С какво ви дразнят свекървите? – 120

  • 27 516
  • 744
# 135
Да не би апартамента да е на /от свекървата?
Виж целия пост
# 136
Най-вероятно е.

Деца вече има, както се оказа.
Виж целия пост
# 137
Не, на квартира сме.
ММ мълчи, защото на него му е ок, той проблем не вижда. Сигурно моят глас трябва да се чуе.
Виж целия пост
# 138
Доста си търпелива.
Виж целия пост
# 139
Не, на квартира сме.
ММ мълчи, защото на него му е ок, той проблем не вижда. Сигурно моят глас трябва да се чуе.
Мъжа ти трябва да чуе твоя глас. А майка му, неговия. Ти ще излезеш лошата, ако директно с нея се конфронтираш, а той като нищо, изненадан, ще вземе страната на майка си. Тогава окончателно си загубила. Трябва първо с мъжа ти, м/у вас да изясните къде са границите. Т.е. двамата да сте на едно мнение. Тогава вече всеки се оправя със собствения родител, обяснява му границите и държи да ги спазва. С мъжа си се заеми, не със свекървата. Нямаш друг вариант. А като гледам го защитаваш и оправдаваш. Ако продължаваш в същия дух, освен, че няма да решиш проблема със свекървата, ще си създадеш допълнителни с мъжа ти. Абе хора, не си ли говорите какво е неприемливо за членовете на едно семейство, още с плановете за създаването му?
Виж целия пост
# 140
Защото мъжът в тази картинка е безгласен ???
Ми, безгласен е. Устата му е пълна с мекици и горкичкият не може "гък" да каже, че е зает да муца.
Виж целия пост
# 141
хаха , ох ...мекици...
Виж целия пост
# 142
Защо да е безгласен, той всъщност е ОК със ситуацията, и си следи за интереса - мама да му готви.
Виж целия пост
# 143
Аз имам усещането, че авторката изобщо не е коментирала с мъжа си, че това я дразни, а чака някак да ѝ прочете мислите и да реагира както тя иска. Просто вижда, че мъжа ѝ е ОК със ситуацията и това още повече я дразни. Само, че и за двете на свекърва си се ядосва, а трябва да разпредели дразненето справедливо
Виж целия пост
# 144
Амандел, ти казала ли си на мъжа ти, че идването на свекървата всеки уикенд не ти харесва? И също готвенето и разпореждането във вашия дом? Той какво казва по въпроса?
Виж целия пост
# 145
Казвала съм, да. Отговорът беше, че съм търсила проблеми там дето ги няма. Жената нищо лошо не прави, напротив, пък аз съм дребнава и все търся за какво да се дразня. И грешката била в моя телевизор, семейни ценности съм нямала.
Виж целия пост
# 146
Гадно е. Хич не ти завиждам, ама въобще. Имам чувството, че който има проблеми със свекърва си, има и с мъжа си.
Виж целия пост
# 147
Ти явно си доста търпелива, а той явно още "живее" с мама.
Виж целия пост
# 148
Имам чувството, че който има проблеми със свекърва си, има и с мъжа си.
Абсолютно.
Виж целия пост
# 149
Казвала съм, да. Отговорът беше, че съм търсила проблеми там дето ги няма. Жената нищо лошо не прави, напротив, пък аз съм дребнава и все търся за какво да се дразня. И грешката била в моя телевизор, семейни ценности съм нямала.
Хм, при такъв мъж, свекървата ти е най-малкият проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия