Чисто бяла коса след химиотерапия - как да я оцветя?

  • 5 585
  • 24
# 15
Детелистна Четерилина, преди малко Ви изпратих лично съобщение, но сега видях, че сте писала в тази тема. Аз също търсих варианти за безвредно боядисване или връщане на естествения цвят. Моите бели косми още не са много, но не понасям бои, като Вас. Опитах с въпросните шампоан оцветители, но мисля, че точно от тях косата ми започна да пада и то много. В Мгазин Zoya има билкови бои. Не покриват като другите, но ако ефекта се насложи, се получава приличен цвят. Не само, че са безвредни, но дори подхранват. Освен това една известна билкарка ми каза  рецепта за връщане на естествения цвят. Не съм сигурна, дали ще е ефикасна за напълно бяла коса, но може да се опита. Аз не съм я пробвала, защото билките се накисват с ракия и ме е страх, да не ми пресушава, моята коса е суха. А и някои съставки в този сезон ги няма. Но ако имате интерес, мога да ви я кажа.
Виж целия пост
# 16
Детелистна Четерилина, преди малко Ви изпратих лично съобщение, но сега видях, че сте писала в тази тема. Аз също търсих варианти за безвредно боядисване или връщане на естествения цвят. Моите бели косми още не са много, но не понасям бои, като Вас. Опитах с въпросните шампоан оцветители, но мисля, че точно от тях косата ми започна да пада и то много. В Мгазин Zoya има билкови бои. Не покриват като другите, но ако ефекта се насложи, се получава приличен цвят. Не само, че са безвредни, но дори подхранват. Освен това една известна билкарка ми каза  рецепта за връщане на естествения цвят. Не съм сигурна, дали ще е ефикасна за напълно бяла коса, но може да се опита. Аз не съм я пробвала, защото билките се накисват с ракия и ме е страх, да не ми пресушава, моята коса е суха. А и някои съставки в този сезон ги няма. Но ако имате интерес, мога да ви я кажа.
Може ли да ми кажете и на мен рецептата?
Виж целия пост
# 17
И мен ме интересува рецептата.
Имам много бели коси,а направих много тежка алергия към боя за коса.
От тогава чета състав и търся алергизиращи вещества.В повечето бои и шампоани за оцветяване на косата ги има.Дори в "къните" от дрогерията се съдържат същите химикали,които има и в боите.
Ползвам чиста къна от био магазин.Е,сега е затворен,може само онлайн да се поръча.
На бяла коса къната първо става ужасно рижавооранжевееща,но после потъмнява.
Детелина Четирилистна,ако желаете,елате в темата за къната и билките.
Виж целия пост
# 18
Аз съм с прошарена коса. Ползвах български оцветител сребро, който спряха да произвеждат. Сега ползвам един полски. Убива белия цвят, матира в едно стоманено сиво. За мен е приемливо.
Виж целия пост
# 19
poluks, можеш ли да ми кажеш марката, и къде евентуално може да се намери този оцветител?
Виж целия пост
# 20
Venita salon professional silver от сайта на Makeup. Пише да се разтвори във вода, но аз директно го нанасям и стоя около 20-на минути. Така ползвах и българския. Струва около 4,00 лв. Като се натрупа /при по-редовна употреба/, ефекта е много добър.  Фризьорка ме е питала с какво се матирам, като и казах с български оцветител за 2,60 щеше да падне. Ползвала съм и по-горе споменатия оцветител на Виктория бюти. След 1-2 измивания цветът стана жълтеникаво-червеникав, не повторих.
Виж целия пост
# 21
poluks, благодаря много!
Виж целия пост
# 22
Здравейте, Detelistna,
Намерихте ли начин да се боядисате?

Преди време използвах крем-къна: Herbal time. Нито е къна, нито е боя, но няма вредните съставки. Белите коси стават оранжево-червени.
Виж целия пост
# 23
За съжаление, не. Все ище не съм я оцветявала, карам по натурален цвят😉. То пък взе, че се оказа, че след първите косички, които поникнаха чисто бели, после тръгнаха и тъмни косъмчета, та сега косата ми е сребърна на цвят. Ще видя дали ще почна да я оцветявам, всучку около мен ми казват, че сегашния цвят е мн красив и че много ми отива.
Виж целия пост
# 24
Благодаря!
Здраве и успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия