ХУХК - имате ли представа за това?

  • 498 824
  • 2 198
# 405
Мисля си, дали ако успееме да бъдем по-дълго в период на ремисия ще отложим във времето този Реактивен артрит или даже да го избегнем.

Вие как мислите?
Някой консултирал ли се е по този въпрос с лекар-специалист?
Виж целия пост
# 406
Не мисля! Аз съм имала едва две кризи, като първия път не потърсих лекарска помощ и просто кървенето спря, като си мислех, че е от хемороиди. Втория път беше страшно и се наложи да лежа в болница 2 месеца, а след това имах 6 мес. възстановителен период. Болките в ставите ми започнаха 1 година след поставянето на диагнозата. Тогава лекарката ми го отдаде на дългата кортизонова терапия и ми каза, че като се изчисти организма ще отшуми. Но уви!!! От 2005 г. до сега съм имала само едно кървене със разсройство, успявам да продължа ремисията си, но въпреки това болките не спират. Не мисля, че по- дългата ремисия ще влияе благотворно на костите. Дори и в ремисия, колита си е в нас.
Виж целия пост
# 407
Днес научих хубава новина, една моя позната ме срещна и ми каза че нейна приятелка в Канада вече доста години е много добре, там са й били само една единствена ампула и вече пуши, пие, яде всякаква храна без ограничения - направо неможах да повярвам. Лошото е че незнае как се казва лекарството и няма връзка там с нея, тя си е идвала за празниците.
По какъв начин да разберем?????
Някой от вас пробва ли билката слез за която ви писах неотдавна, че моя позната се е излекувала напълно вече 20г., но мен не разхлабва тази билка и незнам какво да правя, дали да не я започна пак дая пия!?
Виж целия пост
# 408
Не мисля!...... Болките в ставите ми започнаха 1 година след поставянето на диагнозата. Тогава лекарката ми го отдаде на дългата кортизонова терапия и ми каза, ............... Дори и в ремисия, колита си е в нас.

Лошо, много лошо.  Аз съм много енергичен човек, обичам спорта и разходките, трудно ми е да си представя да не мога да се движа безболезнено.
Ще се боря!

Днес научих хубава новина, една моя позната ме срещна и ми каза че нейна приятелка в Канада вече доста години е много добре, там са й били само една единствена ампула и вече пуши, пие, яде всякаква храна без ограничения - направо неможах да повярвам. Лошото е че незнае как се казва лекарството и няма връзка там с нея, тя си е идвала за празниците.
По какъв начин да разберем?????

Преди години четох за една българка, която работи в Канада - казваше се Д-р Ваня  ........- /фамилията и в момента не мога да се сетя /, която беше получила световен приз в областта на медицината за разработка на ново лечение на ХУХК и Крон. Помня, че и писах емейл , но не получих отговор.
Ще потърся отново страницата.
Това да не е Ремикейд. Говорихме за него по-напред в темата.
Съвсем ли не може да се свърже с тази жена, твоята приятелка. Живеем във века на комуникациите. Няма невъзможни неща.

Някой от вас пробва ли билката слез за която ви писах неотдавна, че моя позната се е излекувала напълно вече 20г., но мен не разхлабва тази билка и незнам какво да правя, дали да не я започна пак дая пия!?
Ох, не знам. Аз към билките имам резерви. Никога не съм пила. Изисква дълга употреба и дисциплина.
А и щом разхлабва не е за нас.


Кажете някой обръщал ли се е към хомеопатията ?
И ако да, как  сте се чувствали?


Виж целия пост
# 409
И какво ще излезе, че коленете, които ме болят от година и половина - две се дължат на ХУХК-а, който ми откриха едва лятото! Ама че глупост, като си помисля, че кръвта ми се появи след като пих обезболяващи точно заради тези колене. Чудо! А ми поставиха какви ли не диагнози за тези колене ...
Виж целия пост
# 410
ПРИ ТЕБ СИГУРНО Е ОБРАТНОТО . КАТО ПОСЛЕДСТВИЕ ОТ ХУКА, СЛЕД ГОДИНИ СЕ ПОЯВЯВАТ ЗАСЯГАНЕ НА СТАВИТЕ, ОЧИТЕ, ЛИГАВИЦАТА НА УСТАТА И ДР. НО ПРИ ТЕБ ПЪРВОПРИЧИНАТА СИГУРНО СА СТАВИТЕ И КЪРВЕНЕТО НАИСТИНА СЕ ПОЛУЧАВА ОТ ПРОТИВОВЪЗПАЛИТЕЛНИ ЛЕКАРСТВА, ОТ МНОГО АНТИБИОТИЦИ И ОТ СИЛЕН СТРЕС.
Виж целия пост
# 411
Здравейте и от мен, да ви се похваля два пъти ме хвана в рамите на 7 дни тъпия вирус с повръщане и разтройство, нямам никаква сила.
Вчера си взех биогайа но на капки, пише че е за бебета и се пие по 5 капки аз пия по 15, - дали е правилно и дали не е е по-добре да си взема таблетките за смучене???
Виж целия пост
# 412
Сисони, хайде стига с тези вируси. Знаеш ли, аз докато бях болна през целия декември /вирус, пневмония, синузит/, заради което пих и въпресните 2 антибиотика, освен Линекс, изпрасках и един курс на прахчета - витамини Саностол с пробиотици. Знам, че не е добре да се стимулира имунната система, но пък когато много ти отслабне организма ставаш податлив към всякакви вируси и личната ми реши, че мога да ги пия и малко да се позакрепя. Сега на 5.02. ще ми правят колоноскопия и ще питам гастрото дали съм направила превилен избор или е било грешка, въпреки сринатия ми имунитет.
Да ви питам нещо, като ви болят коленете, ставите, гърба и т.н. какво правите? Мажете ли с нещо, ако болката стане много силна? И с какво?
Стискаме палци на Сисони бързо да се съвзема!
Виж целия пост
# 413
Честита Нова Година на всички и от мен!Бъдете по-здрави и повече усмихнати през новата година!
И аз си позволих доста неща по празниците-най-вече шоколад и шоколадови бонбони на корем,баница с тиква,също и луканка и наденица.Май съм прекалила,защото ме хвана разтройство,но вече съм по-добре.
Спец,не се обиждай просто изказах мнение че ми е странно това което пиеш.Не сподели кой те посъветва да пиеш този крем,ако имаш време ще се радвам да споделиш.
Значи взимате от крема,правят се топчета колкото фъсулено зърно горе доло,правите цялата кутия и се слага в хладилника,защото е меко и няма как да се приеме.Взима се три пъти преди храна половин час някаде ,но и да е по кратко времето няма проблем.Три пъти на ден по две-три топчета,може да се пие с вода,сок или квото там си решите за по лесно.Аз ги пих с вода и не е нещо особенно,нали знаете човек като е на зор прави всичко възможно.Знам от много време за това кремче че помага много за различни неща,много го хвалеха и аз един ден реших ей така просто ми писна от лекарства и си викам ще пробвам и да не помогне няма да навреди.
Изпих към 13-14 опаковки,Тонитооо ако смяташ да пиеш само една няма нужда да започваш просто.Вътре си има телефони на листовката,койте се интересува да им се обади,на мен ми казаха че знаят за болестта но незнае дали ще помогне,но всичко става с пробане.Наистина лекува доста неща които се смятат за неизлечими.Дава се за язви,колити,простата жлеза и други възпалителни процеси по чревния тракт,хемороиди,гъбички,синузит,екземе,косопад,псориазис колкото и налудничево да звучи  Simple Smile
Сега вече не пия от крема изпих достатъчно мисля,чуствам е много добре,правих си изледване на кръвта и резултатите са супер да чукна на дърво.А и най важното щях да забравя,вече не пия никакви хапчета е какво по хубаво от това незнам Laughing
Миналия ден ядох шунка като свиняа с пет бири просто бях затъжен,чесно казано малко прекалих,но всичко си е ОК.Започнах да яма и фасул,беше невероятно  първия път просто като мехлем влезе като знам от кога не съм ял.Много здраве ви желая и хвърлете тези хапчета или пийте по по малко,да вкарват в ремисия но не лекуват,търсете други алтернативи.Познавам двама човека които са се излекували т хухк ни в по лека фаза,както и аз съм късметлия както казва лекаря ми защото има много по тежки случай.Който иска да пробва с витасина,просто няма какво да загубите ще се радвам някой ако започне нека да сподели
Пак се отплесхах  Laughing Hugлека вечер ,обичам ви ние сме като едно голямо семейство и само ние може да си се разберем най добре и се радвам че може да си споделяме тези неща защото човек има нужда
много много силна вяра и до скоро
Виж целия пост
# 414
Честита Нова Година на всички и от мен!Бъдете по-здрави и повече усмихнати през новата година!
И аз си позволих доста неща по празниците-най-вече шоколад и шоколадови бонбони на корем,баница с тиква,също и луканка и наденица.Май съм прекалила,защото ме хвана разтройство,но вече съм по-добре.
Спец,не се обиждай просто изказах мнение че ми е странно това което пиеш.Не сподели кой те посъветва да пиеш този крем,ако имаш време ще се радвам да споделиш.
Значи взимате от крема,правят се топчета колкото фъсулено зърно горе доло,правите цялата кутия и се слага в хладилника,защото е меко и няма как да се приеме.Взима се три пъти преди храна половин час някаде ,но и да е по кратко времето няма проблем.Три пъти на ден по две-три топчета,може да се пие с вода,сок или квото там си решите за по лесно.Аз ги пих с вода и не е нещо особенно,нали знаете човек като е на зор прави всичко възможно.Знам от много време за това кремче че помага много за различни неща,много го хвалеха и аз един ден реших ей така просто ми писна от лекарства и си викам ще пробвам и да не помогне няма да навреди.
Изпих към 13-14 опаковки,Тонитооо ако смяташ да пиеш само една няма нужда да започваш просто.Вътре си има телефони на листовката,койте се интересува да им се обади,на мен ми казаха че знаят за болестта но незнае дали ще помогне,но всичко става с пробане.Наистина лекува доста неща които се смятат за неизлечими.Дава се за язви,колити,простата жлеза и други възпалителни процеси по чревния тракт,хемороиди,гъбички,синузит,екземе,косопад,псориазис колкото и налудничево да звучи  Simple Smile
Сега вече не пия от крема изпих достатъчно мисля,чуствам е много добре,правих си изледване на кръвта и резултатите са супер да чукна на дърво.А и най важното щях да забравя,вече не пия никакви хапчета е какво по хубаво от това незнам Laughing
Миналия ден ядох шунка като свиняа с пет бири просто бях затъжен,чесно казано малко прекалих,но всичко си е ОК.Започнах да яма и фасул,беше невероятно  първия път просто като мехлем влезе като знам от кога не съм ял.Много здраве ви желая и хвърлете тези хапчета или пийте по по малко,да вкарват в ремисия но не лекуват,търсете други алтернативи.Познавам двама човека които са се излекували т хухк ни в по лека фаза,както и аз съм късметлия както казва лекаря ми защото има много по тежки случай.Който иска да пробва с витасина,просто няма какво да загубите ще се радвам някой ако започне нека да сподели
Пак се отплесхах  Laughing Hugлека вечер ,обичам ви ние сме като едно голямо семейство и само ние може да си се разберем най добре и се радвам че може да си споделяме тези неща защото човек има нужда
много много силна вяра и до скоро
И ДА ЗНАЕТЕ НЕ КАЗВАМ ЧЕ МИ Е ПОМОГНАЛ    ТОЛКОВА МНОГО  ВИТАСИНА ПРОСТО ТРЯБВА ДА МИНЕ СЕГА НЯКОЛКО МЕСЕЦА ЗА ДА КАЖА СЪС СИГУРНОСТ Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 415
Дарел здравей!
Обръщам се към теб тък като обстойно прочетох темат. В момента сестра ми е с такава диагноз. Лежи в Св. Марина и я наблюдава проф. Коцев
Тя не се поддава на лечение. Моляте ако можеш срържи се с мен.mmarinova1984@abv.bg дори започнаха да говорят за евентуална операция. Ти имаше ли температура преди да влезеш в ремисия ? Моля те пиши ми скоро.Благадаря предварително
Виж целия пост
# 416
Ванвел ако се сетиш имейла или телефон на тази докторка от канада Ваня моляте пиши ми на имейла много е спешно. mmarinova1984@abv.bg
Виж целия пост
# 417
Ванвел ако се сетиш имейла или телефон на тази докторка от канада Ваня моляте пиши ми на имейла много е спешно. mmarinova1984@abv.bg

Марина, съжалявам за състоянието на сестра ти.
Съвсем ли не се повлиява от нищо, че се мисли вече за операция.
Това е последен вариант, който не е никак за предпочитане.

Сетих се, че докторката се казваше Dr Vanya Peltekova.
 Но Гугъл ми показва само някакви нейни студии, които е писала, най-вече
за болестта Крон, но никакви координати за контакт.


Лекарите предложиха ли лечение с Ремикейд?


Пиши как е сестра ти.
Стискам палци
Виж целия пост
# 418
ПИЯ САЛОФАЛК БЕЗ НИКАКВИ ВИТАМИНИ. В МОМЕНТА ИМАМ АФТИ,НАЦЕПИХА МИ СЕ ЪГЪЛЧЕТАТА НА УСТНИТЕ,НОКТИТЕ МИ СЕ ВТВЪРДЯВАТ, ИМАМ ПОСТОЯННО ГЛАВОБОЛИЕ-СПОРЕД МЕН ИМАМ ЛИПСА НА ВИТАМИН В. КАЖЕТЕ САЛОФАЛКА С КАКВИ ВИТАМИНИ ГО ПОЛЗВАТЕ?БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Виж целия пост
# 419
Аз - с никакви. Като изключим прахчетата Саностол, когато пиех антибиотик. Никой не ме е съветвал да взимам витамини.
Моля ви, кажете как действате, когато ви заболят коленете или кръстът, или каквото и да е от артрит. Мажете ли с нещо?  Нагрявате ли? Помогнете, че сега така ме боли, когато клякам. Не е истина!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия