
На мен Фреш уеър не ми запушва порите, а на Ния да.Така че не знам как може да се конкретизира.
Освен да молите в дрогериите да ви отсипват малко за проба.
Виж целия пост
# 372
Не ми запушва порите, имам алергия към нещо в него, или някаква непоносимост, както и към много други мазила за съжаление.
За текстура, пори, несъвършенства мога да дам акъл за хидратиращи, озаряващи ФДТни- дермабленд (не 3D), MUFE стик. От матиращите на моята кожа беше ок само Lancome Ultra wear, но не знам как ще се държи на мазна кожа.
Виж целия пост
# 373
Моята е смесена към мазна, от Лореал ми излизаха ужасни покожни пъпки, само след 2-3 носения, а Ланком ми се трансферира навсякъде, впива ми се.
Виж целия пост
# 374
И за мен информацията тук е много полезна, и доколкото разбрах от тези обяснения-  матиращ Фдт става и за суха кожа, нанесен с някакъв допълнителен продукт?

Ния, дали може линкове към тези продукти за суха кожа? Аз съм от тези хора, които два часа четат описания, етикети и накрая купуват грешния Фдт например, за мазна вместо за суха кожа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия