9 ФЕГ - 4

  • 44 900
  • 760
# 675
За нас (10 клас) е обявена онлайн РС за утре от 18.30ч.
Виж целия пост
# 676
на 12 ж също е утре
Виж целия пост
# 677
благодаря!
и нашата била утре, но поколението объркало датата, а аз чакам пред компютъра Grinning
Виж целия пост
# 678
Нашата мина преди малко. Само с класната и акцентът е ковид. Попитах за РС с учителите и с тема обучение. Засега не е предвидена, но вероятно ще има онлайн такава.
Виж целия пост
# 679
И нашата е обявена за днес - 10 клас
Виж целия пост
# 680
Някой има ли информация за това ДО? Нашата класна каза, че часовете ще са по 30 минути. На въпроса ми защо няма да са по 40, както позволява Наредба 10, даде отговор, който показа непознаване на наредбата и ми стана неудобно да й кажа, че не е права.
Защо часовете ще са по 30 минути? Не стига, че ДО не е същото като присъственото, а и намалени часове. Просто не разбирам кое го налага. И ако са по 30 минути пак ли ще са от 7.30?
Виж целия пост
# 681
По време на предното ДО, първа смяна започваха в 9.00 ч.
Виж целия пост
# 682
Нашите два пъти бяха ДО по френски и провеждаха 2 блока по 60 минути.
Виж целия пост
# 683
Добре де, защо си намалят часовете с 25%? След като нормативно може да са си в пълния обем. Кое налага да учат по-малко?
Нашите днес нямаха часа за подготовка за олимпиади в Тиймс. Не разбраха защо, но дано да не отпадат по време на ДО.
Виж целия пост
# 684
За да се намали времето пред екраните.
Виж целия пост
# 685
За да се намали времето пред екраните.
Точно така, има някакъв максимум време, но в момента от телефона не мога да открия точно в коя заповед го пише. Когато започнаха при първото ДО си бяха доста дълго време от 7:30 ч. на блокове, все едно са в училище. Но по някое време им наложиха рестрикции и намалиха.
Виж целия пост
# 686
Само че вече има допълнение в Наредба № 10 /от 02.10.2020/, според което дистанционните часове при ОЕСР в гимназиален етап могат да са до 40 минути.
Виж целия пост
# 687
За мен тези часове пред екраните са предостатъчно. И без това е ясно, че по време на ДО е много по-важна самоподготовката. Така че няма нужда да прекарват толкова много време пред компютрите. И то без почти никаква почивка.
Виж целия пост
# 688
С две ръце подкрепят Мария 007 и не виждам защо трябва да бъдат ощетявани децата конкретно за часовете по френски език при положение, че нормативно това не се налага.
Виж целия пост
# 689
За мен тези часове пред екраните са предостатъчно. И без това е ясно, че по време на ДО е много по-важна самоподготовката. Така че няма нужда да прекарват толкова много време пред компютрите. И то без почти никаква почивка.
Това ме шокира. Просто явно не знаете какво е качествено ДО. Нашите в 7 клас имаха часове с 40 минути продължителност, без да зяпат монитори нон стоп и без да бъдат ограбени от качествено образование. Просто има начин, видях го с очите си.
Но както и да е. Щом масово сте доволни, просто гледните ни точки са различни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия