Боя за коса / Клуб на червенокосите 5

  • 48 071
  • 630
# 615
Здравейте!
От гимназията си ходя червена - къна,после боя. Години ползвах Лореал, но нещо ги развалиха трайно и от миналата година минах на Олиосета,  мисля тук,в темата, я открих.Безамонячна 55.66
Много ми допада във всяко отношение.
Но боядисва брутално дрехите ми, поне първите две седмици ,а идва лято и не мисля да се отказвам от светли дрехи и бели тениски и за съжаление ще търся заместител на боята.
Тук съм на три седмици.
Виж целия пост
# 616
Здравейте!
От 4 години не съм била червена и пак ми се прииска. Искам червеното на Seri 1066, но има ли по-щадящ вариант? В момента цвета ми е шоколад (доста тъмно стана), а преди ползвах златно кестеняво, медно и т.н. Обичам често да си сменям цвета и дължината на косата, но червеното ми е слабост. В последно време ползвам безамонячни бои, но май съм с грешното впечатление, че уж са по-щадящи.
Виж целия пост
# 617
Някой ползвал ли е боите на Арома - Kolora intense? Моля да сподели впечатленията си. Харесах си един цвят, но не знам дали бързо падат и колко добре покриват. Досега ползвах бои на Шварцкопф, но първо спряха единия цвят, който взимах, а сега гледам, че и другия, на който преминах, е изчерпан. Затова търся нови варианти.
Ето този цвят гледах:

Макар че има разлика между тази снимка и това, което дават върху кутията на боята.
Виж целия пост
# 618
Здравейте!
И аз както някой по преди беше писал съм в криза заради спрените цветове  на Вела и опитвах какви ли не други,но не е това,което търся. Сега се загледах в две,които не съм ползвала никога и търся мнение. Ако някой ги е ползвал да сподели опит.
https://lillydrogerie.bg/schwarzkopf-krijm-sjuprijm-6-88-cherven … t-mno-ruso-548136
https://galen.bg/loreal-boya-za-kosa-preferens-vivids-8-624-bright-red
Виж целия пост
# 619
Ползвала съм втората, точно този цвят (в dm цената е по-ниска между другото).
Добра е, макар моята коса да е естествено светла и не ми е необходимо изсветляване, за да постигна нужния цвят.Също така я ползвам в комбинация с друга марка боя и цвят, всеки път различна (с Гарние и с др,но сега не се сещам).Дълга ми е косата, нужни са ми две бои така или иначе и смесвам цветове,за да ми е по-интересно.
Ето снимка от вчера с тези две бои

Виж целия пост
# 620
Ползвала съм втората, точно този цвят (в dm цената е по-ниска между другото).
Добра е, макар моята коса да е естествено светла и не ми е необходимо изсветляване, за да постигна нужния цвят.Също така я ползвам в комбинация с друга марка боя и цвят, всеки път различна (с Гарние и с др,но сега не се сещам).Дълга ми е косата, нужни са ми две бои така или иначе и смесвам цветове,за да ми е по-интересно.
Ето снимка от вчера с тези две бои


Ехааа,страхотен цвят! Благодаря за споделеното мнение,ще опитам и аз.
Виж целия пост
# 621
Благодаря Yum
Моля Hands V
Дано се получи ,както го искаш и при теб.
Виж целия пост
# 622
Благодаря Yum
Моля Hands V
Дано се получи ,както го искаш и при теб.
Ще покажа след това.
Виж целия пост
# 623
Здравейте, за първи път пиша тук. Посъветвах се с Chat GPT и според него ще ми отива медно русо като цвят на косата. Сега съм само русо, но наистина не го чувствам като моят цвят. Много често съм се правила червена, защото ми отиват топли цветове. Та, някоя от Вас, която е медно руса може ли да препоръча марка боя и как се поддържа. Чудя се и в каква тоналност, тъмно или светло медно русо. Не искам да е нещо крещящо. Искам да е перманентна, че мия косата си през 2 дни и боята бързо ми пада.
Виж целия пост
# 624
Вярвам, че има тема за блодинки и русо :/ Всмисъл, не мисля, че този цвят е за "Клуб на червенокосите"
Виж целия пост
# 625
Здравейте, от години (13 тамън) съм в клуба на червенокосите. Вече усещам, че имам нужда да сменя. Косата ми е много изтощена и рядка. Горя я от известно време със Сери 1066, но цветът много бързо пада и ставам до 2 седмици рижа (особено лятото). Искам да си направя тъмно кестеняво (естествения ми цвят), но не знам дали само с боя ще успея. Някой опитвал ли е? Слагам снимка на косата ми сега.
Виж целия пост
# 626
Чак толкова ярко червено не съм пробвала, но може би отначало няма да ви спаси от боядисването за по-дълъг период- ако се омитва и избива изсветленото отдолу.

Аз реших да се завърна, но с шампоан оцветители- още стига да покривам белите коси- wild plump съм си избрала. Утре ще е денят.
Виж целия пост
# 627
Първо римуувър, може тоя евтиния, върши си работата, само мирише кофти. Не изтощава, може и два пъти да се мине косата.

После някакъв протеин, за да запълни поне частично нацепеното. По принцип винаги препоръчвам Афоджи, но вече го няма в България.

После се "запълва", за да не избива. И пак ще избива за известно време. Може и със семи или Демиперманентна боя + зелено. Ама малко.

И накрая се боядисва в цвета. Не че не може да се плясне и отгоре, веднага ще се подобри видът на косата, но ще избива много дълго време и щом е кестеняво, а не ултра черно, ще личи бая.
Виж целия пост
# 628
Чак толкова ярко червено не съм пробвала, но може би отначало няма да ви спаси от боядисването за по-дълъг период- ако се омитва и избива изсветленото отдолу.

Аз реших да се завърна, но с шампоан оцветители- още стига да покривам белите коси- wild plump съм си избрала. Утре ще е денят.

А какъв шампоан оцветител ползвате.

Аз съм в медено червената гама, боядисвам се при фризьор, която смесва няколко цвята и поддържам до следващата боя с леганза балсам оцветител. Но той доста цапа и след измиването, освен това и пада бързо. Но нямам алтернатива, която да покрива толкова добре а не ми се ще да се боядисвам много често. С този балсам успявам на около 5 седмици да се боядисвам.
Виж целия пост
# 629
Здравейте! Аз също съм в клуба на червенокосите ок около 7-8 години. Обаче много ми се изтощи косата. Обикновенно експериментирам и почти всеки път различно я правя понякога светла понякога тъмна, и предполагам и за това така се изтощава. Та моля ви споделете вие какви бои използвате, колко са трайни и евентуално как успявате да спасите косата от изтощаване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия