С какво ви дразнят свекървите? – 120

  • 27 516
  • 744
# 600
Не ще официалности,иска "мама"

П.п.Парадоска е,че тя на нейната свекърва така не викаше.
Мразеха се и до днес се мразят.
Абе инак е много готина и съвременна жена,изумях..Освен няква критическа да кара,знам ли..
Виж целия пост
# 601
Иначе аз като казах, че разбрани и нормални жени стават неузнаваеми, когато се появи потенциална снаха, не вярваше
Виж целия пост
# 602
Иначе аз като казах, че разбрани и нормални жени стават неузнаваеми, когато се появи потенциална снаха, не вярваше
Кога си ми го казала,и кога не съм вярвала?Цитат ще има ли или да приема,че пак по навик смучеш от пръсти?
Виж целия пост
# 603
Сигурно иска да се покаже пред свекървата колко по-готина е в тая роля, та чак заслужила да я мамосват. Тъпо. Ще си развали отношенията с момичето още от началото, ама за нея може да е естествено отношенията снаха/свекърва да са скапани.
Виж целия пост
# 604
Сигурно иска да се покаже пред свекървата колко по-готина е в тая роля, та чак заслужила да я мамосват. Тъпо. Ще си развали отношенията с момичето още от началото, ама за нея може да е естествено отношенията снаха/свекърва да са скапани.
И аз това си мислех..Не "естествени",защото все говореше за майка си и баба си,колко добре се разбирали,и се ядосваше,че с нейната свека не става(то и свеката верно е голям идиот,ама и мъжа на колежката е най-много за бой)..Та,мисълта ми е,че и увира,че не трябва да са така нещата..
Виж целия пост
# 605
Иначе аз като казах, че разбрани и нормални жени стават неузнаваеми, когато се появи потенциална снаха, не вярваше
Кога си ми го казала,и кога не съм вярвала?Цитат ще има ли или да приема,че пак по навик смучеш от пръсти?
Сега виждам, че липсват коментари от вчера. Казах го, когато стана дума за личните ми наблюдения и не е нужно аз да имам свекърва, че да имам лични наблюдения над такива отношения. Казах, че майки на мои приятели се променяха точно когато се появеше потенциална снаха, а към приятелки или дори към същата жена имаха съвсем друго отношение, докато са гаджета. Чак после дадох пример с промяната на майка ми като се появи детето.
Виж целия пост
# 606

Какво мислите,отживелица са тези неща,нали?
Не знам дали са отживелица, но аз майка си имам и шансът да нарека друга жена "майко" е минус хиляда. Освен това, категорично не искам някой ден снаха да ме мамосва - аз деца, които да ме наричат "мамо", си имам.
Виж целия пост
# 607
Е, с настояване и принуда едва ли ще постигне хармония. Такива, дето не могат да си надделеят на инатите и считат, че някой им дължи уважение според собствените им представи, обикновено остават и без елементарни отношения.
Виж целия пост
# 608
Никога не съм мамосвала друг, освен майка ми и не смятам да го правя. Моята свекърва е супер готина и ако някой ден иска да й викам "майко", ще я проверя да няма температура.
Виж целия пост
# 609
Иначе аз като казах, че разбрани и нормални жени стават неузнаваеми, когато се появи потенциална снаха, не вярваше
Кога си ми го казала,и кога не съм вярвала?Цитат ще има ли или да приема,че пак по навик смучеш от пръсти?
Сега виждам, че липсват коментари от вчера. Казах го, когато стана дума за личните ми наблюдения и не е нужно аз да имам свекърва, че да имам лични наблюдения над такива отношения. Казах, че майки на мои приятели се променяха точно когато се появеше потенциална снаха, а към приятелки или дори към същата жена имаха съвсем друго отношение, докато са гаджета. Чак после дадох пример с промяната на майка ми като се появи детето.
Глупости,ма ко.
Лъжеш и си измисляш,защо го правиш и какво те подтиква към това,не е  моя работа да определям..
Онова,което ти каза снощи бе,"че бабите изтрещяват от внуци"..
Сега,ако ти се имаш за внуче на някоя леля,комшийка и прочее от обкръжението от което черпиш опит,то е друга въпрос,ама едва ли е за компетенцията на потребителите тук.

Още вода от някой кладенец имаш ли да мъкнеш?



Какво мислите,отживелица са тези неща,нали?
Не знам дали са отживелица, но аз майка си имам и шансът да нарека друга жена "майко" е минус хиляда. Освен това, категорично не искам някой ден снаха да ме мамосва - аз деца, които да ме наричат "мамо", си имам.

Е, с настояване и принуда едва ли ще постигне хармония. Такива, дето не могат да си надделеят на инатите и считат, че някой им дължи уважение според собствените им представи, обикновено остават и без елементарни отношения.

Ще и дам да чете,дано не ме овика много:)
Виж целия пост
# 610
Обръщението е по желание на двете страни.Не става насила.важно е да има добри отношения,а не обръщението.Всеки си има име,но ако на някой му идва отвътре да каже"майко",няма лошо.
Виж целия пост
# 611
Аз казвам "майко" на бившата ми свекърва. Ми жената е супер-готина, тя даже казваше да я наричам както искам, понякога я наричам по име, обаче аз влагам в това "майко" друга енергия. А знам и, че жената се чувства хубаво.
А майка ми си е "мама".
Но съм против някой да кара друг нещо, което не му харесва.
Виж целия пост
# 612
А защо не приемете, че е нормално да я наричаш майко+име. Вместо да се настройвате ох, аз майка си имам....
Виж целия пост
# 613
Било е нормално преди десетилетия.
Времената се менят. Едното обръщение не гарантира уважение.
Виж целия пост
# 614
Това как се обръщаш към някого не показва колко го уважаваш. Уважението се показва по други начини. Тя снахата може да мамосва свекървата и същевременно да не я понася и да се държи зле.

Всяка свекърва/тъща/учинайка и изобщо всеки, който настоява, намила и се тръшка да му се вика нещо насила, или се запъне за имената на внуче като магаре на мост, е прекрачил границата на възпитанието.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия