С какво ви дразнят свекървите? – 120

  • 27 516
  • 744
# 90
Обаче не може да стъпи и на малкия пръст на точицата.
Виж целия пост
# 91
Картофено-оризовият казус също приключи.CloseНа картофите нищо им няма,дори да се налага да се ядат в 6 поредни дни.На белият ориз също,дори и на ядящият го да му се гади от него.(в минималистичното количество,което е в чинията).Stew
Виж целия пост
# 92
Да разведря темата, ама ще се похваля. Помолихме свеки да гледа малката два дни и чудо - дойде. Ден първи - всичко е спокойно и няма изнервени и сърдити. Не вярвах....ама бяхме в много гадна ситуация. ММ не го пуснаха отпуска, а на мен ми се наложи спешно тези два дни да съм в офиса и болното дете увисна.
Виж целия пост
# 93
Точицата не я помня, може да е от времето, в което бях в кратка пауза от темата Grinning Но пък ми е много интересно с на Популе сина и дивана как са се развили нещата Grin

Обаче не може да стъпи и на малкия пръст на точицата.
Виж целия пост
# 94
За Популе, синчето и дивана няма сведения. Авторката известно време се вихреше в политическите теми в клюкарника. После и от там изчезна. Сигурно вече гледа внуци,  гощавайки ги с готови сърмички от Била/докато родителите са на работа/. Другия вариант е  да е замразила профила и да се е инкарнирала с име ново и по-спокойни писания.
Виж целия пост
# 95
Имаше няколко мнения, че Популе е трол, с които съм съгласна. Но поне е била от забавните тролове.
Виж целия пост
# 96
Да разведря темата, ама ще се похваля. Помолихме свеки да гледа малката два дни и чудо - дойде. Ден първи - всичко е спокойно и няма изнервени и сърдити. Не вярвах....ама бяхме в много гадна ситуация. ММ не го пуснаха отпуска, а на мен ми се наложи спешно тези два дни да съм в офиса и болното дете увисна.
Аз тук да кажа. Нямам я като вариант. Въпреки, че пуска слухове. Уж готова да гледа, а на практика не. За пред обществото. Но все пак на 3-4 месеца носи баница. Уникална. Един ден ми каза "Всичко в този живот си има цена" И си го прилага с пълна сила. Тоест може да ти помогне, но ще ти го изкара през носа. Прибягва Ла съм до нея в много тежки моменти и после горчиво съжалявам.
Виж целия пост
# 97
Няма за какво да съжаляваш, Лолита. Наистина всичко си има цена и най-доброто, което можеш да направиш, е да прецениш дали цената те устройва. Ако да, плащаш и караш напред, без да се товариш. Ако не, търсиш дурги варианти, които те устройват и така. "Подминавай", "отсвирвай", "пускай от едното ухо през другото" са безценни правила.
Виж целия пост
# 98
Помага да нямаш очаквания. Ама наистина да нямаш и да си в мир с това. Знам, че в България е трудно, понеже в много семейства бабите са третия родител, но реално никой никому не е длъжен, а сравненията с другите семейства могат да изиграят лоша шега (но то това важи за всички аспекти, не само за бабите).
И когато не очакваш нищо от свекървата, не я и имаш за вариант, когато имаш нужда от помощ, та не се и разочароваш, когато се окаже, че наистина не е вариант.
Ако ще плащаш цена, каквато и да е, по-добре плати пари на непознат, без никакви допълнителни условия и обстоятелства да са намесени
Виж целия пост
# 99
И аз съм съгласна, че всичко има цена и щом свекърва и снаха не се разбират, по-добре да се ангажира външен човек, вместо да се трупа допълнително напрежение.
Виж целия пост
# 100
Напоследък всеки уикенд прекарваме със свеки. Това започна много да ме дразни, но за съжаление нищо не мога да направя. Ако кажа нещо на мъжа ми, ще каже - какво да направя, да и кажа да не идва ли, да я изгоня като дойде ли?!
 Дразни ме, че въобще не се съобразява дали ще излизаме, дали имаме други планове, дори не се обажда понякога, директно идва на вратата. Миналият уикенд пак така дойде без да се обади и не бяхме вкъщи, на пазар бяхме. И започна едно звънене, че чакала тя пред вратата да се приберем. И казва, аа недейте да бързате заради мене, пазарувайте си спокойно, аз ще чакам. Тя идва с другия си син с колата, не живеят наблизо, че да се върнат и така чакаха в колата, а ние не можахме дори да пазаруваме като хората от бързане.
 По миналата седмица същата история. Имахме план да гостуваме на моите родители, те живеят по далеч и ходим веднъж в месеца, но така се случи, че не бяхме ходили три месеца и на мен ми кипна вече и казах на ММ, ако ще господ да идва този уикенд, отиваме. Иии познайте - свеки цъфна на вратата. ММ беше отишъл да налива бензин, а аз се приготвях и тъкмо щях да излизам. Влиза свеки и вика , а ще илизате ли някъде, казвам - да, тъкмо излизахме отиваме да се видим с нашите. И тя- а, нещо по работа ли е или нещо спешно?
Ами, не просто отиваме да се видим, че от три месеца не сме. И тя вика ми, добре аз без туй няма да седя много. И така я изчакахме да си тръгне и тогава тръгнахме.
 На косъм бях да се скарам с ММ, но осъзнавам, че и той няма какво да направи, просто жената си е такава.
Виж целия пост
# 101
Предполагам, че ако става дума за малко населено място, платена помощ се намира трудно. Не защото хората нямат нужда от пари, а защото там такова нещо не е прието. Представям си революция от типа "Аууу! Х е платила на У да ѝ гледа детето, вместо да викне баба му! Аууууу! Сигурно не дават на бабата даже да си види внучето! Аууууу! Неблагодарници! Съсипаха я тая държава!"

На косъм бях да се скарам с ММ, но осъзнавам, че и той няма какво да направи, просто жената си е такава.
Как да няма какво да направи?! Печени картофи ли има в устата?! Не може ли да ѝ каже, че в момента не може да остане, защото имате друг ангажимент?!
Виж целия пост
# 102
Ами дори и така да е, пак опираме до това коя цена излиза по-евтино.
Слуховете от свекървата явно си вървят и без повод.
Виж целия пост
# 103
Помага да нямаш очаквания. Ама наистина да нямаш и да си в мир с това. Знам, че в България е трудно, понеже в много семейства бабите са третия родител, но реално никой никому не е длъжен, а сравненията с другите семейства могат да изиграят лоша шега (но то това важи за всички аспекти, не само за бабите).
И когато не очакваш нищо от свекървата, не я и имаш за вариант, когато имаш нужда от помощ, та не се и разочароваш, когато се окаже, че наистина не е вариант.
Ако ще плащаш цена, каквато и да е, по-добре плати пари на непознат, без никакви допълнителни условия и обстоятелства да са намесени
Да, така е. Като си намеря вариант се сърди. Прави драми. Доста време мина преди да вляза в мир и да осъзная, че няма угодия.
Уиш казва истината. Когато си намерих гледачка спряха да ни говорят.
Виж целия пост
# 104
Как да няма какво да направи?  Да й каже да се обажда предварително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия