МНОГОДЕТНИ МАМИ № 71

  • 56 667
  • 751
# 330
А мен от ражданията спряха да не хапят толкова много комарите 🙂,че и бълхи ме хапеха.Явно наистина ми се е сменила кръвта.
Виж целия пост
# 331
Аз само ще вметна, че предварително нищо не се знае. И с едно дете може да се побъркаш напълно, и с три може да се справяш добре.
Виж целия пост
# 332
Хаха, да, точно така беше при мен. Когато се случеше да остана само с едно дете, то скучае, чуди се какво да прави, мрънка и ме дърпа. Когато са поне две, се забавляват (или се боричкат) заедно! Преди време една от пишещите тук мами предложи да напишем "Наръчник за оцеляване с едно дете". Laughing
Но моите деца вече пораснаха и сега нямам такива проблеми. Понякога ми липсва бебешкият им период.
Виж целия пост
# 333
Здравейте, момичета! Някой да има опит с падащи легла? Обмислям подобен вариант

Преди година сложихме двуетажно, но не ми е удобно, даже го мразя Simple Smile а бях убедена, че ще е супер. За сандвич легло няма достатъчно място и съм в голяма чуденка..
Виж целия пост
# 334
Наши приятели са с такава спалня, т.к. хол и спалня им е в една стая. Много скоро, обаче, след като го сложиха, механизмът се повреди и не могат да го прибират. Ползват си го така от години, но се обезмисля идеята за прибиране.

А не е ли голяма хамалогия сутрин вечер - прибери, разгъни?!
Ние бяхме така в една от квартирите, за да имат детска стая децата, ние спяхме в хола, на голям холен ъгъл; но беше ужасно досадно, прибиране на всички завивки, въглавници и сгъване. Особено сутрин, ако бързаш за работа.

Мислили ли сте за високо легло? Отдолу може да се сложи бюро, гардероб или просто свободно пространство? Нещо такова (щом двуетажното не ти допада) - https://frankfurt.apollo.olxcdn.com/v1/files/w730q5b8decv2-BG/image;s=585x461
Виж целия пост
# 335
Мерси за идеята, но не става високо легло, децата са още много малки на 5, 3, и на 1,7м. Един от проблемите на двуетажното е, че го направихме много високо с идеята да има повече разстояние между двата матрака, но сега постоянно пазя малкия да не се качи, преграждам стълби и все се ослушвам като са сами в стаята
Виж целия пост
# 336
Мда, малки са още са толкова високи легла. Ние сложихме двуетажното, когато бяха на 5г и 7г (горе долу като тръгна първи клас най-големият). Сега вече в новия апартамент са с единични легла, големият в един момент си опираше главата в тавана, от горното легло, но и той е вече на 15г.
Но веднъж, докато проверя нещо на компютъра, най-малкият, да е бил на година и нещо, се беше покатерил по стълбата и падна (от бебешката си количка, тип проходилка, дето се бута с крачета, се качил на въртящия стол на един от батковците, от там вече на стълбата). Хем го дебнех да не влиза изобщо в стаята им, да не се катери, а и да не им пипа учебниците.

Сега в стаята на най-малкият сложихме ето това икейско легло: https://www.ikea.bg/products/baby-children/children-3-7/children … arvesina/80253809
С палатката отгоре става истинска къщичка, по едно време реши, че не я иска, онзи ден пак я сложихме: https://www.google.com/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.citybuild. … s8QMygoegUIARDyAQ
В началото отдолу му бях сложила скрина с дрехи + кутиите с  играчки и отделно топки и разни обемни играчки. Сега там има матрак, на който някой на гости, обикновено майка ми, спи. Или понякога аз или мъжа ми лягаме там, че като го отделихме сам в стая не искаше да спи сам.

Хубавото на точно този модел е, че като се обърне леглото става на легло с нормална височина. А като е във високия вариант, може с 2 матрака или само 1 горе, а долу скрин, място за игра или нещо друго.
Виж целия пост
# 337
ИКЕА имат двуетажни легла за по-малки и за по-големи деца, има защо.
Виж целия пост
# 338
Започна ли добре учебната година мами?
Жанинче как сте с бебче кака и батковци?
Виж целия пост
# 339
Добре сме. Децата са доволни, че посещават училище, малката е на градина от юни месец. Чакам да изляза в 45-дневен болничен и ще пускам дребчо на ясла. Пък докога..ще си покаже Simple Smile
Виж целия пост
# 340
Здравейте!
Моля за препоръки за вит.Д за деца.
Този става ли?

Аз съм давала Вигантол и Оилесен. Сега се чудя между втория и този Рибчо. Приемам и други предложения.
Виж целия пост
# 341
Здравейте!
Моля за препоръки за вит.Д за деца.
Този става ли?

Аз съм давала Вигантол и Оилесен. Сега се чудя между втория и този Рибчо. Приемам и други предложения.
За колко голямо дете?
Аз давам в комбинирани таблетки, но имам и такива само вит. Д. Това, което знам е, че детската доза е 400 IU на ден. Май и за бебета е толкова.
400IU е 10 микрограма.
Виж целия пост
# 342
Аня♥♥♥, за 6 годишно.
Виж целия пост
# 343
Мисля, че съм давала Рибчо на най-малкия, на 5г. Гледам, обаче, че вит. Д в 5 таблетки е 5мкг, т.е. 1/2 от препоръчителната доза. Ако нямаш съмнение за дефицит на вит. Д е ок. Има и рибено масло. (При нас, аз и средния периодично си пускаме кръвни за вит. Д, защото сме на долната граница).
Виж целия пост
# 344
Мисля, че съм давала Рибчо на най-малкия, на 5г. Гледам, обаче, че вит. Д в 5 таблетки е 5мкг, т.е. 1/2 от препоръчителната доза. Ако нямаш съмнение за дефицит на вит. Д е ок. Има и рибено масло. (При нас, аз и средния периодично си пускаме кръвни за вит. Д, защото сме на долната граница).
Благодаря! Искам да давам за профилактика в зимния период, защото излизанията ни са малки. Един ортопед ми препоръча да му даваме през зимния период. Ще погледна как да определя дозата (брой хапчета)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия