Майски бръмбарчета 2020 - Тема 4

  • 47 312
  • 748
# 390
В Sopharmacy има промоция на А-дерма Екзомега и Памперс, ако сте се насочили към тези марки



Овлажняването на бебешката кожа е много важно, защото след като се родят кожата им е много суха и дори се лющи. Нашата се обели навсякъде като ни изписаха и първо мазах с преварен зехтин, после кокосово масло. Като майка за първи път исках всичко да е щадящо и всичко да е био, но като й се появиха едни екземи на сгъвките и дерматологът ни препоръча А-дерма Екзомега и се оправи за няколко дни.
Този път директно си ги купувам, така или иначе са страхотни и за не атопична кожа и няма да се мажем с мас/зехтин/кокос.
Виж целия пост
# 391
Аз пък много се чудя за памперси. Първа бременност и нямам никакъв опит. Може би на памперс, но кой вид и номер за новородено незнам. Има ли смисъл да се купуват тези, които са до три килограма?Вие към какво сте се насочили?
Виж целия пост
# 392
Аз съм много доволна от памперсите на ДМ, както и тези от Лидл - не знам за БГ, но тук съотношението цена/качество е супер!

До 3 кг според мен са излишни, освен ако не очаквате малко бебче. Тези, които са 3-5кг вършат чудесна работа за началото, но и с тях не трябва да се презапасява човек.
Виж целия пост
# 393
Ние в началото ползвахме марката Либеро, защото са много бройки, а цената е супер: https://www.minimod.bg/4447/libero-baby-soft-2-%D0%BF%D0%B5%D0%B … D1%80%D0%BE%D1%8F

Размер 2 от 3 до 5кг, чудесна работа свършиха. Родена е 3390гр и се вместихме. Разбира се, че се е подсичала, но не съм обвинявала марката пелени. После купувахме Памперс и Пуфис според промоциите. Дори турските Памперс сме ползвали без проблеми, английските Мамиа.
А бе аз съм човек на промоциите и каквото намеря Grinning
Виж целия пост
# 394
Мира_голд, да това са съответните марки 👍🏼
Виж целия пост
# 395
Здравейте.Решихте ли как ще раждате>?Аз предпочитам секцио,но за упойките чувам различни мнения..И се чудя..
Виж целия пост
# 396
Аз искам нормално раждане,
но все още се чудя дали да бъде с епидурална упойка.
Хем ме е страх от това, че се поставя в гръбнака, хем пък като се сетя за болките от контракциите... И не знам... Имам още малко време да събера отзиви и да реша...
Виж целия пост
# 397
Ако господина благоволи да се завърти, искам нормално без упойка. Нито искам някой да ми приближава гръбнака с игла, нито ако ме приспят да се пробват да ме будят. Плюс, че съм чела проучвания, че при наличие на епидурална има по-висок риск от разкъсвания.
Честно от болката не ме е страх, достатъчно жени са я преживели, че даже и повече от веднъж и то доброволно. Simple Smile
Много повече ме е страх от операция и усложненията, които може да има от нея.
Не казвам, че при нормалното не е възможно да има усложнения, но предпочитам да ползвам метода, за който тялото ми е създадено и да запазя секциото само за спасяване на животи и при висок риск от увреждания.
Виж целия пост
# 398
И аз като mad - нормално без упойки. Надявам се раждането да си мине по най-естествения начин.
За козметика не ми се иска да се хвърлям на скъпо, освен ако бебето не се окаже с проблемна кожа.
За марка памперси също не знам. Сигурно ще пробвам различни. 😃
Виж целия пост
# 399
Хей! Да питам мамите от Бургас къде смятате да раждате, с избор на екип или без? С упойка или мислите, че не ви е нужна?

Насочила съм се към окръжна. Нормално без упойка,за екип не съм сигурна,но ако избера сигурно ще е Кироваков
Виж целия пост
# 400
Моля се за нормално/естествено раждане, не искам секцио!! За упойка... не знам. Първото го родих с епидурална, нямах проблеми, всичко си беше наред. По принцип пак бих се съгласила ако се наложи или бих си я поискал ако мнооооого ме боли. Но първо бих пробвал без, тоест не отивам да раждам с нагласата, че искам (или не искам) упойка на всяка цена.
Виж целия пост
# 401
Нормално, без упойка - така раждах два пъти, надявам се и третото да е такова. Предстои ми консултация с невролог, заради 2 дискови хернии, които имам. След това ще решим какво да е раждането. Вчера бях на ЖК и моя лекар също каза, че на този етап не вижда причина за секцио.
Виж целия пост
# 402
Аз също за сега съм за нормално раждане, без обезболяване. Първото ми раждане също беше нормално с упойка, която не мисля че направи нещата по леки. А що се отнася до самото и слагане беше 1 минута и нищо не усетих и разбрах, след това не съм имала никакви проблеми. Ще видим, дано живот и здраве всичко да е наред! Вече стегнах багажа за родилното да си ме чака... Grinning
Виж целия пост
# 403
Здравейте мамчета, не съм активна в писането, но с удоволствие ви следя и чета редовно и сте ми много полезни, за което благодаря! Simple Smile Надявам се, че всички се чувствате добре и ви желая здрави и прекрасни бебчета 😊🥰
Та....да споделя и аз своите притеснения....От Пловдив съм и следя бременността си в клиника Торакс. Към момента не съм имала никакви оплаквания, на прегледи, ФМ и изследвания всичко изглежда наред, но на последните 2 прегледа следящата ме АГ започна да обяснява как бебето било много голямо за моята фигура как съм щяла да се измъча, как било седалищно и цитирам “нали знаеш накъде вървят нещата”(при заявено категорично желание да родя нормално, освен ако няма медицински причини, налагащи секцио) ...Доста обезпокоена съм, че в 29г.с. при въпрос от моя страна...нали имаме достатъчно време бебчо да застане в необходимата за естествено раждане поза тя отговори...”Амии да ама ти си дребничка(1,60см; и в момента 62кг) бебето е голямо, но да видим”.  Според лекарите от Щерев, при които ходя за ФМ бебчо е с нормални размери за седмицата, в която съм (в 29г.с+5 дни беше 1,627кг)и има предостатъчно време да се обърне, но според следящата ме АГ бебето е мноооогооо голямо!!!Не обичам промените, особено що се отнася за лекари, но май ще се наложи да я сменя и МОЛЯ, ако някой има мнение или опит от добри гинеколози ЖЕНИ, израждащи в Пловдив нека сподели, защото съм силно обезпокоена, че на този етап от бременността си май ще трябва да сменя АГ. Имам препоръки от позната за Др. Петрова от Селена, но искам да проуча подробно преди да предприема нещо и ще съм ви безкрайно благодарна, ако имате мнение за клиниката и докторката да споделите.  Моля да ме извините за дългия пост.
Виж целия пост
# 404
Здравейте мамчета, не съм активна в писането, но с удоволствие ви следя и чета редовно и сте ми много полезни, за което благодаря! Simple Smile Надявам се, че всички се чувствате добре и ви желая здрави и прекрасни бебчета 😊🥰
Та....да споделя и аз своите притеснения....От Пловдив съм и следя бременността си в клиника Торакс. Към момента не съм имала никакви оплаквания, на прегледи, ФМ и изследвания всичко изглежда наред, но на последните 2 прегледа следящата ме АГ започна да обяснява как бебето било много голямо за моята фигура как съм щяла да се измъча, как било седалищно и цитирам “нали знаеш накъде вървят нещата”(при заявено категорично желание да родя нормално, освен ако няма медицински причини, налагащи секцио) ...Доста обезпокоена съм, че в 29г.с. при въпрос от моя страна...нали имаме достатъчно време бебчо да застане в необходимата за естествено раждане поза тя отговори...”Амии да ама ти си дребничка(1,60см; и в момента 62кг) бебето е голямо, но да видим”.  Според лекарите от Щерев, при които ходя за ФМ бебчо е с нормални размери за седмицата, в която съм (в 29г.с+5 дни беше 1,627кг)и има предостатъчно време да се обърне, но според следящата ме АГ бебето е мноооогооо голямо!!!Не обичам промените, особено що се отнася за лекари, но май ще се наложи да я сменя и МОЛЯ, ако някой има мнение или опит от добри гинеколози ЖЕНИ, израждащи в Пловдив нека сподели, защото съм силно обезпокоена, че на този етап от бременността си май ще трябва да сменя АГ. Имам препоръки от позната за Др. Петрова от Селена, но искам да проуча подробно преди да предприема нещо и ще съм ви безкрайно благодарна, ако имате мнение за клиниката и докторката да споделите.  Моля да ме извините за дългия пост.

Аз бих сменила лекарката. За жени не мога да дам препоръка, но чувам, че много хвалят д-р Иванов, който също изражда в Селена, но проследява в Медлайн.

Миналия път и на мен ми говориха, че бебето било голямо, аз съм била с тесен таз, но накрая си родих нормално въпреки седалищното предлежание. Имай предвид, че бебето може и да не е толкова голямо, колкото го изкарват някои ехографи. Моето се роди 2900, а Пелев го измери 3600 и направо си изкара тефтера да ми насрочва дата за секцио за следващата седмица.

Има тема за АГ Селена, както и за д-р Иванов, може да ги потърсиш за повече информация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия