Подготовка за нормално раждане - информация, въпроси и отговори

  • 56 692
  • 776
# 465
Паола, да, щом имаш вече разкритие, значи лека полека се скъсява времето за самото раждане и вероятно предизвикването ще е успешно. При предизвикване окситоцинът е добър вариант. Поне в България е популярен метод.

Аз лично се изказвам негативно за окситоцина при спонтанно започнало раждане и без медицинска нужда от ускоряване, защото смятам, че вреди повече отколкото помага. Но при предизвикване мисля, че доста успешно може да спомогне за стартираме на родовата дейност. Стискаме палци за леко раждане.

Ако това ще те успокои, първите 4 см разкритие са най-бавни за достигане, а щом вече имаш 2 см, значи напредваш вече. Simple Smile

Аз не съм в България, а в Англия, затова и не ме бърка да си изкажа мнението и желанията. Ако си бях в България щях да съм с избор на екип и сто процента моят лекар щеше да си ме изражда.. да,но уви. Тук е ,който ти се падне на смяна ,но поне всичко е безплатно. И райски газ ти дават, и епидуралната е без пари и секциото, но избягват да правят секцио,безплатно е и водното раждане. Единствено съм предупредила, че не искам да ме докосват с форцепс и вакуум,понеже това им е редовната практика тук...
Виж целия пост
# 466
За Англия не знам, но в Германия като раждах им казах че не искам секцио ако може да се избегне, това ми беше единствената претенция. Отговорът беше че ако секцио се наложи, подчертавам наложи, режат и не дискутират. Това е в болница, където родих и първото си дете и знам, че наистина чакат и пробват всичко преди да прибягнат до секцио. На жената, която беше с мен в стая ѝ предизвикваха раждането 4 дни преди да преминат към спешно секцио. За Англия съм чувала, че акушерките до такава степен избягват секциото, че понякога повече вредят.

Аз лично имам добри впечатления от предизвикване с простагландин, но в крайна сметка всяко раждане е различно. На мен също ми обясниха как процедират при предизвикване, в какъв ред какво дават. Тъй като те си знаят какво правят, и го правят всеки ден, не мисля че аз съм компетентна да им казвам как да си вършат работата.

А за момичето, което има термин след 1-2 дни и е още без признаци за раждане - с първото бебе преносих 8 дни, 2 дни преди да започне раждането нямах абсолютно никакви признаци при прегледа и тоноветв и се бях отчаяла съвсем. Тръгна си нормално, 23 часа по-късно родих. Не се оставяй да те придумат за секцио без причина!
Виж целия пост
# 467
Ами май не е много реалистично. Не знам. Нека мамите с дълго раждане и избор на екип да кажат така ли е било.

Здравейте отново, на прегледа ми казаха, че още е рано да се коментира начина на раждане, зависи как ще протече бременността, ама аз си разпитвах, така по принцип как стоят нещата и получих уверения, че при  раждане ще са плътно до мен.
Виж целия пост
# 468
Not bad, not bad:) Ще разкажеш после как е било. Кога е терминът?
Виж целия пост
# 469
То е нормално раждането да е нормално, а секцио - при предпоставки за такова. Wink С лекарите, при които съм раждала, например, никога не сме дискутирали какъв ще е видът на раждането, защото се подразбираше, че ще е нормално. Но те си бяха поддръжници на нормалното раждане. Затова е добре да се уверите, че и вашите лекари са такива.
Виж целия пост
# 470
Not bad, not bad:) Ще разкажеш после как е било. Кога е терминът?

Края на април е термина.

Happy_mommy, това е водещото и при мен, първоначално се бях насочила към друг лекар, но се спрях на д-р Несторова, защото тя работи с акушерките от Ла Вита Нова.
Виж целия пост
# 471
Аглика, ще разказваш после как е минало, живот и здраве. И аз съм чела добри отзиви за този акушерски кабинет и по-специално за Олга Дукат. Те са поддръжници на истински естественото раждане, което не се среща на много места в България. На повечето места се практикува дирижирано раждане, заради което представата за нормалното раждане е погрешна и много жени избират секцио без медицински предпоставки за такова.
Виж целия пост
# 472
Not bad, not bad:) Ще разкажеш после как е било. Кога е терминът?

Края на април е термина.

Happy_mommy, това е водещото и при мен, първоначално се бях насочила към друг лекар, но се спрях на д-р Несторова, защото тя работи с акушерките от Ла Вита Нова.

Препоръчвам ти книгата ''Раждане с любов'' на Олга Дукат. Ще ходиш ли на консултации в самия кабинет?
Виж целия пост
# 473
И аз силно препоръчвам книгата на Олга Дукат. Прочетох я за отрицателно време.
Много полезна информация, която за съжаление не получаваш от никой, никъде.

Not bad, not bad:) Ще разкажеш после как е било. Кога е терминът?

Края на април е термина.

Happy_mommy, това е водещото и при мен, първоначално се бях насочила към друг лекар, но се спрях на д-р Несторова, защото тя работи с акушерките от Ла Вита Нова.

Препоръчвам ти книгата ''Раждане с любов'' на Олга Дукат. Ще ходиш ли на консултации в самия кабинет?
Виж целия пост
# 474
Това е безценна книга. Написана с любов и разбиране към всички бременни жени.
Виж целия пост
# 475
Здравейте,
Аз съм бременна в 39 г.с и днес малко преди прегледа почна да ми пада тапата и ми изтекоха водите, случи се буквално пред кабинета на доктора и ме приеха в болницата.

Сега ме чакат да получа контракции и разкритие, някоя имала ли е подобен случай и как сте предизвикали контракциите, също ме интересува от медицинска гледка точка какво предстои, надявам се да родя нормално.
Виж целия пост
# 476
Аз отидох с изтекли води, три сантиметра разкритие и никакви контракции. След час нямаше никакъв напредък и ми пуснаха окситоцин, от който получих зверски контракции. Родих след около осем часа.
Виж целия пост
# 477
И аз постъпих в болница с изтекли води, без контракции. Родих след 7 часа, с окситоцин. Леко раждане Heart
Виж целия пост
# 478
Здравейте,
Аз съм бременна в 39 г.с и днес малко преди прегледа почна да ми пада тапата и ми изтекоха водите, случи се буквално пред кабинета на доктора и ме приеха в болницата.

Сега ме чакат да получа контракции и разкритие, някоя имала ли е подобен случай и как сте предизвикали контракциите, също ме интересува от медицинска гледка точка какво предстои, надявам се да родя нормално.

Би трябвало да те изчакат малко и ако не започнат контракции, да ти пуснат система с окситоцин. По принцип при изтекли води бебето трябва да се роди до 24 часа. Успех и леко раждане. Hug
Виж целия пост
# 479
Благодаря ви! Да изчакват ме вече 6ти час, обаче за съжаление имам контракции през 10-15 минути и нз дали и как да ги задвижа, обикалям стаята.
Дано да ми пуснат лека капка и нещата се случат лека полека. Искам да успея да издържа и да си родя бебче без усложнения!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия