Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 33

  • 60 904
  • 800
# 375
И за мен информацията тук е много полезна, и доколкото разбрах от тези обяснения-  матиращ Фдт става и за суха кожа, нанесен с някакъв допълнителен продукт?

Ния, дали може линкове към тези продукти за суха кожа? Аз съм от тези хора, които два часа четат описания, етикети и накрая купуват грешния Фдт например, за мазна вместо за суха кожа.
Аз затова си скрийншотвам какво пишат девойките и после пада егати четенето в магазините 😂
Виж целия пост
# 376
😂
По принцип не съм фен на матов ФДТ върху суха кожа, но заради якото отопление в офиса ми, не съм фен и на свличащ се/разделящ се грим. Не всеки матов ФДТ се сработва със суха кожа. 
Лурдес, какво ползваш в момента, какво покритие търсиш, какво искаш да прикриеш и за какъв бюджет?
Виж целия пост
# 377
Ланком наистина и на мен ми хареса. Сега със Смашбокс също съм много добре. Много дълготраен и не мърда от лицето. Напоследък много ми засуши кожата около носа, брадичката и устата .. когато кожата не е ок, фдт няма как да бъде.
Виж целия пост
# 378
Факт, но и бази/кремове/грижа са от огромно значение.
Виж целия пост
# 379
Факт, но и бази/кремове/грижа са от огромно значение.
Кога се слага базата... След крема ли?
Виж целия пост
# 380
Между крема и фдт, но зависи от кожата и продукта. Някои жени нанасят директно bb крем без нищо. Аз не мога без крем и основа.
Виж целия пост
# 381
През лятото ползвам крем, слънцезащита и отгоре малко СС.
През зимата - крем, слънцезащита, база и лек ФДТ. За проблеми с кожата се опитвам да вземам мерки. И с плътно покритие, при неподходяща за моментните нужди грижа, не ми се получава. Само подчертавам повече бръчките.
В понеделник сложих Dowble Wear на ЕЛ. Не го бях пипала от миналата пролет. Тогава ми допадаше да го нося от време на време. Сега едва го изтърпях. Чувствах се като боядисана с латекс. Ще пробвам пак през пролетта на малко по-нормална кожа и ако пак се чувствам така, ще го изхвърля.
Виж целия пост
# 382
Абе момичета да питам аз за ДУ. Преди  2,3 години си поисках отливка от Дъглас (пред мен го сипаха точно от тестера) и го поразносих. Имаше доста течна, водна консистенция и направо ми заспиваше на кожата, засъхваше и беше траен, мечта просто. Закупих си го от чужбина от Дъглас преди месеци и изобщо не беше това, което бях пробвала- плътна, тежка консистенция, стои адски сухо и се набива в пори, а попринцип никой фдт не го прави. Пробвах с бази, кремове, строуб крема... не, не и не. Почти го изхабих, като го смесвах. Сигурна съм, че нещо му имаше, но сега и вас чета...
Виж целия пост
# 383
Отсипали да ти нюд, купила си си нормалния? Но дори на моята суха кожа не се е набивал никъде.
Виж целия пост
# 384
Не, точно стандартната версия беше и този купих.
А нюд-а дали е така траен?
Виж целия пост
# 385
Стандартният не е воднист. Не е и прекалено гъст, но е плътен все пак.
При мен също не се набива в порите, но покритието си е почти пълно.
Нюд версията, бих казала, че също е траен.
Виж целия пост
# 386
Що не и аз мисля, че са ти отсипали от Нюд, а си взела обикновения. Имала съм ги и двата, нюд е по-течен и с по - леко покритие, но също е траен.
По въпроса с проблемната кожа- няма как да се знае от кой фдт/продукт ще ти излязат пъпки. Моята кожа е много склонна към акне, но от Фреш уеар не ми стават. Но пък от Виши Дермабленд положението е страшно, а толкова да ми харесва този фдт. Не ми стават пъпки и от ДУ, дори и на поредни носения, а някои момичета се оплакват от него. Дори и да си "приличат" кожите, може един и същ продукт да дава коренно различни резултати. Пробване му е майката Simple Smile
Виж целия пост
# 387
През лятото ползвам крем, слънцезащита и отгоре малко СС.
През зимата - крем, слънцезащита, база и лек ФДТ. За проблеми с кожата се опитвам да вземам мерки. И с плътно покритие, при неподходяща за моментните нужди грижа, не ми се получава. Само подчертавам повече бръчките.
В понеделник сложих Dowble Wear на ЕЛ. Не го бях пипала от миналата пролет. Тогава ми допадаше да го нося от време на време. Сега едва го изтърпях. Чувствах се като боядисана с латекс. Ще пробвам пак през пролетта на малко по-нормална кожа и ако пак се чувствам така, ще го изхвърля.
Каква база ползвате? На мен зимата ми трябва по-скоро за нормална, лятото за смесена.
Виж целия пост
# 388
По препоръките тук, днес се напудрих с транслусент пудра преди ФДТ. Получава се една много хубава, мека база на кожата. С мазна кожа съм и това при мен никога не се случва преди да се напудря - т.е. кожата ми си има естествен слой лъскавина. Днес след пудрата, ФДТ отгоре 'заспа'. Да видим няколко дена и ще докладвам по-обстойно за ефекта.
Виж целия пост
# 389
За такава употреба може ли пудрата да е пресована? Или гамо с насипна става?
(Имам компактни на Катрис и Римел)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия