Прием на антибиотик и спиране след един прием

  • 1 211
  • 10
Здравейте! Дъщеря ми се разболя края на декември, първо почна с хрема, после и кашлица, стана един месец кашля. Водихме я два пъти на преглед, няма хрипове, педиатърката каза ако не минава да почвам антибиотик и аз днес сутринта вече взех да се притеснявам, че не спира и реших да го почвам и й дадох една доза, но сега пък почти не е кашляла цял следобед и се чудя дали не сгреших, сега след като съм го почнала предполагам трябва да го давам до край. Възможно ли е да се спре след един прием? Как мислите?
Виж целия пост
# 1
Не е редно.Така се развива резистентност към антибиотика .Неслучайно се пият по схема -определени дни.
Виж целия пост
# 2
Не , не може да мине след един прием. И не мисля, че е ок да го спрете. Това че кашлицата е намаляла не е фактор според мен. Най-малкото е възможно да повтори примерно. Давайте го 5 дена или там както е схемата да ви е мирна главата
Виж целия пост
# 3
Започнат антибиотик се дава до край. Спира се, ако има алергична реакция или други силни странични ефекти.
Виж целия пост
# 4
Благодаря Ви! Ще го дам, а дали ще е проблем ако го дам половин час по-рано?
Виж целия пост
# 5
Не, според мен няма проблем да го дадете по рано
Виж целия пост
# 6
Аз съм давала до час по-рано не е имало проблем
Виж целия пост
# 7
Без диагноза въобще не бих го започвала, а при описаното директно бих го спряла.
Просто вече болестта е преминала и детето е оздравяло.
Виж целия пост
# 8
Гледа се общата доза за 24 ч на антибитотика, не е толкова важно дали един или два часа преди или след часа.

Аз бих продължила да го давам още няколко дни, 3-4, 5 макс, а не пълната схема от 7-10 дни. За какъв антибиотик говорим все пак? Амоксицилин ли?
Страничните реакции биха определили колко време да го давам. Няма да се създаде резистентност, ако се смени след това с друг антибиотик от друга група, по антибиограма, разбира се.
Виж целия пост
# 9
Антибиотика е Цефзил.
Виж целия пост
# 10
Пеницилините и цефалоспорините спадат към групата на беталактамните антибиотици. Техният механизъм на действие е свързан с унищожаване на клетъчната стена на бактериалните клетки. Това ги прави сравнително безвредни с добра поносимост.

Едни от най-често изписваните цефалоспорини са: Cefalexin, Cefuroxim, Ceftibuten, Cefixime. Цефалоспорините са широкоспектърни и развиват резистентност в по-малка степен в сравнение с пеницилините.Прочети още на: Антибиотици – пеницилини и цефалоспорини | Puls.bg - https://www.puls.bg/aktsenti-c-16/antibiotitsi-penitsilini-i-tse … losporini-n-29570

Подобно на пеницилините, цефалоспорините предизвикват алергични реакции при 1-4 % от случаите, стомашно-чревни смущения (дисбиоза). Описани са авитаминоза B-комплекс и K, което изисква допълнителна суплементация по време на антибиотичното лечение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия