Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 51

  • 41 349
  • 744
# 60
Нямах предвид това, а че 16ти е било четвъртък и може да не е придвижен в петък, а в понеделник, а 15 работни дни ще станат днес.
Така или иначе ние тук няма как да гадаем какво е станало. Имайте търпение, има просто тромави процедури...
Виж целия пост
# 61
благодаря ви за отговорите. търпение, нямам избор
Виж целия пост
# 62
Там е доста натоварено. Чака се за хистологиите по един месец. При секретаря се взима епикризата.
Виж целия пост
# 63
Напълно разбирам притеснението Ви, знам колко ужасно е да чакаш резултати. Кураж и търпение! Дано всичко е наред!
Виж целия пост
# 64
И аз съм другата седмица на цитонамазка и се надявам всичко да е наред, че толкова стрес ми се събра напоследък. 😥 Проблемите край нямат...
Желая ви освен добри резултати и щастливи дни. Че то нищо няма смисъл иначе.
Виж целия пост
# 65
Здравейте момичета. През 2018 ми прявиха ЛИЙП и ето ме пак тук. Sad
Досега всички цитонамазки след лийпа ми бяха 2 група без изменения, а на колпоскоп не се виждаха изменения. На последния ми преглед колпоскопът ми също беше чист, но на цитонамазката пишеше, че има изменения и беше отбелязано бактерии. На микробиологията не се изолират бактерии, но пишеше, че нямам лактобацили и евентуално имам БВ Confounded .

Учуди ме, че беше отбелязана биопсия като следваща стъпка. Но как е възможно чист колпоскоп и въпреки това изменения и препоръчана биопсия? Лекарят ми каза, че или е грешна цитонамазката, или измененията са в канала и не се виждат с колпоскоп. Препоръча ми да дойда след три месеца за нова цито. Много се притеснявам. Някоя от вас имала ли е отбелязано в цитонамазката изменения при чист колпоскоп?
Виж целия пост
# 66
Здравейте отново.
Това е резултата от контролната цитонамазка, 3 месеца след Летз.
Скрит текст:
Ясно е, че с първия Летз не е махнат целия проблемен участък. 😏
Останалото какво означава? 🤔
Виж целия пост
# 67
Shy And beautiful, според мен ако на цитонамазката е засечен проблем в канала, то би следвало препоръката да е за абразио, а не за биопсия...
Виж целия пост
# 68
Съгласна съм, lola92. Много се чудя дали да правя нова цито или пък да си взема стъклата.. Не мога да чакам три месеца както лекарят ме съветва.
DiDi, изглежда, че има промени в клетките,  но само лекар може да прецени има ли нужда от повторна процедура в момента. След ллетза какво излезе на хистологията?
Виж целия пост
# 69
Това :
Скрит текст:
Ще видим Димитров какво ще каже. Но е чак след седмица часа.
Виж целия пост
# 70
Shy And beautiful, сигурно ще се побъркаш тези три месеца, така че ако искаш наистина може да си вземеш стъклата, да ги занесеш за второ мнение и след това да прецениш как да процедирам Simple Smile
Виж целия пост
# 71
Това от коя лаборатория е, Дидис?
Виж целия пост
# 72
И цитонамазка и хистология са правени в Благоевград.
Виж целия пост
# 73

Shy&beautiful
, препоръките на цитонамазките са чисто насочващи. В лабораторията гледат, оценяват само и единствено материала. Там не знаят нито историята на заболяването ти, нито дали са ти правили манипулации, още по-малко за чистия колпоскоп.
 Просто стрелят по протокол- при наличие на а и б, се препоръчва х и толкова. Лекаря оценява резултата, препоръките и по-нататъшни действия спрямо тях, но се взима предвид и колпоскоп, преглед и т.н. цялата картина.
Според мен можеш спокойно да изчакаш 3 месеца и да направите контролен преглед, колпоскоп, цито и т.н.
Качи, ако искаш резултата, та да видим, какви точно изменения са описани.
БВ доста обърква средата и дава отражение върху клетките. Лекувай я, подсили малко средата и имунитета. Според мен не си в състояние, което да налага излишни нерви и притеснения Simple Smile

DiDi§, останалото означава, че трябва да нормализираш средата във влагалището- не са налични достатъчно лактобацили. Левкоцити липсват- т.е. няма възпаление. Епителните клетки са ок. Но наистина е останал проблемен участък, което е поправимо.
Виж целия пост
# 74
И цитонамазка и хистология са правени в Благоевград.

Би ли споделила кой е лекарят. Ако не те притеснявам, разбира се. Може и на лични.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия